top

Liofilizaty bezglutenowe

Liofilizaty bezglutenowe to możliwość przygotowania zróżnicowanych posiłków podczas każdego wyjazdu. Najwyższa jakość składników to wyśmienity smak i pełnia wartości odżywczych po wyczerpującym dniu.
15
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę

Liofilizaty bezglutenowe

Dla wszystkich osób cierpiących na celiakię czołowi producenci liofilizatów turystycznych przygotowali dania bezglutenowe. To niezwykle smaczne posiłki, których skład został dobrany w taki sposób, aby wykluczyć z nich gluten. Jednocześnie zadbano o zachowanie wyjątkowego smaku i pozostałych walorów z których te popularne w terenie posiłki słyną. Powyższa linia żywności liofilizowanej, może być bezpiecznie spożywana przez osoby nietolerujące glutenu, bez obaw o uciążliwe dolegliwości i zdrowie. To świetny wybór zarówno na dłuższe wyprawy, jak i na krótkie, weekendowe wycieczki górskie. Wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do świeżych składników, nie mamy możliwości w pełni samodzielnie gotować, liofilizaty bezglutenowe okażą się praktycznym wyborem. Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz na kilkutygodniową ekspedycję w Alpy, czy na dłuższy weekend w Bieszczadach, żywność liofilizowana przyjdzie Ci z pomocą.

Czym jest jedzenie liofilizowane

Posiłki liofilizowane to pełnowartościowa żywność, która została poddana procesowi liofilizacji. Metoda ta polega na pozbawieniu żywności wody w ściśle określonych warunkach. Jedzenie jest bowiem bardzo szybko zamrażane do niskich temperatur, co pozwala usunąć z niego wodę bez utraty wartości samej żywności. Oznacza to że zachowują się nie tylko wartości odżywcze, ale także w znacznym stopniu struktura i smak poszczególnych dań. W wyniku tego procesu otrzymuje się doskonale smakujący i wyglądający posiłek, o właściwościach nieporównywalnych z popularnymi „zupkami w proszku”. Ponadto liofilizaty bezglutenowe nie wymagają stosowania konserwantów, dzięki czemu stanowią zdrowe i pełnowartościowe pożywienie. Przygotowanie posiłku do spożycia jest niezwykle łatwe i zabiera mało czasu. Wystarczy zalać danie odpowiednią ilością, najczęściej gotującej wody, zamieszać zawartość i odczekać podany na opakowaniu czas kilku minut. Ekspresowy czas przygotowania świetnie sprawdza się podczas wyjazdów, na których mniej czasu musimy przeznaczyć na przygotowywanie posiłków.

Liofilizaty bezglutenowe w sklepie 8a.pl

Zapewniamy bezglutenowe posiłki liofilizowane topowych marek produkujących żywność dla podróżników, alpinistów i żeglarzy – Travellunch, Lyofood, Trek'n Eat. Możliwość wyboru spośród wielu smaków pozwoli skomponować zróżnicowane, a przed wszystkim zdrowe menu na każdy wyjazd.

Żywność w góry - popularne kategorie:

Jedzenie w góry Liofilizaty Liofilizaty wegetariańskie Batony energetyczne Suszona wołowina