top

Pertex Shield

Pertex® Shield to ultralekka odzież wodoodporna, która zapewnia wysoki stopień oddychalności. Minimalistyczne kurtki przeciwdeszczowe i inna odzież doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie waga ekwipunku ma kluczowe znaczenie.
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

Wyczyść

Pertex® Shield to doskonałe właściwości przeciwdeszczowe

Przygotowany specjalnie z myślą o deszczowych warunkach materiał świetnie sprawdza się w odzieży przeciwdeszczowej. Tym co go wyróżnia jest przed wszystkim waga. Wszystkie wersje membrany Pertex® Shield pozwalają tworzyć odzież o bardzo niskiej wadze, która optymalnie sprawdza się podczas szybkiego przemieszczania się po górach. Niezależnie od tego czy uprawiasz biegi górskie, czy preferujesz turystykę z minimalistycznym bagażem, tego typu odzież doskonale sprawdzi się na szlaku. Wszystko dzięki ultralekkiej tkaninie zewnętrznej, która powstaje z niezwykle cienkich włókien. Specjalny ciasny splot sprawiają jednak, że całość jest mocna i jednocześnie świetnie chroni przed wiatrem.

Właściwości wodoodporne membrany Pertex® Shield

Ochronę przed wodą zapewnia umieszczona w materiale membrana. Dostępnych jest kilka wersji różniących się sposobem umieszczenia membrany. Wersja 2L to najlżejszy wariant, składający się tylko z materiału zewnętrznego i membrany. To jednocześnie wersja oferująca najwyższą oddychalność i minimalistyczną wagę. W materiale typu 2,5L membrana jest dodatkowo zabezpieczana od wewnątrz przez specjalny nadruk, który zwiększa wytrzymałość całości. Najbardziej złożoną konstrukcję jest Pertex® Shield 3L, na który składa się materiał zewnętrzny, membrana oraz podszewka. Wszystkie te elementy są połączone w jeden laminat, zapewniając wyjątkowe właściwości użytkowe. Ta wersja wyśmienicie sprawdzi się w trudnym górskim terenie, oferując nieco większą wytrzymałość. Oprócz właściwości wodoodpornych membrany, wodę odpycha również materiał zewnętrzny. Zastosowana na nim impregnacja DWR sprawia, że woda nie wsiąka tak łatwo we włókna. Dzięki temu krople wody mogą swobodnie spływać po powierzchni materiału.

Wodoodporna odzież Pertex® Shield w sklepie 8a.pl

Ultralekkie kurtki przeciwdeszczowe wykorzystujące nowoczesną membranę marki Pertex® wyśmienicie sprawdzają się podczas podejmowania szybkich wyzwań w górach. To właśnie dlatego są chętnie wybierane przez miłośników biegania, szybkiej wspinaczki, czy przemierzania szlaków z niewielkim plecakiem. Zapewniana przez nie wysoka oddychalność sprawia, że nawet w czasie intensywnego wysiłku pozwalają zachować komfortowe warunki.