Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

GORE-TEX® Products

Odzież z membraną GORE-TEX® Products charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem wodoodporności i oddychalności oraz w pełni chroni przed wiatrem, aby zapewnić maksymalny komfort podczas aktywności fizycznej. Kurtki i spodnie wyposażone w membranę GORE-TEX® gwarantują pewną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, doskonale zabezpieczając przed dostawaniem się z zewnątrz wody czy śniegu. Zapobiegają również szybkiemu wychłodzeniu organizmu nawet przez silny wiatr. Struktura membrany pozwala przy tym na niezwykle efektywne odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz, co pozwala utrzymać przy skórze komfortowy klimat, niezależnie od warunków. Odzież GORE-TEX® Products doskonale spisuje się we wszelkich aktywnościach charakteryzujących się umiarkowanym wysiłkiem, jest przy tym niezwykle uniwersalna. Stanowi pierwszy wybór wśród turystów górskich (przeznaczenie: hiking, trekking), narciarzy, a także do codziennego użytkowania, gdzie w pełni zabezpieczy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Zalety

Konstrukcja Odzież GORE-TEX® Products występuje najczęściej w dwóch głównych opcjach. Wersja dwuwarstwowa 2L składa się z laminatu tkaniny zewnętrznej i membrany oraz osobnej podszewki, która najczęściej ma formę lekkiej siateczki lub śliskiej tkaniny i chroni membranę przed uszkodzeniem. Wersja trójwarstwowa 3L to jeden laminat, gdzie wszystkie trzy warstwy są ze sobą połączone. Główną zaletą jego stosowania jest niższa waga, mniejsza objętość, zwiększona wytrzymałość i większa swoboda ruchów. Dodatkowo w skład serii GORE-TEX® Products wchodzą również inne rozwiązania podszewki – PACLITE® zapewniający minimalną objętość po spakowaniu oraz GORE® C-KNIT™ Backer technology o super miękkości, wysokiej wytrzymałości i zwiększonym komforcie użytkowania. Membrana Niezależnie od konstrukcji, wszystkie elementy odzieży z oznaczeniem GORE-TEX® Products wykorzystują identyczną membranę, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością.

Inne technologie GORE-TEX®