top

Buty wspinaczkowe Scarpa Chimera - black/white/azure

524,99 zł 699,99 zł
-25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Buty wspinaczkowe Scarpa Chimera to najprecyzyjniejszy z najmiększych modeli w kolekcji włoskiego producenta. Flagowy przedstawiciel linii "ultra-sensitive" zapewnia doskonałą czułość i efektywność pracy stóp na mocno przewieszonych drogach i bulderach. W najnowszym wydaniu, znajdziesz jeszcze lepiej oddychającą cholewkę, a także nową pietę z technologią równomiernej dyrstrybucji obciążeń PAF. Uwadze nie powinien umknąć też bardziej płaski "uchwyt" pomocny przy wsuwaniu buta i ustawianiu go na stopie, ale niewyczuwalny w trakcie wspinaczki.

Chimera przeznaczona jest dla zaawansowanych wspinaczy i miłośników boulderingu. Agresywnie zakrzywiona ku dołowi i wyraźnie asymetryczna, wymagająca od użytkownika umiejętności pracy nóg i odpowiedniego wytrenowania stóp. Konstrukcja nakierowana jest na to by maksimum siły przenieść na front buta, ale jednocześnie umożliwić pracę całej stopy w najrozmaitszych ustawieniach. Z tego też względu, system napinający stanowi ascetyczna taśma prowadzona między przodem podeszwy a piętą.

Cholewka, podobnie jak w Drago, pozbawiona jest klasycznego języka. W jego miejscu znjadziesz elastyczną i lekką tkaninę która perfekcyjnie okala stopę, pozwalając jej także oddychać. Asymetrycznie prowadzone sznurowadła dają możliwość bardzo dobrego dopasowania butów. Ale sercem Chimer jest guma: front "opakowany" jest cienką, ekstremalnie "lepką" M50, pięta zabudowana jest w taki sposób, ze aż prosi o haczenie, zaś w przedniej części, na ok. 1/3 długości znajdziesz Vibram® XS GRIP 2. Skryta we wnętrzy płytka TPS wspiera palce by współpracowały z każdym rodzajem stopni - tym większym i przewieszonym, jak i minimalnym, kryjącym się w gładkiej płycie.

Buty Scarpa Chimera - najważniejsze cechy:

