top

Zegarki do biegania

Zegarki do biegania to niewielkie konstrukcje o maksymalnych możliwościach. Dzięki temu możesz realizować swoje treningi w górach i w mieście. Zegarki dla biegaczy w 8a.pl to wsparcie na, które zasługujesz.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    czarny
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

na stronę
Wyczyść

Zegarki do biegania pomogą zaplanować trening

Modele sportowe Suunto, a także te innych marek oferują szereg funkcji dotyczących organizacji treningu. Zanim wybierzesz się na szlak to trasę, którą chcesz pokonać, zaplanujesz w domu przed komputerem. Dzięki technologii GPS zyskasz prowadzenie na kolejnych kilometrach po górskim szlaku lub terenowej ścieżce. Oznacza to, że nigdy się nie zgubisz, a także maksymalnie wykorzystasz swoje możliwości na trasie, która odpowiada specyfice sportowej aktywności. Jednak zegarki dla biegaczy doskonale działają także bez wcześniejszego planowania trasy, co czyni je niezwykle wszechstronnymi. Podczas biegu, rowerowej jazdy lub trekkingi nieustannie zapisują one Twoją pozycję, pokonywany dystans, wysokość, na której się znajdujesz oraz tempo.

Wszystkie niezbędne parametry znajdziesz w zegarkach dla biegaczy

Niektóre zegarki do biegania dostarczane są z pasem piersiowym do pomiaru tętna lub posiadają takie rozwiązanie w swojej kopercie. Dzięki temu puls organizmu będzie stale sczytywany, więc zyskasz bardzo cenne informacje. Dowiesz się, na których fragmentach szlaku najbardziej się męczyłeś oraz ile kalorii spaliłeś. Pozwala to lepiej przygotowywać kolejne treningi, tak by były maksymalnie efektywne. Zegarki biegowe ze względu na swoje multisportowe funkcje zapisują dystans, szybkość biegu lub rowerowej jazdy, a także wysokość, na której się poruszasz. Sprawia to, że w domu dowiesz się w bardzo szczegółowy sposób, jak przebiegała Twoja trasa. Jednocześnie zegarki do biegania dostarczają tak cennych informacji, jak ciśnienie powietrza, możliwość opadów, aktualną temperaturę i alarm burzowy. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy i w porę znajdziesz schronienie, zanim pogoda totalnie się załamie. Zegarki dla biegaczy dzięki kompasowi i technologii GPS sprawią, że zawsze będziesz podążał w odpowiednim kierunku i nigdy się nie zgubisz.

Zegarek do biegania - funkcje multisportowe

Takie zegarki jak Suunto oraz te innych marek posiadają rozbudowane funkcje multisportowe. W przypadku fińskiego producenta każdy z ich modeli oferuje około 80 różnych trybów. Oznacza to, że zegarek do biegania zabierzesz także na rowerowy górski wypad lub trasę turystyczną i skorzystasz z tych samych funkcji wspierających Twój wysiłek. Aktywność pływacka, spływy kajakowe, triathlony i inne. Zegarki dla biegaczy oferują także możliwość przygotowania własnego trybu i organizacji treningu interwałowego, więc zawsze zyskasz techniczne wsparcie swojej aktywności. Niektóre zegarki do biegania przygotowują także plan regeneracji na podstawie treningu, który odbyłeś. Oznacza to, że urządzenie robi za Ciebie coś, na co po wysiłku fizycznym nie miałbyś ochoty. Jak widać zegarek do biegania to niezwykle funkcjonalna i przydatna konstrukcja, więc dasz z siebie jeszcze więcej.

Zegarki do biegania połączą Cię z całym światem

Zegarki dla biegaczy Suunto i inne posiadają własne aplikacje. Działają one w połączeniu ze smartfonem i komputerem, a ich funkcje są zróżnicowane. Zorganizujesz i zaplanujesz w nich trasę do pokonania oraz uzyskasz szczegółowe raporty o odbytym treningu. Dodatkowo zegarek biegowy łączy się także z innymi aplikacjami, z których dotąd korzystałeś. Strava i inne spełniają te same funkcje, co aplikacje w zegarku jednak producenci zdają sobie sprawę, że każdy ma swoje przyzwyczajenia. Dzięki temu możesz łączyć się ze społecznością sportową i podejmować wirtualne wyzwania z każdym sportowcem korzystającym z tych rozwiązań. Po treningu aplikacje umożliwiają podzielenie się wynikami na popularnych serwisach społecznościowych. Zegarki dla biegaczy pozwolą także na odbieranie wiadomości SMS, a także informują o nadchodzącym połączeniu telefonicznym. Okaże się to bardzo praktyczne w trakcie biegu.

Niezawodność i wytrzymałość zegarków biegowych

Ze względu na to, że zegarek biegowy jest stosowany w terenie, musi być odpowiednio wytrzymały. Producenci używają w tym celu bardzo trwałych metali i tworzyw, więc zniosą one najtrudniejsze warunki. Szkiełko zegarka dla biegacza charakteryzuje się ograniczoną podatnością na zarysowania, co sprawdzać się będzie przez kolejne sezony. Wodoszczelność tych konstrukcji również się przydaje, kiedy pada deszcz oraz wtedy gdy pływasz na basenie lub w jeziorze. Zegarki do biegania charakteryzują się także pojemnymi bateriami, które w zupełności wystarczają do skutecznego zrealizowania swojego treningu.