Liny wspinaczkowe Black Diamond

Liny wspinaczkowe Black Diamond charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. To niezbędny element wyposażenia zarówno w górach, jak i w skałach.
11
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę

Liny wspinaczkowe - Black Diamond to wysoka jakość

Marka Black Diamond to jeden z wiodących producentów sprzętu wspinaczkowego na świecie. Jego logo jest dobrze znane przez wszystkich wspinaczy. Jednoznacznie kojarzy się z najwyższej jakości ekwipunkiem wspinaczkowym. Obecnie oferta marki jest na tyle szeroka, że obejmuje niemal wszystkie elementy szpeju. Wśród nich możemy również znaleźć liny wspinaczkowe Black Diamond. To jeden z najważniejszych elementów w systemie asekuracyjnym. Liny są bowiem narażone na duże przeciążenia, ciężkie warunki użytkowania i wreszcie na stopniowe zużycie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że warto wybrać markową line, która nie tylko spełnia odpowiednie normy wytrzymałości, ale również posiada wyśmienite cechy użytkowe i charakteryzuje się wysoką żywotnością. Modele marki Black Diamond to liny, które są łatwe w prowadzeniu, a jednocześnie odznaczają się trwałością, dzięki czemu posłużą nam jeszcze dłużej.

Zróżnicowane liny wspinaczkowe Black Diamond

Wśród lin BD dostępne są bardzo zróżnicowane modele. W zależności od tego jaki rodzaj wspinaczki uprawiamy, możemy dobrać do niego idealną linę. Liny połówkowe i bliźniacze to doskonały wybór do wspinaczki górskiej, podczas której liczy się maksymalne bezpieczeństwo. W modelach tych najczęściej stosowana jest pełna impregnacja rdzenia i oplotu. Tak przygotowane liny wspinaczkowe Black Diamond wyśmienicie spisują się w trudnych warunkach pogodowych. Nie nasiąkają wodą tak szybko jak ich tradycyjne odpowiedniki, zachowując optymalne właściwości niezależnie do pogody. W ofercie znajdują się też liny dynamiczne do wspinaczki sportowej i skałkowej. Wśród nich znajdziemy zarówno bardzo wytrzymałe i trwałe modele do codziennego użytkowania i treningów, jak i takie, w których priorytetem było utrzymanie jak najniższej wagi. Niezależnie od tego czy wspinasz się latem czy zimą, dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką czy jesteś już doświadczonym wspinaczem, marka BD z pewnością zapewni Ci odpowiednie liny.

Black Diamond – liny wspinaczkowe kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy niezwykle szeroki wybór lin wspinaczkowych BD. Oferowane model charakteryzują się łatwym prowadzeniem oraz wysoką wytrzymałością. Zapewniamy zarówno cieńsze liny o obniżonej wadze, jak i grubsze, oferujące większą pewność w trakcie asekuracji przez mniej doświadczone osoby. Liny wspinaczkowe BD to świetny wybór zarówno na letnie wyjazdy w skały, do wspinaczki górskiej, lodowej, a także na codzienne treningi na panelu.

Sprawdź również pozostały sprzęt wspinaczkowy!

Kaski wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Ekspresy wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Liny wspinaczkowe