top

Tubbs

Tubbs to znany amerykański producent rakiet śnieżnych. Jego najwyższej jakości produkty świetnie sprawdzają się w głębokim śniegu. W ofercie marki Tubbs znajdują się podstawowe, turystyczne rakiety śnieżne, a także bardziej zaawansowane modele sprawdzające się w górskim terenie.
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Tubbs – doświadczenie i innowacyjność

Marka Tubbs została założona już w 1906 roku w miejscowości Norway w stanie Maine. Wówczas była jednym z pionierów wśród producentów rakiet śnieżnych. Pierwsze modele produkowano z najwyższej jakość drewna jesionowego. Były niezastąpione w czasie srogich zim, kiedy wszystkie drogi i ścieżki przykrywała gruba warstwa śniegu. Przez lata konstrukcja rakiet śnieżnych Tubbs znacząco ewoluowała. Obecnie najpopularniejsze są dwa typy. Klasyczne rakiety są oparte na aluminiowym stelażu, na którym rozciągany jest bardzo mocny materiał. Najnowsze konstrukcje są w pełni wykonywane z materiałów kompozytowych. Charakteryzują się one niższą wagą, ale zachowują przy tym bardzo wysoką wytrzymałość. Nowoczesne rakiety śnieżne Tubbs wyposażane są ponadto w wiele ułatwiających użytkowanie rozwiązań. Modele przygotowane z myślą o nieco trudniejszym terenie posiadają w raki, które zapobiegają poślizgowi na lodzie. Coraz sprawniejsze i bardziej intuicyjne mechanizmy mocowania butów pozwalają z kolei na błyskawiczne zakładanie i ściąganie rakiet.

W 1998 roku marka Tubbs jako jeden z pierwszych producentów rakiet śnieżnych zauważyła, że modele dla kobiet powinny nieco różnić się od tych, dedykowanych mężczyznom. Różnica w sile mięśni nóg, średniej wadze, długości kroku i paru innych analizowanych czynnikach doprowadziły do tego, że Tubbs wprowadził pierwsze rakiety śnieżne dedykowane dla kobiet. To pozwoliło zapewnić znacznie lepsze dopasowanie, co bezpośrednio przełożyło się na komfort użytkowania. Obecnie siedziba marki znajduje się w stanie Waszyngton, w Seattle, w cieniu zawsze ośnieżonej góry Mt. Rainier. To tu powstają kolejne pomysły na jeszcze lżejsze, wygodniejsze i bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników rakiety.

Rakiet śnieżne Tubbs kupisz w sklepie 8a.pl

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór rakiet śnieżnych amerykańskiej marki. Nowoczesne modele cechują się niską wagą przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Rakiety Tubbs pasują do większości zimowego obuwia turystycznego czy trekkingowego, zapewniając wysoką wszechstronność. Kiedy leśne ścieżki i szlaki zasypie gruba warstwa śniegu, rakiety śnieżne są jedyną możliwością komfortowego wędrowania. W połączeniu z odpowiednimi kijami trekkingowymi, rakiety śnieżne Tubbs to doskonała aktywność dla całej rodziny. Co ważne w ofercie tego producenta znajdują się podstawowe rakiety śnieżne idealne na pierwsze spacery po zaśnieżonym lesie, jak i zaawansowane modele dla doświadczonych miłośników zimowego trekkingu, którzy wybierają się na górskie szlaki.