top

Liny do prac na wysokości

Liny do prac na wysokości na metry, w odcinkach i na bębny. W ofercie liny statyczne i półstatyczne do prac wysokościowych produkowane przez czołowe marki: Tendon, Teufelberger, Beal.
11
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

na stronę

Liny do prac na wysokościach

Podczas prac wysokościowych bezpieczeństwo jest priorytetem. Aby je zapewnić niezbędny jest sprawdzony sprzęt, który został wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami. Każdy z elementów musi spełniać bardzo restrykcyjne wymagania pod względem wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. Nie inaczej jest w przypadku lin do prac na wysokości. Produkty z tej kategorii muszą być zgodne z normą EN 1891, co oznacza że przeszły odpowiednie testy i zostały dopuszczone do użytkowania w trakcie prac wysokościowych. W ofercie naszego sklepu znajdują się liny doświadczonych producentów, takich jak Tendon, Teufelberger czy Beal. Marki te, specjalizujące się w produkcji lin wspinaczkowych i tych przeznaczonych do prac wysokościowych, są gwarancją najwyższej jakości wykonania i niezawodności. Umożliwiamy zakup lin w dowolnych odcinkach. Dostępne są liny na metry, które precyzyjnie przytniemy do konkretnej długości. Mamy również przygotowane odcinki w najpopularniejszych długościach. Dla firm potrzebujących większej długości lin dostępne są również liny na bębnach.

Zróżnicowane liny do prac wysokościowych

Zapewniamy szeroki wybór modeli, dzięki czemu można z łatwością dobrać ten najodpowiedniejszy do wykonywanych prac. Liny mogą się różnić średnicą, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, z jakimi linami są kompatybilne przyrządy wspinaczkowe, które będą z nimi używane. Każdy z nich posiada bowiem zakres średnic, na których można go bezpiecznie używać. W zależności od potrzeb można również wybrać odpowiedni kolor liny. Dostępne są zarówno liny czarne, białe, jak i takie z wzorem, dzięki czemu niezależnie od tego gdzie przeprowadzamy prace, będziemy mogli dopasować kolor liny do ich charakteru.

Konstrukcja lin do prac na wysokości

Do prac wysokościowych wykorzystywane są liny statyczne, które nie ulegają takiemu rozciąganiu, jak ma to miejsce w przypadku lin do wspinaczki sportowej. Dzięki temu świetnie nadają się do podchodzenia na linie lub zjeżdżania po niej. Szczególnym przypadkiem są liny półstatyczne, które w pewnych okolicznościach wykazują większą rozciągliwość. Konstrukcja samej liny jest przy tym podobna – składa się z rdzenia oraz oplotu. Liny do prac na wysokości powinny być ściśle kontrolowane pod względem zużycia oraz ewentualnych uszkodzeń. Jakiekolwiek zastrzeżenia co do stanu liny powinny prowadzić do jej wycofania z użytku i zastąpienia nowym egzemplarzem.

W ofercie sprzętu wspinaczkowego i do prac wysokościowych znajdziesz również:

Liny statyczne Liny dynamiczne Torby na linę Karabinki i haki zaczepowe Uprzęże do prac na wysokości
Kaski do prac na wysokości Sprzęt do autoasekuracji Przyrządy do zjazdu Przyrządy zaciskowe Bloczki linowe
Elementy łączące i kotwiczące Lonże i absorbery energii Worki transportowe Oświetlenie do prac na wysokości Akcesoria do prac na wysokości