top

Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne pozwolą na sprawne przemieszczanie się w głębokim śniegu wszystkim miłośnikom zimowych wypraw. Dopracowane konstrukcje doskonale sprawdzą się na zaśnieżonych szlakach i ścieżkach.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    brązowy
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rakiety śnieżne na zimowe wycieczki w terenie

W okresie zimowym wiele pieszych szlaków staje się niemal niedostępnych dla pieszych turystów. Gruba warstwa śniegu sprawia, że osoba zapada się powyżej kolan i każdy krok wymaga bardzo dużego wysiłku. W takich warunkach przejście dłuższej trasy jest w zasadzie niemożliwe. To właśnie z myślą o takich sytuacjach powstały rakiety śnieżne. Po ich założeniu mamy do dyspozycji znacznie większą powierzchnię, przez co buty nie zapadają się tak mocno w śniegu. Pozwala to zachować całkiem dobre tempo marszu nawet w miękkim śniegu. Użycie rakiet śnieżnych sprawi, że żadna pogoda nie będzie już przeszkodą przed wyruszeniem na szlak. Łatwość poruszania się na rakietach śnieżnych sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych miłośników gór i turystyki.

Budowa rakiet śnieżnych

Rakiety śnieżne mogą być zamocowane do większości butów trekkingowych, zimowych, a także górskich. Większość modeli wyposażona jest w specjalne paski. Przypięcie rakiet jest bardzo łatwe i zajmuje tylko kilka chwil. Rakiety śnieżne mogą się między sobą znacząco różnić budową, jednak istnieje kilka wspólnych cech. We wszystkich modelach zapewniono ruchomość buta, dzięki czemu po postawieniu rakiety na śniegu może on się przechylać w przód. Pozwala to na wygodniejsze stawianie kolejnych kroków. Ponadto pod rakietami umieszczane są kolce, które pozwolą zachować przyczepność na bardzo zmrożonym śniegu. W podstawowych modelach turystycznych są one niewielkie, bądź też zupełnie się z nich rezygnuje. W bardziej zaawansowanych rakietach kolce są dłuższe i agresywniejsze, aby zapewniały odpowiednie wsparcie nawet na nieco większych pochyłościach terenu. To świetny wybór na bardziej zróżnicowane szlaki, kiedy konieczne będzie pokonywanie większych pochyłości terenu.

Poruszanie się w rakietach śnieżnych

Choć na pierwszy rzut oka rakiety śnieżne mogą się wydawać nieporęczne i ciężkie, ich użytkowanie jest dość proste. Większa powierzchnia i szerokość niż w przypadku standardowych butów wymusza nieco szersze stawianie kolejnych kroków. Wystarczy jednak przebyć kilka kilometrów, aby szybko przyzwyczaić się do charakterystycznego sposobu poruszania się w rakietach śnieżnych. Nowoczesne rakiety wykonywane są ponadto z bardzo lekkich materiałów, dzięki czemu całość nie będzie ciężyła zbytnio na nogach, nawet podczas tych dłuższych wycieczek. Na twardym podłożu, kiedy rakiety nie będą już potrzebne, możemy z łatwością przytroczyć je na zewnątrz plecaka.

Rakiety śnieżne w sklepie 8a.pl

Zapewniamy wybór spośród markowych rakiet śnieżnych, które cechują się wysoką niezawodnością. Topowe marki górskie są gwarancją najwyższej jakości wykonania oraz zastosowania wytrzymałych materiałów. Rakiety śnieżne to jednak nie wszystko. Do komfortowego poruszania się po zasypanych śniegiem szlakach niezbędne są również kije trekkingowe. Pozwolą one zachować dobre tempo marszu w każdych warunkach. Rakiety śnieżne to świetny wybór dla wszystkich turystów, którzy chcą w pełni korzystać z uroków zimy. Pokonywanie tych samych szlaków co latem, tylko zasypanych grubą warstwą śniegu, zapewni zupełnie nowe wrażenia.