top

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 25L - red

3 824,99 zł 5 099,99 zł
-25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Lawinowy plecak Black Diamond JetForce Pro 25L zagwarantuje Ci bezpieczeństwo niezbędne na każdym skiturowym czy freeride’owym wyjeździe w góry. Jego konstrukcja została tak opracowana, żeby doskonale współpracowała z ciałem użytkownika podczas dynamicznych zjazdów i energicznych podejść. Najnowsze techniczne rozwiązania to z kolei sposób na częściowe okiełznanie wymagających warunków.

Liczne badania nad elementami zapewniającymi w górach bezpieczne pokonywanie tras potwierdziły, że w razie lawiny plecak z poduszką powietrzną jest w stanie zwiększyć szanse na przeżycie niemal do dziewięćdziesięciu procent. Po zasypaniu poduszka gwarantuje przestrzeń, w której można przetrwać i daje towarzyszom wyprawy bądź ekipie ratunkowej dodatkowy czas na przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 25L to wysokiej jakości model o wielu cennych zaletach. Nowoczesny system wypełniania poduszki powietrzem został udoskonalony, żeby jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie. Niewielki, ale wydajny kompresor zasilany jest akumulatorem znajdującym się wewnątrz plecaka. W niespełna 4 sekundy napełnia on poduszkę, która ułatwi Ci utrzymanie się w górnych warstwach lawiny i zapobiegnie zasypaniu. Na system Black Diamond Jetforce Avalanche składają się: wytrzymała poduszka powietrzna, akumulator, ładowarka, sprężarka oraz rączka do aktywacji. Istotną zaletą zastosowanego rozwiązania jest możliwość wielokrotnego nadmuchiwania poduszki. Umożliwia to użytkownikowi przećwiczenie uruchamiania systemu. Dzięki temu w razie konieczności inicjacja działania będzie instynktowna i natychmiastowa. Rączka aktywacyjna znajduje się w kieszeni pasa naramiennego i może zostać umieszczona po prawej lub lewej stronie. Zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne będą mogły więc wygodnie z niej skorzystać.

System lawinowy plecaka Black Diamond JetForce Pro 25L ładuje się w krótkim czasie, a poziom energii sprawdzisz dzięki świetlnym wskaźnikom na rączce. Akumulator jest w stanie sprawnie pracować również w bardzo niskiej temperaturze, nawet ok. -30°C. Jeśli na obszar wyprawy wybierasz teren bardziej wymagający, docenisz również jego stosunkowo długą żywotność. System autodiagnozy po włączeniu sprawdza poprawność działania. Dodatkową funkcją JetForce Pro jest automatyczne spuszczanie powietrza po upływie około 3 minut. Warto dodać, że model plecaka Black Diamond JetForce Pro 25L wzbogacono również o łączność Bluetooth. Możesz skonfigurować go z aplikacją na smartfonie i zarządzać ustawieniami, i aktualizować oprogramowanie.

Plecak lawinowy Black Diamond JetForce Pro 25L wyróżnia się stosunkowo niską wagą i dużą funkcjonalnością konstrukcji. Innowacyjnym rozwiązaniem jest przygotowanie go do wykorzystywania z tzw. boosterami, czyli dopinkami o różnej pojemności. Dzięki nim zapewnisz sobie odpowiednią przestrzeń do zmieszczenia całego zabieranego w teren ekwipunku. Dodatkowe udogodnienia stosowane w różnych wariantach dopinek pozwalają na przykład na stabilne przytroczenie kasku (dzięki mocowaniu HiLo), czekana i nart. Długie przemierzanie tras będzie znacznie wygodniejsze, jeśli zaopatrzysz się w system hydracyjny. Jego wygodne ulokowanie umożliwi specjalnie przewidziana konstrukcja pasów plecaka. Kieszeń, w której nie będzie umieszczona rączka aktywacyjna, będzie bowiem kompatybilna z systemem hydracyjnym.

