Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

GORE-TEX® Products with PACLITE® Technology

PACLITE® to unikalna technologia zastosowana w wybranych produktach z serii GORE-TEX® Products, dzięki której znacznie obniżono ich wagę i wymiary po spakowaniu. Polega ona na zastosowaniu specjalistycznej powłoki w miejsce podszewki, mającej formę cienkiej warstwy połączonej bezpośrednio z membraną. Takie rozwiązanie sprawia, że całość jest niebywale lekka i kompaktowa. Produkty GORE-TEX® z technologią PACLITE® doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się uzyskanie jak najmniejszego wagowo i objętościowo bagażu. Odzież z tej serii doskonale spisuje się w przejściowych porach roku: w trakcie bardziej sprzyjających warunków pogodowych może spoczywać w najmniejszej kieszonce plecaka, a w przypadku nagłego deszczu czy silnego wiatru, zapewni pełną ochronę. Modele z membraną GORE-TEX® wykorzystujące technologię PACLITE® to najczęściej minimalistyczne produkty przeznaczone do turystyki górskiej z lekkim bagażem. Tak jak pozostałe produkty GORE-TEX® Products doskonale chronią przed wodą i wiatrem, jednakże wyposażone w minimalną ilość dodatkowych elementów utrzymują wagę na możliwie niskim poziomie.

Zalety

Konstrukcja Odzież GORE-TEX® Products with PACLITE® Technology występuje wyłacznie w wersji laminatu bez wyraźnej podszewki, gdzie dwie warstwy (tkanina wierzchnia i membrana GORE-TEX® oraz powłoka w technologii PACLITE®) są ze sobą połączone. Membrana Produkty oznaczone PACLITE® Technology wykorzystują identyczną membranę jak cała rodzina GORE-TEX® Products, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością.

Inne technologie GORE-TEX®