Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 - yellow/black

Już od 3 439,20 zł Cena regularna 4 299,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 jest doskonałym uzupełnieniem lawinowego ABC. Zaprojektowany na potrzeby miłośników freeride’u czy skitouringu, zwiększy bezpieczeństwo podczas każdego wypadu w góry. Jest to zaawansowany model, który można wielokrotnie napełniać, nawet podczas jednej wyprawy. Napełnienie poduszki powietrznej jest bardzo proste, wystarczy tylko szarpnąć za rączkę aktywacyjną.

W przypadku porwania przez lawinę jesteśmy w stanie zwiększyć swoje szanse na przeżycie lub utrzymanie się w jej górnej części. Wszystko dzięki naszej wiedzy oraz odpowiedniemu ekwipunkowi. Plecak z poduszką powietrzną pompuje się w bardzo krótkim czasie do swojej maksymalnej pojemności.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 zaprojektowany został tak, aby możliwe było wielokrotne napełnienie go, także podczas jednej wyprawy. Zastosowanie akumulatora pozwala na co najmniej czterokrotne odpalenie poduszki powietrznej. Przed każdym wyjściem w góry, należy dokonać autodiagnozy, która odbywa się automatycznie po każdym włączeniu systemu elektronicznego.

Plecak Pieps Jetforce Rider 10 wyposażony jest w poduszkę powietrzną o pojemności ok. 200 l, która napełnia się w mniej niż 3 sekundy. Takie rozwiązanie powoduje, że osoba porwana przez lawinę zwiększa swoją objętość w śniegu i łatwiej jest utrzymać się na powierzchni. W przypadku zasypania po ok. 3 minutach system automatycznie opróżnia poduszkę, aby zwiększyć przestrzeń przysypanego i zapewnić większą ilość powietrza. Poduszka powietrzna wykonana została z materiału Cordura® 315 d, który cechuje się świetną wytrzymałością, co jest dużą zaletą w przypadku zejścia lawiny.

Zasilanie systemu ratunkowego bierze na swoje barki specjalnie zaprojektowany akumulator litowo-jonowy o żywotności do ok. 500 cykli ładowania. Powstał na potrzeby użytkowania w ekstremalnych warunkach i generuje napięcie nawet w temperaturze ok. -30°C. W zestawie dołączona jest także ładowarka.

Plecak Pieps Jetforce Rider 10 wyposażony został także w inteligentny system zarządzania źródłem zasilania Battery Management System. Korzysta z czujników temperatury, które optymalizują działanie akumulatora i bezpieczeństwo. Model ten uzyskał homologację CE i jest kwalifikowany jako sprzęt ochronny zgodny z normą EN16716. Otrzymujesz zatem sprawdzony sprzęt gwarantujący podniesienie poziomu bezpieczeństwa w terenie.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 posiada także udogodnienia znane z klasycznych plecaków. Bez problemu przytroczymy do niego narty lub snowboard dowolnych rozmiarów. Wyposażony jest w pas kompresyjny z zapięciem Pieps o zwiększonej odporności na działanie zimowych warunków. Dostęp do głównej komory jest możliwy od pleców, dzięki czemu nie ma potrzeby odpinania przytroczonego sprzętu. W drugiej komorze, umieszczonej z przodu, spakować można lawinowe ABC, aby mieć do niego łatwy dostęp. Dodatkowo istnieje możliwość przytroczenia kasku za pomocą specjalnej siatki, która jest odpinana.

Model ten to kompletny zestaw, w skład którego wchodzi poduszka powietrzna, rączka aktywacyjna, akumulator, sprężarka oraz ładowarka. Pozwala on na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki o pojemności 200 litrów w czasie krótszym od 3 sekund za sprawą wyposażonej w silniczek turbiny obracającej się z częstotliwością 60 000 obrotów na minutę. Według badań plecak z poduszką powietrzną jest w stanie zwiększyć szanse na przeżycie w lawinie do 89%.

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 to model, który może przyczynić się do zwiększenia Twojego bezpieczeństwa w terenie.

Pieps Jetforce Rider 10 najważniejsze cechy:
 • System lawinowy JetForce Avalanche Airbag System pozwalający na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Poduszka powietrzna o pojemności 200 litrów może zostać napełniona w czasie krótszym od 3 sekund za sprawą wyposażonej w silniczek turbiny obracającej się z częstotliwością 60 000 obrotów na minutę;
 • Poduszka automatycznie opróżnia się po 3 minutach, co w przypadku zasypania może zwiększyć szanse na przeżycie;
 • Możliwość wielokrotnego aktywowania, akumulator wystarcza na co najmniej 4 odpalenia;
 • System posiada funkcję autodiagnozy, po każdym włączeniu zintegrowany system elektroniczny sprawdza czy system działa poprawnie, jest to powtarzane w trakcie użytkowania;
 • Akumulator litowo-jonowy zaprojektowany w taki sposób, by generować napięcie nawet w bardzo niskiej temperaturze ok. -30°C;
 • Akumulator charakteryzuje się długą żywotnością do ok. 500 cykli ładowania;
 • Możliwość naładowania baterii dzięki ładowarce wyposażonej w odpowiednią końcówkę;
 • Inteligentny system zarządzania źródłem zasilania Battery Management System z czujnikami temperatury odpowiada za optymalizację działania akumulatora i bezpieczeństwo;
 • Plecak posiada homologację CE i jest zakwalifikowany jako sprzęt ochronny spełniający normę EN16716;
 • Poduszkę powietrzną wykonano z materiału Cordura® 315 d zapewniającego wysoką wytrzymałość przy niskiej wadze;
 • Załączone wszystkie niezbędne elementy systemu lawinowego: poduszka powietrzna, akumulator, sprężarka, ładowarka oraz rączka do aktywacji systemu;
 • Pas kompresyjny posiadający odporne na zimowe warunki zapięcie Pieps;
 • System mocowania nart lub deski snowboardowej o dowolnej szerokości;
 • Siatka do transportowania kasku, którą w razie potrzeby można wypiąć;
 • Osobna komora na sprzęt lawinowy z wygodnym dostępem od góry plecaka;
 • Kieszonka z zamkiem na pasie biodrowym.

JetForce Avalanche Airbag System to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Pieps, eksperta w dziedzinie sprzętu lawinowego. Składa się na niego kilka elementów: rączka aktywująca, poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory, specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu rączki aktywacyjnej przy pasie ramiennym następuje otwarcie klapy zwalniającej oraz uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu około 3 sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 litrów z pełną mocą. Następnie przez 3 minuty pracuje na niższych obrotach przerywanych krótkotrwałym i gwałtownym dopompowywaniem. Poduszka powietrzna automatycznie wydostaje się z plecaka zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Jetforce może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania. Dioda na rączce aktywacyjnej powinna migać na zielono.
W skład zestawu Jetforce wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, rączka do aktywacji systemu.
Specyfikacja techniczna:
Pojemność bazowa (litry)
10
10
Pojemność pełna (litry)
odpowiada bazowej
odpowiada bazowej
Materiał
---
---
Dostęp
Od góry, z przodu
Od góry, z przodu
Ilość komór
2
2
Dopasowanie
Unisex
Unisex

Plecak lawinowy Pieps Jetforce Rider 10 - yellow/black - opinie klientów

0.0
0 opinie