Konstrukcja Black Diamond JetForce Pro 25L stabilnie układa się na plecach, jest jeszcze lepiej dopasowana do budowy ciała użytkownika i wygodniejsza w noszeniu. W modelu znalazła się specjalna komora na lawinowe ABC i liczne elementy pozwalające na jak najlepsze ustabilizowanie całości. Zapinając wygodny pas biodrowy i dodatkową taśmę, zmniejszysz ryzyko przesuwania się plecaka i unikniesz jego utraty przy ewentualnym gwałtownym przysypaniu. Regulacji podlega zarówno obwód pasa biodrowego, jak i długość pasów ramiennych i paska piersiowego. Udogodnieniem nie bez znaczenia są kieszenie z zamkami, które pozwolą wygodnie rozłożyć ekwipunek i zapewnić sobie do niego intuicyjny dostęp. Do tej na pasie biodrowym schowasz drobniejsze przedmioty, a ta znajdująca się wewnątrz wspomoże organizację przestrzeni w komorze głównej. Wygodny uchwyt w górnej części przyda się przy przenoszeniu plecaka i ułatwi jego transportowanie.

Plecak ten zdobył nagrodę ISPO Gold Award w kategorii Snowsports Avalanche Airbag Backpacks (Plecaki Lawinowe z Poduszką Powietrzną) podczas targów ISPO 2019.

Plecak Black Diamond JetForce Pro 25L - najważniejsze cechy:

