top

adidas

adidas

adidas to kultowa marka posiadająca swojej ofercie odzież, obuwie i sprzęt sportowy do wielu aktywności. Wśród najbardziej popularnych produktów znajdują się buty sportowe, kurtki, bluzy, koszulki. Oddzielna kolekcja adidas to modele do aktywności górskich i outdoorowych.

Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Seria producenta
    adidas TERREX Agravic
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

adidas – kultowa marka sportowa

Nie ma chyba lepszego kandydata do miana najbardziej rozpoznawalnej, sportowej marki świata niż adidas. Wystarczy wspomnieć, że popularnym określeniem na buty sportowe są po prostu „adidasy”. Firmowe 3 paski to znak najwyższej jakości zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i amatorów czy aktywnych osób dbających po prostu o kondycję. Obecnie marka oferuje pełen przekrój obuwia i odzieży również do aktywności outdoorowych, zebranych w kolekcji adidas TERREX. Oczywiście nie mogło zabraknąć jej w naszym sklepie. Największą popularnością cieszą się buty adidas przygotowane z myślą o wielu dyscyplinach sportowych. Wśród nich znajdują się modele do sportów zespołowych, takich jak piłka nożna, modele do biegania, a także buty górskie do zdobywania kolejnych szczytów.

Mocno rozwinięta jest również odzieżowa część kolekcji. Nowoczesne damskie i męskie kurtki adidas, sportowe bluzy czy koszulki oferują optymalne właściwości użytkowe w czasie intensywnego wysiłku. Charakterystyczne 3 paski są gwarancją najwyższej jakości wykonania. Bardzo mocno rozwinięta jest również kolekcja lifestyle. Zaprojektowane do codziennego użytkowania obuwie i odzież adidas zapewnią maksymalną wygodę przez cały dzień. Firma jest rozpoznawalna na całym świecie, a jej produkty pozwalają na realizację każdej sportowej pasji. Buty i odzież niemieckiej marki znajdziecie na stadionach, kortach, w górach i studiach jogi całego świata!

Historia marki

Wszystko zaczęło się w niewielkim miasteczku w Bawarii. To tutaj w pralni swojej matki Adi Dassler przygotowywał pierwsze prototypy obuwia sportowego. W 1924 roku oficjalnie zarejestrował działalność. Tak rozpoczął swoją misję dostarczania sportowcom najlepszego dostępnego ekwipunku. Już cztery lata później atleci noszący to obuwie zaczęli zdobywać pierwsze złote medale. Adi Dassler powrócił do biznesu w 1949 roku, znów otwierając fabrykę obuwia. Wtedy pojawiła się też nazwa adidas. W tym samym roku powstały pierwsze buty ze słynnymi trzema paskami, które wkrótce miały stać się znakiem firmowym marki. Początkowo obuwie było produkowane głównie z myślą o piłkarzach, a nowoczesne rozwiązania zdecydowanie wyróżniały kolejne modele wśród konkurencji.

W 1967 roku firma adidas wkroczyła na zupełnie nowy grunt, wprowadzając na rynek pierwszy dres z trzema paskami. Tym, co wyróżniało markę było to, że Adi Dassler osobiście spotykał się z najlepszymi sportowcami świata i pilnie słuchał ich potrzeb. To miało być podstawą funkcjonowania firmy przez kolejne dekady. W 1970 roku producent przygotował swoją pierwszą piłkę na FIFA World Cup. Tak rozpoczął się kolejny rozdział firmy w projektowaniu najwyższej jakości sprzętu sportowego. Dwa lata później pojawiło się słynne logo marki adidas w formie koniczyny. Dziś możemy je znaleźć na produktach z serii Originals. Lata siedemdziesiąte to szybki rozwój firmy, która stała się w tym czasie prawdziwą mulitsportową marką. W butach adidas gra się w piłkę nożną, zdobywa górskie szczyty, czy uprawia gimnastykę akrobatyczną.

Choć w 1978 zmarł założyciel marki, to jego misja, zapewnienia sportowcom jak najlepszego sprzętu przetrwała i była aktywnie rozwijana w kolejnych latach. Wyprzedając swoje czasy w 1984 roku powstały pierwsze buty ze wbudowanym komputerem. Marka wkroczyła też do segmentu lifestyle, współpracując z zespołem Run- D.M.C. Początek lat dziewięćdziesiątych to duże zawirowania w firmie adidas. Producent wchodzi na giełdę, zmieniają się właściciele, a rekordowe straty w 1992 roku niemal doprowadzają markę do bankructwa. Na szczęście nowy szef Robert Louis-Dreyfus wyprowadza ją z kłopotów i dla marki zaczyna się zupełnie nowa era. To czas wprowadzania kolejnych nowinek technologicznych i poszerzania asortymentu oraz odzyskiwania popularności.

Obecnie producent jest doskonale znany nie tylko z produktów sportowych, ale również outdoorowych (kolekcja adidas TERREX), z kategorii lifestyle (kolekcja adidas Originals), a nawet z butów wspinaczkowych i rowerowych, dzięki przejęciu marki Five Ten. Firma stała się ikoną sportowego stylu życia. Odzież i obuwie z charakterystycznymi trzema paskami spotkamy nie tylko na zawodach sportowych, ale również w górach czy w mieście.

Wyjątkowe produkty adidas kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór produktów tego wyjątkowego producenta. Skupiamy się przede wszystkim na outdoorowej części oferty adidas . To najwyższej klasy odzież i obuwie dla wymagających miłośników górskich aktywności. Przystosowane do skalistego podłoża męskie i damskie buty adidas w góry świetnie sprawdzają się na szlakach. Oferują unikalne połączenie sportowej stylistyki oraz właściwości obuwia górskiego, czyli wytrzymałości, przyczepności oraz stabilizacji. Nasz sklep zapewnia również szeroki wybór odzieży adidas. Kurtki, bluzy, koszulki czy spodnie wyśmienicie sprawdzą się w zmiennych górskich warunkach. Wygodne i zapewniające fenomenalną oddychalność ubrania na lato i zimę pozwolą przemierzać turystyczne szlaki zarówno w palącym słońcu, jak i w czasie śnieżnej zamieci. Warto wiedzieć, że adidas ma w swej ofercie również linię odzieży skiturowej. To doskonały wybór dla osób zdobywających górskie szczyty na nartach.