top

Liofilizaty bezglutenowe

Liofilizaty bezglutenowe to możliwość przygotowania zróżnicowanych posiłków podczas każdego wyjazdu. Najwyższa jakość składników to wyśmienity smak i pełnia wartości odżywczych po wyczerpującym dniu.
0
produkty
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Liofilizaty bezglutenowe

Dla wszystkich osób cierpiących na celiakię czołowi producenci liofilizatów turystycznych przygotowali dania bezglutenowe. To niezwykle smaczne posiłki, których skład został dobrany w taki sposób, aby wykluczyć z nich gluten. Jednocześnie zadbano o zachowanie wyjątkowego smaku i pozostałych walorów z których te popularne w terenie posiłki słyną. Powyższa linia żywności liofilizowanej, może być bezpiecznie spożywana przez osoby nietolerujące glutenu, bez obaw o uciążliwe dolegliwości i zdrowie. To świetny wybór zarówno na dłuższe wyprawy, jak i na krótkie, weekendowe wycieczki górskie. Wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do świeżych składników, nie mamy możliwości w pełni samodzielnie gotować, liofilizaty bezglutenowe okażą się praktycznym wyborem. Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz na kilkutygodniową ekspedycję w Alpy, czy na dłuższy weekend w Bieszczadach, żywność liofilizowana przyjdzie Ci z pomocą.

Czym jest jedzenie liofilizowane

Posiłki liofilizowane to pełnowartościowa żywność, która została poddana procesowi liofilizacji. Metoda ta polega na pozbawieniu żywności wody w ściśle określonych warunkach. Jedzenie jest bowiem bardzo szybko zamrażane do niskich temperatur, co pozwala usunąć z niego wodę bez utraty wartości samej żywności. Oznacza to że zachowują się nie tylko wartości odżywcze, ale także w znacznym stopniu struktura i smak poszczególnych dań. W wyniku tego procesu otrzymuje się doskonale smakujący i wyglądający posiłek, o właściwościach nieporównywalnych z popularnymi „zupkami w proszku”. Ponadto liofilizaty bezglutenowe nie wymagają stosowania konserwantów, dzięki czemu stanowią zdrowe i pełnowartościowe pożywienie. Przygotowanie posiłku do spożycia jest niezwykle łatwe i zabiera mało czasu. Wystarczy zalać danie odpowiednią ilością, najczęściej gotującej wody, zamieszać zawartość i odczekać podany na opakowaniu czas kilku minut. Ekspresowy czas przygotowania świetnie sprawdza się podczas wyjazdów, na których mniej czasu musimy przeznaczyć na przygotowywanie posiłków.

Liofilizaty bezglutenowe w sklepie 8a.pl

Zapewniamy bezglutenowe posiłki liofilizowane topowych marek produkujących żywność dla podróżników, alpinistów i żeglarzy – Travellunch, Lyofood, Trek'n Eat. Możliwość wyboru spośród wielu smaków pozwoli skomponować zróżnicowane, a przed wszystkim zdrowe menu na każdy wyjazd.

Żywność w góry - popularne kategorie:

Jedzenie w góry Liofilizaty Liofilizaty wegetariańskie Batony energetyczne Suszona wołowina