top

Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych

Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych to najlepsze co topowi producenci mają do zaoferowania. Wybierz model pod konkretny projekt i wespnij się na nowy poziom.
94
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 94

Strona
na stronę
 1. -17%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Evolv Shaman - gold/grey
 2. -25%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Mythos - terra
 3. -20%
  Buty Ocun Nitro - red/blue
  Buty Ocun Nitro - red/blue
  527,99 zł 659,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 94

Strona
na stronę

Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych to modele z którymi osiągniesz nowy poziom. Reprezentują wszystko to, co najlepsze w portfolio producenta: techniczne nowinki, doskonałe materiały, nowe kompozycje gum, a także najbardziej pracochłonne rozwiązania wymagające precyzji i doświadczenia najlepszych szewców. Tu celem jest osiągnięcie konkretnego efektu, podniesienie skuteczności na danym rodzaju skały czy umożliwienie przejścia charakterystycznej sekwencji ruchów. Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych są droższe, bywają znacznie mniej trwałe, a często też mało wygodne - ale dają przewagę i moc bez której czasem trudno o jakikolwiek progres.

Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych i średniozaawansowanych

Modele z linii PERFORMANCE to te, które wspinaczkowych projektantów napawają największą dumą, a zawodnikom i członkom team’ów pozwalają odnosić osobiste sukcesy. Buty te rzadko bywają super uniwersalne (choć zdarzają się i takie). Raczej wyraźnie podkręcają wybraną cechę by działała niemal niezawodnie. Znajdziesz tu więc super czułe modele w których niemal poczujesz fakturę skały - działające jak druga skóra, tyle, że bezboleśnie wcierającą się w bulderowe stopnie czy skalne nacieki w mocno przewieszonym dachu. Znajdziesz buty wspinaczkowe dla zaawansowanych miłośników niemalże gładkich płyt, wstawiających się w stopnie o głębokości… żyletki. Może sięgniesz po model z mega wyraźną krawędzią, albo taki zupełnie bez. To właśnie do zaawansowanych wspinaczy, jako pierwszych i potrafiących ocenić i docenić, trafiają takie nowinki jak zaokrąglone przody technologii noedge czy pozbawione bocznych krawędzi podeszwy D-Tech. Eksperymentuj, porównuj i znajdź buty jeszcze lepsze od poprzednich. Buty wspinaczkowe dla średniozaawansowanych ( z grupy ALL ROUND, zwanej czasem BALANCED PERFORMANCE czy PRECISION) dedykowane są wspinaczkom którzy zdarli już nie jedną parę, ale poszukują modelu który nie jest w 100% wyspecjalizowany pod kątem jednego rodzaju wspinania czy typu drogi. Skuteczne, ale wygodniejsze, precyzyjne, ale nie mega agresywne i asymetryczne. To często buty swego czasu projektowane jako topowe, tyle, że dziś zastąpione nowszymi modelami. Do tego broniące się efektywnością, popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem - jakby na to nie patrzeć - największej grupy wspinaczy których celem jest podnoszenie sobie poprzeczki, ale niekoniecznie konkurowanie ze światową czołówką.