  • Buty wspinaczkowe dla zaawansowanych wspinaczy, w skały i na buldery;
  • Agresywnie asymetryczne i zakrzywione ku dołowi;
  • Miękkie i dające perfekcyjne czucie skały;
  • Power Connection Brand zapewnia przekazywanie siły z palców w stronę pięty, pozwalając na maksymalną swobodę ruchów;
  • Pięta sowicie zabezpieczona gumą;
  • Cholewka wykonana z mikrofibry, pozbawiona klasycznego języka
  • Wyposażone w asymetryczny system wiązania;
  • Przód bardzo wysoko pokryty przyczepną gumą;
  • Śródpodeszwa minimalnie grubsza niż w modelu Drago, do tego uzupełniona o płytkę TPS;
  • Guma Vibram® XS GRIP 2 gwarantuje doskonałe tarcie.
Tak
Vibram®
Rozpoznawalna na całym świecie marka Vibram® dostarcza najwyższej jakości podeszwy do butów. Podeszwy Vibram® zdobyły popularność dzięki niespotykanej wysokiej trwałości oraz przyczepności w różnorodnym terenie. Vibram® to niekwestionowany światowy lider w produkcji podeszew technicznych.
Tak
Vibram® XS GRIP 2
Vibram XS GRIP 2 reprezentuje naturalną ewolucję sprawdzonej mieszanki gumy XS GRIP. Używana przez wielu zwycięzców mistrzostw świata w bulderingu, zapewnia mierzalnie lepszą przyczepność z dozą twardości idealną do umiarkowanego krawędziowania i trzymania się na obłych stopniach. To zawodnicza guma która reprezentuje czystą lepkość - wymarzona na mocno przewieszone drogi. Co ważne, zachowuje stałą wydajności w bardzo szerokim spektrum temperatur. Vibram XS GRIP2 jest zalecany w sytuacjach, które wymagają maksymalnej przyczepności.
Tak
Scarpa M50 / M70 Rubber
M50 to najmiększa i najdelikatniejsza mieszanka gumowa stosowana we wspinaczkowej ofercie butów Scarpa. Oferuje najlepszy poziom dopasowania do naturalnych krzywizn i anatomii stopy. Znajdziesz ją w strategicznie ważnych miejscach wokół cholewki buta, zazwyczaj jako element nachodzący na palce i ułatwiający ich podhaczanie. Guma M70 z kolei, jako nieco grubsza i lepiej „izolująca”, stanowi doskonałe tworzywo na ranty.
Tak
Scarpa PAF System
PAF (Pressure Absorbing Fit) to innowacyjny system pięty, który wspomaga zarówno system naciągu, jak i zwiększa dopasowanie pięty. Agresywnie naprężona guma systemu naciągu DTS jest przerywana za piętą (pasy schodzą się ku sobie, ale finalnie nie łączą się), aby wyeliminować ucisk na ścięgno Achillesa. Zamiast tego, zostają zintegrowane bardziej miękką gumą, która działa jak mostek i pozwala na pełne dopasowanie do naturalnego, anatomicznego kształtu pięty. Otworki z boku pięty wskazują zastosowane naprężenie, które waha się między 1 otworem dla lekkiego naciągu, 2 otworami dla średniego naciągu i 3 otworami dla silnego naciągu.
Tak
Scarpa PCB Tension System
PCB (Power Connection Band) to najbardziej minimalistyczny system naciągu stosowany w butach wspinaczkowych Scarpa. Zaprojektowany z myślą o zachowaniu wrażliwości, czułości, a także by umożliwić „chwytne” ruchy stopom i palcom. Ma formę cienkiego i elastycznego, mocno naprężonego paska idącego się od frontu buta, aż do okolic pięty. Takie połączenie przodu z tyłem, rozciągnięte na łuku stopy, pozwala dynamicznie rozprowadzać moc wzdłuż buta. W połączeniu z naciągiem SRT (okalającym front i pozbawionym podeszwy środkowej), zapewnia stopie dużą swobodę. Użycie naciągu tego typu redukuje warstwy wokół stopy i minimalizuje odległość między stopą a gumową powierzchnią podeszwy, tworząc najbardziej czułe buty wspinaczkowe, jakie kiedykolwiek Scarpa zaprojektowała.
Tak
Scarpa SRT
SRT (Surround Rubber Tension) to kluczowa technologia super miękkich i czułych modeli takich jak Chimera, Drago czy Furia S. Składa się na nią warstwa ultra cienkiej gumy M50, która okala przednią część stopy i przenosi siłę bezpośrednio na czubki palców. Omijając samą strefę pod palcami, zmniejsza odległość między stopą a gumą podeszwy zewnętrznej, zapewniając w ten sposób maksymalną miękkość i wrażliwość. Co więcej, umożliwia lepsze tarcie i dobre czucie podczas skutecznego podhaczania palców. Wspinaczka w miękkich butach poprawia styl wspinaczki i naturalnie wzmacnia siłę palców. Całkowita swoboda umieszczania stopy stymuluje szybszy i bardziej dynamiczny ruch na skale i na panelu sztucznej ściany wspinaczkowej.
Tak
Scarpa TPS
TPS (Toe Power Support) to trójwymiarowo formowana wkładka umieszczana pod przednią częścią stopy w butach wspinaczkowych Scarpa. Nadaje tej strefie pożądanego kształtu, ale także zapewnia wsparcie podczas mocnego dociskania palców i precyzyjnego umieszczania przodów na niewielkich stopniach i krawędziach. TPS wydłuża się podczas tarciowego ustawienia buta, dzięki czemu nie ogranicza tego rodzaju ruchów, a także pomaga zwiększyć obszar kontaktu podeszwy ze skałą.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 70073-000/1
Kolor czarny
Płeć Unisex
Przeznaczenie Wspinaczka / Bouldering
Kolekcja producenta Scarpa Climbing
Rodzaj wspinania Sztuczna ścianka, Bouldering, Wspinaczka skalna / sportowa, Trad
Poziom zaawansowania Dla zaawansowanych i zawodników
Asymetria Duża
Szerokość cholewki Buty na wąską stopę (Narrow / Slim Fit)
Materiał cholewki buta Skóra syntetyczna (mikrofibra)
Materiał podstawowy Mikrofibra
Wyściółka Brak
Vegan Brak informacji
System zamykania buta Klasycznie wiązane sznurowadła
Poziom sztywności 2 (w skali 1-5) czyli buty miękkie
Vibram® Tak
Vibram® XS GRIP 2 Tak
Scarpa M50 / M70 Rubber Tak
Scarpa PAF System Tak
Scarpa PCB Tension System Tak
Scarpa SRT Tak
Scarpa TPS Tak

Scarpa Chimera - opinie klientów

0.0
0 opinie