top

Okulary rowerowe

Okulary rowerowe to konieczny dodatek w czasie szybkiej jazdy w terenie, na szosie czy nawet w mieście. W ofercie okulary na rower świetnie chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV, wiatrem oraz owadami.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    morski
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Okulary rowerowe – jakie wybrać?

Okulary to niezbędny dodatek w wyposażeniu każdego rowerzysty. Niezależnie od tego czy jeździmy na szosie czy po górskich ścieżkach, musimy chronić oczy przed pędem powietrza, owadami, gałązkami czy też rażącym słońcem. Tylko wysokiej klasy okulary rowerowe gwarantują połączenie wysokiej jakości soczewek, perfekcyjnie zaprojektowanych ramek oraz wygody noszenia. Wybierając spośród nich model dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka cech.

Okulary na rower powinny być dosyć duże, aby skutecznie chroniły przed pędem powietrza oraz owadami w czasie szybkiej jazdy. Podczas jazdy szosowej doskonale spiszą się okulary kolarskie o opływowym kształcie, oferując doskonałe właściwości nawet przy bardzo dużych prędkościach. W przypadku okularów na rower MTB czy turystyczny, kształt będzie miał nieco mniejsze znaczenie. Ważniejsza będzie solidna budowa ramek, które w terenie czy podczas długich wyjazdów, muszą przetrwać zdecydowanie więcej niespodziewanych zdarzeń. Wybierając okulary rowerowe musimy też zdecydować w jakich warunkach będziemy je użytkować. Zazwyczaj dostępne są 3 różne rodzaje szybek – typowo przeciwsłoneczne, przezroczyste oraz żółte lub pomarańczowe. Te pierwsze to konieczny wybór w pogodne dni. Te drugie świetnie sprawdzają się w czasie jazdy w nocy czy o zmierzchu, nie zaciemniając dodatkowo obrazu. Żółte lub pomarańczowe szybki zwiększą komfort widzenia w czasie mglistej pogody lub szarówki. W przypadku okularów przeciwsłonecznych dostępne są również dwie dodatkowe opcje, czyli okulary na rower fotochromowe oraz polaryzacyjne.

Okulary rowerowe fotochromowe

Coraz większą popularność wśród sportowców, także rowerzystów, zdobywają okulary fotochromowe. To modele z szybkami wykonanymi z nowoczesnych materiałów, które reagują na zmianę natężenia światła. Im jest ono jaśniejsze, tym okulary bardziej się przyciemniają. Dzięki temu same dostosowują się do warunków na trasie. Okulary rowerowe fotochromowe na otwartej przestrzeni lepiej ochronię przed ostrym słońcem, a kiedy ścieżka będzie dłużej prowadziła w zacienionym lesie, same się rozjaśnią. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba w okularach zmieniać szybek.

Okulary rowerowe polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne optymalnie sprawdzają się w bardzo dużym nasłonecznieniu, kiedy kontury otoczenia stają się niewyraźne. Dzięki specjalnej budowie szybek, okulary skutecznie wyostrzają obraz. Jednocześnie minimalizują rozbłyski i zmniejszają ryzyko nagłego oślepienia. Okulary rowerowe polaryzacyjne najlepiej sprawdzają się w czasie słonecznych dni. Pozwalają jeszcze lepiej skupić się na drodze czy ścieżce, minimalizując rozpraszające uwagę odblaski. Wysokiej klasy okulary na rower z polaryzację sprawdzą się również w wielu innych zastosowaniach, między innymi podczas uprawiania sportów wodnych czy w turystyce.

Szeroki wybór okularów na rower w sklepie online 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz tylko markowe okulary kolarskie i na rower MTB, które skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV i świetnie zabezpieczają oczy przed pędem powietrza. W ofercie modele na każdą pogodę. Wszechstronne okulary rowerowe przeciwsłoneczne, na noc, a także na trudne warunki atmosferyczne. Dużym powodzeniem cieszą się okulary rowerowe z wymiennymi szybkami, które pozwolą dostosować stopień przyciemnienia do pogody. Najbardziej wymagający rowerzyści z pewnością z chęcią wybiorą okulary rowerowe fotochromowe, które same, bez naszej ingerencji dostosują się do oświetlenia. Sprawdź okulary na rower, które świetnie sprawdzą się noszone z kaskiem!