top

Buty wspinaczkowe wiązane

Buty wspinaczkowe wiązane to modele stworzone dla osób, którym zależy na właściwym dopasowaniu butów do stopy. Precyzyjne sznurowanie od czubka palców pozwoli Ci naprawdę poczuć skałę!
41
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 41

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Scarpa Mago - black
 2. -23%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Mythos - terra
 3. -20%
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue
 4. -40%
  Buty wspinaczkowe Ocun Oxi LU
  Buty wspinaczkowe Ocun Oxi LU
  284,99 zł 474,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 41

na stronę

Buty wspinaczkowe wiązane zaprojektowano dla osób, które ponad czas poświęcony na zakładanie i zdejmowanie butów wspinaczkowych stawiają jak najlepsze dopasowanie buta do stopy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi sznurowania, sięgającegu głęboko do palców i dociągającego luzy cholewki na całej jej długości. Klasyczne wiązenie pozwala na dokładne i ścisłe dopasowanie butów nawet wtedy, gdy po pewnym czasie użytkowania staną się nieco obszerniejsze. Rozbijanie butów wspinaczkowych to nic nadzwyczajnego, dotyka niemal każdego modelu. Buty potrafią powiększyć swoją objętość w granicach 0,5-1,5 rozmiaru. Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystamy z butów oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej rozbijaniu podlegają buty wykonane ze skóry naturalnej, rzadziej te z syntetycznych włókien. Wybierając buty wspinaczkowe wiązane zyskujemy możliwość bardziej precyzyjnego dopasowania butów, nawet jeśli uległy one już rozbiciu.

Buty na rzepy czy sznurowane?

Jak buty wspinaczkowe wiązane mają się do butów na rzepy? Jakie są zalety i wady tych dwóch rodzajów zapięcia? Buty wspinaczkowe wiązane oferują zdecydowanie lepsze opcje dopasowania wobec zmiany objętości jak i długości butów w trakcie ich użytkowania. Można w razie potrzeby nieco mocniej je dowiązać, by osiągnąć pożądany efekt. Te na rzepy, przede wszystkim, szybko zakłada się i zdejmuje po ukończeniu drogi. Z tego powodu są one częstym wyborem stałych bywalców popularnych bulderowni. Sprawdzają się również w skałach, kiedy ze wspinacza stajemy się nagle asekurantem.

Buty wspinaczkowe wiązane – jakie i dla kogo?

Wśród butów wspinaczkowych wiązanych można znaleźć zarówno modele przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. W ofercie producentów znajdują się wiązane buty o lekkiej asymetrii, jak i bardzo asymetryczne propozycje dla doświadczonych wspinaczy. Takie rozwiązanie docenią zarówno jedni i drudzy użytkownicy. Początkujących ucieszy możliwość dopasowania butów, które w trakcie wspinania w ciągu sezonu się rozbiły. Natomiast doświadczone osoby stawiające na precyzję stawiania stóp na stopniach również docenią sznurowanie. Często producenci decydują się na wprowadzenie tego samego modelu w wersji na rzepy oraz wiązanej, z uwagi na to, iż jest to bardzo indywidualna kwestia. Samo wiązanie, choć może wydawać się dosyć... "upierdliwe" niektórzy wspinacze cenią jako moment w którym łapią skupienie. Dokładne i niespieszne sznurowanie jest tym momentem gdy w głowie nastepuje spokój, a pełna koncentracja pozwala za moment z sukcesem przystawić sie do życiowego problemu. Aby jednak czynność ta nie była za długa, żmudna i denerwująca, zwykłe dziurkowanie cholewki zastapiono dziś w wielu modelach czymś na wzór tuneli przez które prowadzi się sznurowadła. Tworzą one swego rodzaju prowadnice i system szybkiego wiązania (quick lace).

Sznurowane buty wspinaczkowe w sklepie 8a.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz buty wspinaczkowe w wersji Lace Up najlepszych marek: Scarpa, La Sportiva oraz Ocun to w skórcie pełen wybór czołowych producentów. Większość modeli to bardziej zaawansowane propozycje o większej asymetrii, jednak również początkujące osoby znajdą tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, który profil i zakrzywienie podeszwy wybierzesz, znajdziesz u nas buty wspinaczkowe wiązane dla siebie.