Buty wspinaczkowe Scarpa Instinct - black/orange

509,99 zł 599,99 zł
15% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Buty wspinaczkowe Scarpa Instinct powstały z myślą o działalności w różnego rodzaju formacjach skalnych. Lekka asymetria sprawia, że będą dobrym wyborem dla początkujących jak i średniozaawansowanych użytkowników. Można z powodzeniem założyć je także do pokonywania wielowyciągowych dróg.

Zostały wyposażone w wykonany z gumy panel, który został umieszczony po dwóch stronach konstrukcji buta. To rozwiązanie o nazwie Bi-Tension znajduje się w modelach o niskiej asymetrii. Dzięki niemu środkowa część podeszwy jest wrażliwa na dobre czucie skały. Właściwą przyczepność oferuje natomiast Vibram® XS Edge.

Umieszczono jej na 2/3 długości podeszwy, by zapewnić wspinaczom maksymalną precyzję przy stawaniu na mniejszych stopniach, bez ograniczenia swobody ruchów. Pięta została dodatkowo zabezpieczona gumą XS Grip 2, aby możliwe było jej haczenie, gdy przebieg drogi wspinaczkowej tego wymaga.

Decydując się na buty do wspinaczki Scarpa Instinct wybierasz nie tylko doskonałą przyczepność gwarantowaną przez etykietę marki Vibram, ale również wysoki poziom wygody. Język został wykonany tak, by możliwe było uzyskanie pożądanej oddychalności. Natomiast system wiązania pozwala na dopasowanie tego modelu do stopy.

To praktyczne rozwiązanie pomaga dostosować buty do własnych potrzeb. Można je mocniej dowiązać, jeśli wymagają tego trudności pojawiające się w trakcie wspinaczki lub nieco rozluźnić, gdy przyjdzie nam czekać na stanowisku na naszego wspinaczkowego partnera. Cholewka została wykonana z połączenia mikrofibry ze skórą, co pozwoliło na otrzymanie kombinacji dodatnich cech obu materiałów.

Scarpa Instinct najważniejsze cechy:
  • Bi-Tension to wykonany z gumy panel poprowadzony po obydwu stronach mniej asymetrycznych butów wspinaczkowych, pozostawiając środkową część podeszwy wrażliwą na czucie skały;
  • Guma Vibram® XS Edge zastosowana na 2/3 długości podeszwy zapewnia maksymalną swobodę ruchów oraz precyzję stawania na mniejszych stopniach;
  • Pięta zabezpieczona gumą XS Grip 2 dla tarcia oraz możliwości haczenia;
  • Tylna część buta została skonstruowana tak, by zmniejszyć ewentualny ucisk na Achillesa;
  • Umieszczony w przedniej części panel Flexan 1.0 mm pozwala na odpowiednie czucie stopni oraz niezbędną elastyczność;
  • Komfort został osiągnięty poprzez charakteryzujący się oddychalnością język oraz system wiązania;
  • Cholewkę wykonano z połączenia mikrofibry i skóry, a dla większej wygody zdecydowano się na bezszwową konstrukcję w okolicach palców.

Vibram® XS Edge – kultowa podeszwa stworzona we współpracy najlepszych specjalistów marki Vibram oraz dzięki wsparciu doświadczenia czołowych wspinaczy z całego globu. Zapewnia legendarne wręcz czucie małych krawędzi. Ten typ podeszwy jest bardzo odporny na wszelkie deformacje powstające podczas użytkowania czy w kontakcie z ostrymi krawędziami.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Początkujący V
Średniozaaw. V
Zaawansowani ---
Patenty ---
Cholewka Mikrofibra, skóra
Asymetria Mała
Typ Wiązane
Podeszwa Vibram® XS Edge
Profil przodu Ostry
Podszewka ---

Buty wspinaczkowe Scarpa Instinct - black/orange - opinie klientów

0.0
0 opinie