top

Okulary na rower damskie

Okulary na rower damskie to niezbędny dodatek do ubioru niezależnie od tego, jakim rowerem się poruszasz. Wysokiej jakości damskie okulary rowerowe pewnie ochronią oczy przed wiatrem i owadami, zapewnią dobrą ostrość widzenia, a przy okazji mogą też pełnić funkcję modnego dodatku.
Zobacz jako Siatka Lista

90 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

90 Produkty

Wyczyść

Okulary na rower damskie to wysoka funkcjonalność

Jeśli dłużej jeździsz na rowerze, to z pewnością wiesz już, że okulary to jeden z najważniejszych elementów ekwipunku. Przy sportowej jeździe na rowerze górskim czy szosowym to wręcz wymagany dodatek. Duży pęd powietrza powstający przy wysokich prędkościach sprawia, że oczy łzawią tak bardzo, że bez okularów niemal nic nie widać. Równie dużym zagrożeniem w cieplejszej części roku są owady. Okulary na rower damskie to konieczność również w czasie zawodów MTB, kiedy błoto pryskające spod kół może nas skutecznie oślepić. Dobrze dobrany model okularów sprawi, że jazda będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale również bezpieczniejsza.

Czym powinny się charakteryzować okulary rowerowe damskie? Z pewnością soczewki muszą być w nich na tyle duże, aby dobrze chroniły oczy przed silnymi podmuchami powietrza. Jednocześnie powinny być skutecznie wentylowane, aby nie zaparowały przy zwiększonym wysiłku. Połączenie tych dwóch cech często bywa bardzo trudne, jednak czołowe marki produkujące damskie okulary rowerowe bez problemu sobie z tym radzą. Nowoczesne kształty ramek i szkieł z wbudowanymi otworami wentylacyjnymi zapewniają doskonałe właściwości użytkowe. Damskie okulary na rower powinny być też odpowiednio dopasowane do kasku rowerowego, tak aby jego przednia krawędź nie kolidowała z ramkami.

Sprawdź damskie okulary rowerowe online!

W sklepie 8a.pl zapewniamy szeroki wybór okularów dla wszystkich rowerzystek. Topowe marki to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości soczewek, które oferują bardzo wyraźny obraz. Wśród dostępnych modeli przeważają okulary przeciwsłoneczne, jednak dostępne są również inne wersje. Żółte czy pomarańczowe szkła pozwolą wyostrzyć kontury w gorszych warunkach pogodowych, a zupełnie przezroczyste pozwolą używać okularów przez całą dobę, również po zmroku. Dla kobiet jeżdżących na rowerze w bardzo różnych warunkach najlepszym wyborem będą okulary na rower damskie z wymiennymi soczewkami lub nowoczesne modele fotochromowe, które same dostosują stopień przyciemnienia do intensywności światła. Szeroki wybór wzorów ramek, a także kolorystyki oprawek i szkieł pozwoli każdej rowerzystce dobrać model idealnie dopasowany do stylu jazdy oraz pozostałego ekwipunku. Okulary rowerowe damskie to ważny dodatek na rower górski, szosowy, trekkingowy, a także miejski.