top

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight M - white

w tym VAT 4 929,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 4 279,99 zł (+16%)
Rekomendowana cena producenta 5 499,99 zł (-10%)

Kup teraz, otrzymasz jutroZapłać w ciągu godz. min

Dostępność w salonach Sprawdź
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
ID produktu: 5904063704125-1

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
DPD Pickup - automaty paczkowe, odbiór w punkcie (m.in. Żabka, Dino, Shell)
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DPD Kurier
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 1,99 zł
DHL Punkt odbioru
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL Kurier
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 1,99 zł
ORLEN Paczka
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
InPost Paczkomaty
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 13,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 2,99 zł - nie dotyczy -

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight M to propozycja dla najbardziej wymagających miłośników trekkingów, którzy planują nocować pod namiotem. Tym, co wyróżnia ten lekki model, jest zastosowane w nim wysokiej jakości wypełnienie z gęsiego puchu.

Śpiwór Małachowski 600 Super Ultralight M wyprodukowano z zastosowaniem ultralekkiej tkaniny puchoszczelnej Toray OSAKA 16 g/m2 o gęstości 5D x 5D. Materiał wykonano w białym kolorze, gdyż jest najlżejszy po wybarwieniu. Tkanina marki Toray w tym modelu ma dodatkowo hydrofobową impregnację DWR.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight M wyróżnia się zastosowanym w nim najwyższej jakość jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu gęsiego Animex XXL Pure Down. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą do 1000 cuin. Puch Animex XXL Pure Down jest pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. O wysokiej jakości wypełnienia decyduje również metoda ręcznej selekcji, która polega na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżniający się największą dokładnością i pozwalający wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight M zapewnia bardzo dobry komfort cieplny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu oraz wyróżnia się niezwykle niską wagą. Naturalna ocieplina znajduje się w specjalnie zaprojektowanych H-kształtnych komorach obwodowych, co dodatkowo minimalizuje masę modelu. W produkcie marki Małachowski zastosowano konstrukcję komór z krytym szwem.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight M ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Model polskiej marki Małachowski jest rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3. Zamek u góry zabezpieczono rzepem. Razem z modelem otrzymujesz dwa worki — kompresyjny służący do transportu oraz większy, do przechowywania. Co istotne, worek kompresyjny wyróżnia się niezwykle niską wagą, co jest zasługą jego wykonania z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE o gramaturze 12g/m2.

Śpiwór Małachowski 600 Super Ultralight M — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wyprodukowano z zastosowaniem puchoszczelnej tkaniny Toray OSAKA 16 g/m2 5D x 5D;
 • Biały kolor, który jest najlżejszy po wybarwieniu;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano najwyższej jakości polski puch gęsi Animex XXL Pure Down;
 • Puch ma sprężystość do 1000 cuin;
 • Wypełnienie to prawie 100% puchu ręcznie sortowanego z polskich gęsi;
 • Wypełnienie znajduje się w H-kształtnych komorach obwodowych, co minimalizuje masę modelu;
 • Konstrukcja komór z krytym szwem;
 • Kaptur regulowany za pomocą ściągacza;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3;
 • Zamek u góry zabezpieczono rzepem;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • W zestawie ultralekki worek kompresyjny z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE 12g/m2;
 • Model dostarczany również z workiem do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Seria Super Ultralight jest ewolucją linii Ultralight;
 • Temperatura komfortu: -4°C;
 • Temperatura graniczna: -10°C;
 • Temperatura ekstremalna: -29°C.

Technologie
Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to hydrofobowe wykończenie materiału. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, powłoka DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Technologia główna
Animex XXL Pure Down
To najwyższej jakości puch pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. Puch Animex XXL Pure Down pozyskano z gęsiego podbrzusza oraz z boków, gdyż w tych miejscach znajduje się najwyższe jakościowo upierzenie. O wysokiej jakości puchu decyduje również metoda ręcznej selekcji. Polega ona na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżnia się największą dokładnością i pozwala wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka, które zostałyby przeoczone w procesie maszynowym. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Wysoka jakość puchu przekłada się oczywiście na lepszą izolację cieplną. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny, gdyż nie występuje efekt jej penetracji. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.
Specyfikacja techniczna
Symbol oryginalny produktu WG-0463
Kolor biały
Płeć Unisex
No-code Nie
Outlet Nie
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 1000
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 22 x 30 cm
Na wzrost do ~ 176 cm
Zakres temperatur -4°C/-10°C/-29°C
Wypełnienie 100% puch gęsi Animex XXL PURE Down ~ 1000 cuin
Waga wypełnienia ~ 520 g
Waga całkowita ~ 686 g
Technologia główna Animex XXL Pure Down, Durable Water Repellent (DWR), YKK®
Materiał zewnętrzny Toray Osaka 16 g/m2 5D x 5D
Wymiary Inside: ~ 188 x 70 cm
Temperatura komfortu Od -10℃ do -0,1℃
Aktywności Trekking
Pielęgnacja i konserwacja
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Małachowski 600 Super Ultralight M - opinie klientów

0.0
0 opinii