top

Buty wspinaczkowe wiązane

Buty wspinaczkowe wiązane to modele stworzone dla osób, którym zależy na właściwym dopasowaniu butów do stopy. Precyzyjne sznurowanie od czubka palców pozwoli Ci naprawdę poczuć skałę!
20
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

na stronę

Buty wspinaczkowe wiązane – dla kogo?

Buty wspinaczkowe wiązane zaprojektowano dla osób, które ponad czas zakładania i zdejmowania butów wspinaczkowych stawiają na jak najlepsze dopasowanie buta do stopy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi wiązania. Pozwala on na dokładne dowiązanie butów nawet, wtedy gdy w trakcie użytkowania staną się nieco obszerniejsze. Rozbijanie butów wspinaczkowych to nic nadzwyczajnego, dotyka niemal każdego. Buty potrafią powiększyć swoją objętość w granicach 0,5-1,5 rozmiaru. Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystamy z butów oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej rozbijaniu podlegają buty wykonane ze skóry naturalnej, rzadziej te z syntetycznych włókien. Wybierając buty wspinaczkowe wiązane zyskujemy możliwość bardziej precyzyjnego dopasowania butów, nawet jeśli uległy one rozbiciu.

Buty na rzepy czy sznurowane?

Jak buty wspinaczkowe wiązane mają się do butów na rzepy? Jakie są zalety i wady tych dwóch rodzajów zapięcia? Buty wspinaczkowe wiązane oferują zdecydowanie lepsze dopasowanie wobec zmiany objętości jak i długości butów w trakcie ich użytkowania. Można w razie potrzeby nieco mocniej je dowiązać, by osiągnąć pożądany efekt. Buty na rzepy przede wszystkim szybko zakłada się i zdejmuje po ukończeniu drogi. Z tego powodu są one częstym wyborem stałych bywalców popularnych boulderowni. Sprawdzają się również w skałach, kiedy ze wspinacza stajemy się nagle asekurantem.

Buty wspinaczkowe wiązane – jakie?

Wśród butów wspinaczkowych wiązanych można znaleźć zarówno modele przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. W ofercie marki Ocun znajdują się wiązane buty o lekkiej asymetrii jak i bardzo asymetryczne propozycje dla doświadczonych wspinaczy. Takie rozwiązanie docenią zarówno jedni i drudzy użytkownicy. Początkujących ucieszy możliwość dopasowania butów, które w trakcie wspinania w ciągu sezonu się rozbiły. Natomiast doświadczone osoby stawiające na precyzję stawiania stóp na stopniach również docenią sznurowanie. Często producenci decydują się na wprowadzenie tego samego modelu w wersji na rzepy oraz wiązanej, z uwagi na to, iż jest to bardzo indywidualna kwestia.

Buty wspinaczkowe wiązane – marki w sklepie 8a.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również buty wspinaczkowe wiązane popularnych marek. Buty Scarpa, La Sportiva oraz Ocun, czyli jednym słowem pełen wybór spośród czołowych producentów. Większość modeli to bardziej zaawansowane propozycje o większej asymetrii, jednak również początkujące osoby znajdą tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, który rodzaj asymetrii wybierzesz, znajdziesz u nas buty wspinaczkowe wiązane dla siebie. Scarpa to głównie buty stworzone do stawania na wielkich stopniach, La Sportiva ma już ugruntowaną pozycję na wspinaczkowym rynku, a Ocun zachwyca szerokim wachlarzem możliwości.

Poza butami wspinaczkowymi wiązanymi warto sprawdzić także:

Liny dynamiczne Przyrządy asekuracyjne Kaski wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe
Liny statyczne Przyrządy zjazdowe Magnezja Koszulki wspinaczkowe Przyrządy zaciskowe

Popularne kategorie butów wspinaczkowych:

Buty wspinaczkowe na rzepy Buty wspinaczkowe dla początkujących Buty wspinaczkowe dla dzieci Buty wspinaczkowe męskie Buty wspinaczkowe damskie