top

BlackYak

BlackYak to wysokiej jakości odzież zaprojektowana dla najbardziej wymagających użytkowników. Wśród modeli tej marki znajdziesz zarówno ubrania do zdobywania najwyższych himalajskich szczytów, jak i outdoorowych wypraw w najbliższe góry.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kategoria
    Spodnie wspinaczkowe damskie
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Historia marki BlackYak

Historia marki zaczyna się ponad 40 lat temu, kiedy to Tae Sun Kang zakłada w Seulu pierwszy sklep górski Dongjin Mountain, oferujący odzież i wyposażenie ekspedycyjne. Od początku przyświecał mu jeden cel – oferować wspinaczom i miłośnikom gór najlepszy sprzęt, który umożliwi im realizowanie ich pasji. Od początku istnienia, aż po dzień dzisiejszy, marce BlackYak udaje się utrzymać opinię jednego z najbardziej profesjonalnych producentów i dystrybutorów odzieży i sprzętu górskiego przeznaczonego zarówno do zdobywania najwyższych szczytów świata, jak i outdoorowych wycieczek, skitouringu, czy trekkingu. Historia marki zawiera wiele punktów zwrotnych, które zdecydowały o jej dzisiejszym, międzynarodowym charakterze. W 1980 firma sponsoruje udaną wyprawę południowokoreańską na Nanga Parbat. W 1994 roku zdobywa licencję na produkcję odzieży z membraną GORE-TEX®, dzięki której może zapewnić ochronę przed żywiołami na nieosiągalnym dotąd poziomie. Pod koniec ubiegłego wieku marka przeprowadza ekspansję na rynek chiński i znacząco rozwija swoją sieć sprzedaży.

W 2010 roku utworzona zostaje korporacja BlackYak, a wspierana przez nią himalaistka Eun-sun Oh jako pierwsza kobieta zdobywa wszystkie 14 ośmiotysięczników. W 2014 roku marka debiutuje na renomowanych targach ISPO w Monachium i od razu zdobywa prestiżowy tytuł „Azjatyckiego Produktu Roku 2013”. Został on przyznany innowacyjnej kurtce górskiej B1XG1 Jakcet. W 2015 roku BlackYak udanie debiutuje ze sprzedażą swoich produktów na rynku europejskim. Już rok później na targach ISPO zdobywa aż 11 nagród, z czego 8 złotych. W tym samym roku firma wprowadza swoją odzież do przedaży w Ameryce Północnej. Pasmo sukcesów firmy trwa nieustannie, a niezwykle ciepłe przyjęcia jej produktów na kolejnych rynkach sprawiają, że coraz więcej miłośników gór chce korzystać z tej niezawodnej i jednocześnie innowacyjnej odzieży.

Jak jest projektowana odzież BlackYak?

Podstawą funkcjonowania marki jest jak najściślejsza współpraca pomiędzy projektantami, a finalnymi użytkownikami produktów, która pozwala tworzyć unikalne kolekcje, idealnie dopasowane do ciężkich warunków panujących w górach. W celu zapewnienia innowacyjnych rozwiązań zarówno w projektach, stosowanych materiałach, jak i procesie produkcji BlackYak ściśle współpracuje ze Szwajcarską marką DNS (Development Never Stops). Posiada ona własne studio designerskie, a także wszelkie środki i maszyny niezbędne do produkcji prototypowych modeli odzieży. Zawierają one nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na laserowe docinanie materiałów czy łączenie ich za pomocą ultradźwięków. Wszystkie najnowsze, bezkompromisowe rozwiązania powstają właśnie w Szwajcarii, a następnie testowe egzemplarze są przekazywane wspieranym przez markę BlackYak profesjonalnym wspinaczom oraz sportowcom uprawiającym również inne dyscypliny sportu. Dzięki temu są testowane zarówno podczas zdobywania ośmiotysięczników, jak i na wielotygodniowych trekkingach na górskich szlakach. Finalna produkcja nigdy nie jest rozpoczynana, dopóki każdy szczegół nie zostanie w pełni dopracowany.

Jak wygląda proces produkcji odzieży tej marki?

Specjalistyczna odzież górska wymaga wyjątkowych warunków produkcji. Wykorzystywane najnowsze technologie to nie tylko odpowiednie maszyny, ale przede wszystkim świetnie wykwalifikowany personel, a także bardzo dokładna kontrola jakości finalnych produktów. Poszukując firmy spełniającej wszystkie te kryteria specjaliści BlackYak podjęli współpracę ze zlokalizowaną w południowych Chinach fabryką KTC, która od ponad 40 lat specjalizowała się w produkcji najwyższej jakości odzieży sportowej wykonywanej z zaawansowanych technologicznie materiałów. Cały proces produkcji odzieży BlackYak jest wierny regule KTC (Knowledge, technology & craft), czyli w wolnym tłumaczeniu Wiedzy, technologii i rzemiosłu. Tylko połączenie tych trzech czynników gwarantuje powstanie produktów najwyższej jakości, które sprawdzą się w wymagających, górskich warunkach.

Odzież BlackYak kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroką ofertę odzieży górskiej tego producenta. Wśród oferowanych modeli dostępne są ubrania w góry na każdą porę roku. Świetnie sprawdzające się w zimie warstwy izolacyjne – ciepłe kurtki oraz bielizna – zapewnią optymalną termikę w czasie mrozów. Wodoodporne kurtki z membraną optyamlnie sprawdzą się w czasie opadów, szczególnie często spotykanych w przejściowych porach roku. Wśród dostępnych produktów nie brak też modeli przeznaczonych na letnie upały. Nowoczesne materiał oferują niezrównaną oddychalność i błyskawiczne odprowadzanie wilgoci na szlakach. Odzież BlackYak dostępna w sklepie 8a.pl sprawdzi się w wielu rodzajach działalności górskiej. Od wspinaczki wysokogórskiej, poprzez narciarstwo skitourowe czy trekking, po turystyczną aktywność outdoorową. To po prostu dopracowana odzież, która oferuje niezrównany komfort i niezawodność w górskim środowisku.