 • Wykonany z wytrzymałych materiałów, gwarantujących wysoką niezawodność;
 • Unowocześniony system lawinowy JetForce Pro pozwala na wielokrotne nadmuchiwanie poduszki lawinowej;
 • Automatyczne wypompowanie powietrza z poduszki po około 3 minutach;
 • System lawinowy składający się z: poduszki, akumulatora, sprężarki, ładowarko oraz uchwytu do aktywacji systemu;
 • Konstrukcja dobrze układająca się na sylwetce;
 • Pasy ramienne umożliwiające optymalne dopasowanie plecaka do sylwetki;
 • Regulowany pas piersiowy;
 • Pasy do mocowania nart;
 • Możliwość przytroczenia jednego czekana;
 • Możliwość dopięcia dodatkowego boostera (dostępnego osobno) i zwiększenia pojemności plecaka;
 • Komora główna z wygodnym dostępem;
 • Kieszonka na pasie biodrowym o regulowanym obwodzie;
 • Wewnętrzna kieszeń organizacyjna;
 • Kieszeń na lawinowy system ratunkowy;
 • Możliwość zastosowania z systemem hydracyjnym;
 • Bluetooth umożliwiający skonfigurowanie plecaka z aplikacją na smartfonie i zarządzanie ustawieniami, i aktualizowanie oprogramowania;
 • Szybkie ładowanie akumulatora;
 • Wskaźnik naładowania akumulatora na rączce aktywacyjnej;
 • Uchwyt do przenoszenia umieszczony u góry;
 • Niska waga;
 • Nagroda ISPO Gold Award 2019 w kategorii Snowsports Avalanche Airbag Backpacks.
Jetforce Techonology to specjalny system lawinowy opracowany przez firmę Black Diamond we współpracy z ekspertem w dziedzinie sprzętu lawinowego – marką PIEPS. Składa się na niego kilka elementów – poduszka wypełniana powietrzem, akumulatory oraz specjalna sprężarka, która pozwala na jej szybkie napełnienie w razie zagrożenia. System cechuje się wysoką niezawodnością. Po pociągnięciu uchwytu przy pasie ramiennym następuje uruchomienie specjalnej sprężarki, która w ciągu kilku sekund napełnia poduszkę powietrzną o pojemności 200 l. Automatycznie wydostaje się ona z plecaka zapewniając dodatkową ochronę głowy, a także zwiększa objętość osoby porwanej przez lawinę, dzięki czemu jest ona wynoszona w górne warstwy lawiny. Po upływie 3 minut system Jetforce Techonology automatycznie wypompowuje powietrze z poduszki, tworząc więcej miejsca dla zasypanej osoby. Całość zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwanie poszkodowanej osoby, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć zasypania, znacznie zwiększając bezpieczeństwo poruszania się w terenie lawiniastym.
System lawinowy Black Diamond Jetforce Techonology może być wykorzystywany wielokrotnie. Zawdzięcza to sprężarce zasilanej ze specjalnego akumulatora. Po użyciu systemu należy odpowiednio złożyć poduszkę oraz sprawdzić stan naładowania baterii, aby plecak był gotowy do kolejnego użycia. Jedno naładowanie akumulatora może starczyć nawet na 4 użycia poduszki. Przy każdorazowym włączeniu system dokonuje samoczynnego sprawdzenia funkcjonalności, dzięki czemu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto całość posiada wskaźnik naładowania akumulatora, który wyraźnie pokazuje czy nie wymaga on szybkiego doładowania.
W skład zestawu Black Diamond Jetforce Techonology wchodzą wszystkie niezbędne elementy, takie jak poduszka wykonana z niezwykle mocnego materiału, akumulator, ładowarka, specjalna sprężarka, uchwyt do aktywacji systemu.
Dobór rozmiaru: aby jak najlepiej dopasować plecak do wzrostu użytkownika, Black Diamond oferuje je z systemem nośnym w różnych rozmiarach. Rozmiar plecaka S/M najodpowiedniejszy jest dla osób o długości pleców ok. 41-48 cm i obwodzie pasa ok. 66-102 cm, natomiast rozmiar M/L odpowiednio ok. 47-55 cm oraz ok. 71-114 cm. Aby odpowiednio dobrać plecak, należy zmierzyć odległość (wzdłuż kręgosłupa) od nasady szyi do najwyższego punktu miednicy.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu BD681322
Kolor czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Black Diamond Backcountry - Packs
Seria producenta Black Diamond Snow Series
Przeznaczenie Narciarstwo zjazdowe / Freeride
Rodzaj plecaka Plecak lawinowy z systemem poduszki powietrznej. Zwiększa szansę na przeżycie wypadku lawinowego. Pomaga utrzymać ofiarę wypadku na powierzchni zsuwu, zmniejszając szanse na całkowite przysypanie.
Pojemność 25 l
Waga ok. 2890 g (rozmiar S/M)
ok. 2990 g (rozmiar M/L)
Materiał podstawowy Dynex (210D + PE 200D)
System hydracyjny Brak (niekompatybilny)
System nośny Wygodny system nośny wykorzystujący materiały amortyzujące
Regulacja systemu nośnego Brak - panel zawieszenia pasów ramiennych o stałej wysokości zawieszenia (bez regulacji w pionie).
Dopasowanie Szelki (pasy ramienne) o zmiennej długości, pas biodrowy o regulowanym obwodzie, anatomicznie profilowane pasy ramienne, pasek piersiowy o regulowanej długości i wysokości zawieszenia, wybór rozmiaru systemu nośnego dla idealnego dopasowania (przed zakupem należy zmierzyć długość pleców/ tułowia)
System nośny Produkowany w rozmiarach dla różnego wzrostu i długości pleców. Aby określić najwygodniejszy, zmierz długość tułowia od wystającego kręgu szyjnego C7, do linii bioder, wyznaczanej przez wyczuwalne talerze miednicy.
Zakres rozmiarów Black Diamond S/M (41 - 48 cm) M/L (47 - 55 cm)
Dostęp do głównej komory Od góry i od frontu
System lawinowy Tak, w komplecie
System poduszki powietrznej JetForce Pro (BT) Avalanche Airbag System
System aktywacji Elektryczny - zasilany akumulatorem Li-Ion wielokrotnego ładowania (bateria litowo-jonowa w komplecie).
Kompatybilność z nabojami Nie wymaga stosowania butli
Modułowość System modułowy Zip-On umożliwia przepinanie do bazy worków o różnej pojemności. Kompatybilne komory główne (1 w komplecie, pozostałe do kupienia osobno): 10l, 25l i 35l
Mocowanie nart Diagonalne (ukośne) za pomocą troczka na froncie plecaka
Dodatkowe cechy Uchwyt do 1 czekana:, Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi, 1 kieszonka na pasie biodrowym, Kieszeń / przegroda na lawinowe ABC (na sondę i łopatę)
Mocowanie kasku Siatka uchwyt na kask (helmet holder) w komplecie
Zgodność z normą EN 16716:2017
CE Tak
Certyfikat TÜV/GS Tak

Black Diamond JetForce Pro 25L - opinie klientów

0.0
0 opinie