top

Rękawiczki górskie na łańcuchy damskie

Rękawiczki górskie na łańcuchy damskie okażą się niezwykle przydatne w czasie pokonywania szlaków wyposażonych w łańcuchy, drabinki i inne stalowe chwyty. Skutecznie ochronią ręce przed otarciami i zagwarantują pewny chwyt.
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

na stronę
Wyczyść

Na jakich szlakach sprawdzą się rękawiczki górskie na łańcuchy damskie?

Wiele trudnych szlaków górskich wyposażanych jest w dodatkowe ułatwienia, takie jak łańcuchy, drabinki i inne uchwyty na stałe zamocowane w skałach. Pozwalają one sprawniej pokonywać najtrudniejsze fragmenty drogi. Korzystnie z nich gołymi rękoma jest jak najbardziej możliwe, jednak może prowadzić do powstawania otarć i odcisków, szczególnie na dłuższych szlakach. Specjalistyczne rękawiczki górskie na łańcuchy damskie skutecznie ochronią skórę dłoni. Ponadto oferują bardzo dobrą przyczepność, zapewniając pewny chwyt, niezbędny do spokojnego pokonywania najtrudniejszych fragmentów.

Czym różnią się rękawiczki górskie na łańcuchy damskie od zwykłych modeli?

Rękawiczki dla kobiet pokonujących górskie szlaki to modele specjalnie przygotowane do tego celu. Stąd też maksymalny nacisk położono na zapewnienie jak najwyższej wytrzymałości. Po wewnętrznej stronie dłoni wszywane są dodatkowe wzmocnienia, które zapobiegają szybkiemu przetarciu rękawic, kiedy wędrujemy przesuwając zamkniętą dłoń na łańcuchu. Nie bez znaczenia są zastosowane w rękawicach materiały. Najczęściej rękawiczki górskie na łańcuchy damskie są produkowane z wysokiej jakości naturalnej skóry, która oferuje świetne właściwości użytkowe. Dostępne są też modele wykonane z nowoczesnym materiałów syntetycznych. Rękawice do łańcuchów są użytkowane w cieplejszej części roku, stąd też ważna jest w nich odpowiednia wentylacja. Z tego powodu na wierzchniej stronie często pojawiają się wyjątkowo lekkie i cienkie materiały, które zapewniają wysoką przewiewność. Dzięki temu rękawiczki górskie na łańcuchy damskie pozostają komfortowe nawet w czasie upałów.

Jakie rękawiczki wybrać kiedy wybieramy się na szlak z łańcuchami?

W sklepie górskim 8a.pl zapewniamy szeroki wybór markowych modeli, przygotowanych specjalnie z myślą o użytkowaniu na szlakach. Modele czołowych firm takich jak Petzl, Black Diamond czy Climbing Technology to wysoka jakość wykonania i niezawodność na górskich szlakach. Rękawiczki górskie na łańcuchy damskie są produkowane w wersjach z długimi i krótkimi placami. Te pierwsze zapewniają pełną ochronę dłoni, natomiast te drugie przygotowano z myślą o najwyższych temperaturach. Sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie potrzebujemy maksymalnej precyzji przy obsłudze dodatkowego ekwipunku.