top

Lawinowe ABC Pieps

Lawinowe ABC Pieps to najwyższa jakość wykonania i niezawodność. Sprzęt lawinowy tego producenta jest doceniany przez najbardziej doświadczonych użytkowników. Sprawdź go na nartach i w czasie pieszych zimowych wędrówek.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

Wyczyść

Lawinowe ABC Pieps — niezbędny towarzysz turysty

Góry zimą są wyjątkowo piękne, to fakt. Jeśli więc eksplorujesz je w okresie, kiedy pokrywa śnieżna stwarza zagrożenie lawinowe, musisz się odpowiednio przygotować. Jedynie posiadanie odpowiedniego sprzętu i wiedzy, jak z niego skorzystać w podbramkowej sytuacji, pozwoli ci zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych. Lawinowe ABC Pieps to doskonały wybór. Dopracowane konstrukcje każdego elementu zapewnią nam wsparcie, podczas tych wymagających minut po zejściu lawiny. Pamiętajmy, że jedynie prowadzenie sprawnej akcji ratunkowej na własną rękę rzeczywiście może pozwolić nam uniknąć tragedii. Niestety w przypadku zejścia lawiny pomoc TOPR i innych zespołów ratownictwa może bowiem przybyć zbyt późno.

Zimowe bezpieczeństwo w okresie zagrożenia lawinami

Na lawinowe ABC Pieps powinny składać się trzy równie istotne elementy, sonda, łopata oraz detektor. Wydawać by się mogło, że to detektor jest najważniejszy, ale prawda jest taka, że jedynie pełen komplet sprzętu pozwoli nam na sprawną akcję ratunkową. Marka Pieps stawia w swych produktach na nowoczesne materiały i rozwiązania. Dzięki temu sondy są wytrzymałe i lekkie, a po złożeniu zajmują minimalne ilości miejsca. Z kolei wytrzymałe łopaty ze stopów metali lekkich pozwolą nam na sprawne pozbywanie się śniegu z lawinowiska. Lawinowe ABC Pieps to również zaawansowane detektory, pamiętać należy, że każda z osób, która wybiera się z nami na wspólną wycieczkę, powinna go posiadać! W przypadku zejścia lawiny odpowiednio ustawione detektory (w trybie nadawania sygnału) pozwolą nam zlokalizować osoby zasypane w lawinowisku. Detektory posiadają duże i czytelne ekrany, trzeba jednak umieć się nimi posługiwać. Dlatego warto zainwestować swój czas i pieniądze w odpowiedni kurs lawinowy, lub zimowy kurs turystyki górskiej.

Skompletuj lawinowe ABC Pieps w sklepie górskim 8a.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie wszelkie niezbędne elementy lawinowego ABC. Możecie zdecydować się na zakup gotowego zestawu, lub każdy element, taki jak detektor, łopatę i sondę lawinową Pieps kupować oddzielnie. Sprawny sprzęt znacząco zwiększy naszą szansę na przeżycie w przypadku zejścia lawiny. Dla osób poruszających się w górach wysokich lub skiturowców polecane są również plecaki lawinowe. Wiele osób również zalicza je do lawinowego ABC. Tego typu plecak może bowiem pozwolić nam utrzymać się na powierzchni lawiny i znacząco zwiększyć nasze szanse na uniknięcie przykrych konsekwencji wypadku.