top

Buty wspinaczkowe Scarpa Boostic - black/azure

565,74 zł 774,99 zł
-27% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 565,74 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Buty wspinaczkowe Scarpa Boostic to zaawansowany model o dość dużej asymetrii, który za sprawą podeszwy Vibram® XS Edge 3,5 mm sprawdzi się na mikro stopniach podczas wstawek w wymagające drogi.

Buty wspinaczkowe Scarpa Boostic to precyzyjnie dopasowana do stopy cholewka wykonana z mikrofibry. Całość zapinana za pomocą rzepów pozwoli na szybkie założenie oraz zdjęcie obuwia w przerwie między wstawkami. Model został wyposażony w autorski system DTS, oznacza to, że konstrukcja butów wspinaczkowych zapewnia optymalny transfer sił w czasie wspinaczki. Dzięki niej przy maksymalnym obciążeniu dużego palca pozostała część buta lepiej przenosi naprężenia i nie odkształca się tak bardzo jak klasyczne modele.

Jednym z najważniejszych elementów butów wspinaczkowych jest podeszwa. W modelu Scarpa Boostic mamy do czynienia z podeszwą Vibram® XS Edge 3,5 mm, która poza znakomitą przyczepnością zapewnia także ogromną precyzję stąpania po najmniejszych stopniach. Co więcej, buty wykorzystują dobrze znany miłośnikom marki system SRT. Składa się na niego warstwa ultra cienkiej gumy M50, która okala przednią część stopy i przenosi siłę bezpośrednio na czubki palców. Omijając samą strefę pod palcami, zmniejsza odległość między stopą a gumą podeszwy zewnętrznej, zapewniając w ten sposób maksymalną miękkość i wrażliwość. Co więcej, umożliwia lepsze tarcie i dobre czucie podczas skutecznego podhaczania palców. Wspinaczka w miękkich butach poprawia styl wspinaczki i naturalnie wzmacnia siłę palców. Całkowita swoboda umieszczania stopy stymuluje szybszy i bardziej dynamiczny ruch na skale i na panelu sztucznej ściany wspinaczkowej.

Dodatkowym atutem butów jest PAF (Pressure Absorbing Fit) to innowacyjny system pięty, który wspomaga zarówno system naciągu, jak i zwiększa dopasowanie pięty. Agresywnie naprężona guma systemu naciągu DTS jest przerywana za piętą (pasy schodzą się ku sobie, ale finalnie nie łączą się), aby wyeliminować ucisk na ścięgno Achillesa. Zamiast tego, zostają zintegrowane bardziej miękką gumą, która działa jak mostek i pozwala na pełne dopasowanie do naturalnego, anatomicznego kształtu pięty.

Buty wspinaczkowe Scarpa Boostic to zaawansowany technicznie model, wyposażony w szereg technologii poprawiających precyzję oraz osiągi w skale. Model z pewnością docenią wymagający użytkownicy, dla których precyzja oraz jakość to podstawa. Konstrukcja z linii Performance świetnie sprawdzi się podczas wspinaczki sportowej, czy boulderingu.

Buty Scarpa Boostic - najważniejsze cechy:

  • Zaawansowany model o dużej asymetrii;
  • Cholewka wykonana z mikrofibry;
  • Zapinane za pomocą dwóch rzepów;
  • Podeszwa Vibram® XS Edge 3,5 mm;
  • Technologia SRT wykorzystująca gumę M50;
  • System PAF wspomagajacy silę naciągu w okolicach pięty;
  • Model przeznaczony na drogi sportowe oraz bouldering;
  • Ogromna precyzja działania.
Tak
Vibram® XS EDGE
Opracowana, aby zapewnić maksymalne wsparcie podczas krawędziowania, mieszanka Vibram® XS EDGE zapewnia doskonałą „lepkość” gumy wspinaczkowej przy jednocześnie zwiększonej sztywności. Idealnie sprawuje się przy najbardziej wymagających ruchach, po najmniejszych nawet krawądkach. Dzięki wyższej odporności na odkształcenia plastyczne zachowuje swój kształt nawet po wielu godzinach użytkowania, a także daje jednolite czucie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. To mieszanka gumowa której formuła zapewnić ma podwyższoną trwałość i której prawdziwą moc odkryjesz na długich, wielowyciągowych drogach.
Tak
Scarpa DTS Tension System
DTS (Differentiated Tension System) to system naciągu który perfekcyjnie dopasowuje się do dynamiki stopy w ruchu. Koncentruje się na dużym palcu, bez zakłócania dopasowania w innych partiach buta. Pomaga utrzymać stopę w optymalnej pozycji dla przenoszenia mocy i laserowej niemal precyzji pracy na mikro stopniach. DTS wychodzi spod przedniej części podeszwy i ciągnie się po obu stronach buta ku górze, schodząc się ku sobie przy pięcie. W połączeniu z pietą PAF, pozwala inaczej naprężyć wewnętrzną i zewnętrzną stronę buta, co daje możliwość prawdziwego tuningu zamierzonej charakterystyki modelu. Naciąg ten nie traci swoich właściwości nawet po długim okresie używania butów.
Tak
Scarpa M50 / M70 Rubber
M50 to najmiększa i najdelikatniejsza mieszanka gumowa stosowana we wspinaczkowej ofercie butów Scarpa. Oferuje najlepszy poziom dopasowania do naturalnych krzywizn i anatomii stopy. Znajdziesz ją w strategicznie ważnych miejscach wokół cholewki buta, zazwyczaj jako element nachodzący na palce i ułatwiający ich podhaczanie. Guma M70 z kolei, jako nieco grubsza i lepiej „izolująca”, stanowi doskonałe tworzywo na ranty.
Tak
Scarpa PAF System
PAF (Pressure Absorbing Fit) to innowacyjny system pięty, który wspomaga zarówno system naciągu, jak i zwiększa dopasowanie pięty. Agresywnie naprężona guma systemu naciągu DTS jest przerywana za piętą (pasy schodzą się ku sobie, ale finalnie nie łączą się), aby wyeliminować ucisk na ścięgno Achillesa. Zamiast tego, zostają zintegrowane bardziej miękką gumą, która działa jak mostek i pozwala na pełne dopasowanie do naturalnego, anatomicznego kształtu pięty. Otworki z boku pięty wskazują zastosowane naprężenie, które waha się między 1 otworem dla lekkiego naciągu, 2 otworami dla średniego naciągu i 3 otworami dla silnego naciągu.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 70071-000/2
Kolor niebieski
Płeć Męskie
Przeznaczenie Wspinaczka / Bouldering
Kolekcja producenta Scarpa Climbing
Rodzaj wspinania Wspinaczka skalna / sportowa, Trad
Poziom zaawansowania Dla zaawansowanych i zawodników
Asymetria Duża
Szerokość cholewki Buty o najbardziej uniwersalnej szerokości (Standard / Regular Fit)
Materiał cholewki buta Skóra syntetyczna (mikrofibra)
Materiał podstawowy Mikrofibra
Wyściółka Brak
Vegan Brak informacji
System zamykania buta Dwa rzepy
Technologia główna Vibram® XS EDGE
Technologia producenta Scarpa DTS Tension System, Scarpa M50 / M70 Rubber, Scarpa PAF System
Vibram® XS EDGE Tak
Scarpa DTS Tension System Tak
Scarpa M50 / M70 Rubber Tak
Scarpa PAF System Tak
Outlet Nie
Akcja1 -

Scarpa Boostic - opinie klientów

0.0
0 opinie (niezweryfikowane)