top

Buty z membraną

Buty z membraną to doskonały wybór na zmienne warunki pogodowe. Kiedy tylko spodziewasz się na szlaku deszczu lub śniegu, turystyczne buty wodoodporne ochronią stopę przed wodą, oferując komfort w czasie marszu.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Materiał wewnętrzny
    Skóra + tkanina
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty z membraną to doskonały wybór do turystyki

Wszyscy miłośnicy górskich aktywności doskonale wiedzą, że na szlaku trzeba być gotowym na każdą pogodę. Szczególnie w terenie górskim warunki atmosferyczne mogę się zmieniać z godziny na godzinę. Aby być przygotowanym na deszcz każdy entuzjasta trekkingu czy wspinaczki górskiej musi się wyposażyć na niespodziewane opady. Lekkie kurtki przeciwdeszczowe i spodnie, a na nogach buty z membraną zapewnią skuteczną ochronę nawet w czasie większych opadów. Buty wodoodporne wyposażone w membranę stanowią najbardziej wszechstronny wybór na wycieczki, niezależnie od pory roku. Cholewka odporna na szybkie przenikanie wody zapewnia stopom odpowiednie warunki w czasie załamania pogody. Dobrym pomysłem jest wyposażenie się również w stuptuty (ochraniacze na buty), które zabezpieczą górę butów, aby wodna nie dostawała się tą drogą do środka. Niezależnie od tego czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę, uprawiasz wspinaczkę czy preferujesz wielodniowe trekkingi, buty z membraną są tak zróżnicowaną grupą, że z pewnością znajdziesz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak działają buty wodoodporne?

Buty z membraną są projektowane w taki sposób, aby jak najlepiej zabezpieczały przed deszczem i śniegiem. W tradycyjnej cholewce jedyną ochronę przed deszczem stanowi materiał zewnętrzny. Jeśli jest to dobrze zaimpregnowana skóra lub wodoodporny materiał syntetyczny, to buty takie potrafią dość długo opierać się wodzie. Wilgoć często znajdzie jednak drogę do wnętrza buta poprzez słabiej chroniony język, łączenia materiału czy szwy. Buty z membraną zapobiegają takiemu niebezpieczeństwu poprzez zastosowanie w bucie dodatkowej warstwy wodoodpornego materiału. Membrana jest umieszczana pomiędzy zewnętrznym materiałem cholewki a podszewką. Specjalna struktura membrany nie pozwala przedostawać się do środka kroplom wody, jednak umożliwia przenikanie cząsteczek pary wodnej. Dzięki temu podczas intensywnego marszu wilgoć wytwarzana przez stopę może być odprowadzana na zewnątrz, co pomaga w utrzymaniu komfortowego klimatu we wnętrzu butów.

Zróżnicowane buty z membraną

Buty wodoodporne są niezwykle zróżnicowaną grupą. W membranę wyposaża się zarówno lekkie buty turystyczne, buty do biegania w terenie, obuwie trekkingowe i wysokogórskie. Dzięki temu niezależnie jaką aktywność podejmujesz, możesz doskonale zabezpieczyć swoje stopy przed deszczem i śniegiem. Najlżejsze buty z membraną wykorzystują w cholewce cienkie siateczkowe panele, dzięki czemu uzyskuje się zwiększoną oddychalność. Z kolei membrana połączona z solidną skórzaną cholewką daje gwarancję wysokiej wodoodporności przez wiele godzin, doskonale spisując się podczas wielogodzinnych wędrówek w błocie czy głębokim śniegu. W butach mogą byś stosowane różnorodne membrany. Największą popularności cieszą się buty z membraną GORE-TEX®. Jest ona wykorzystywana przez niemal wszystkich czołowych producentów obuwia górskiego i turystycznego. Oferuje wyśmienite parametry, doskonale chroniąc przed wodą i zapewniając wysoką oddychalność. Obuwie Columbia wykorzystuje z kolei membranę OutDry. W butach Merrell spotkamy membranę M-Select™ Dry. Wszystkie one mają za zadanie ochronę stopy przed wodą, wyśmienicie sprawdzając się w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Turystyczne buty z membraną – sklep 8a.pl to duży wybór obuwia na deszcz

Zapewniamy szeroką ofertę butów wodoodpornych czołowych producentów obuwia górskiego i turystycznego. Poczynając od ultralekkich butów do biegania w terenie, poprzez obuwie turystyczne i trekkingowe, aż po zaawansowane buty wysokogórskie. Czołowe marki górskie dają gwarancję najwyższej jakości jakości wykonania oraz pełnej ochrony przed wodą. Obuwie z membraną to niezbędny dodatek do wyposażenia podczas wszystkich wyjść w czasie chłodniejszej części roku – w przejściowych porach roku i zimą – kiedy trzeba być przygotowanym na każdą pogodę.

Sprawdź buty z membraną czołowych producentów:

Buty trekkingowe GORE-TEX Buty trekkingowe GORE-TEX damskie Buty trekkingowe GORE-TEX męskie Buty GORE-TEX Invisible Fit Buty biegowe z membraną

Popularne kategorie butów w ofercie 8a.pl:

Buty trekkingowe Buty turystyczne Buty wysokogórskie Buty podejściowe
Buty trailowe Buty do biegania Buty zimowe Buty wspinaczkowe Sandały