top

Raki i czekany zestawy

Zestaw raki + czekan stanowi absolutnie niezbędne wyposażenie w czasie zimowego poruszania się po górach typu alpejskiego (w Tatry). To podstawa ekwipunku każdego turysty górskiego, wspinacza oraz skialpinisty, który zamierza przemieszczać się po ośnieżonych stokach i szlakach, gdzie ekspozycja i ryzyko poślizgnięcia stanowią poważne zagrożenie.
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czekan i raki - zestaw doskonały

Każdy turysta zamierzający rozpocząć przygodę z zimowymi górami powinien zdawać sobie sprawę z realnego zagrożenia jakim jest poślizgnięcie i upadek z wysokości. Zimowe warunki, a więc wszechobecny śnieg lub/i lód, stawiają większe wymagania co do sprzętowego wyposażenia. Odpowiednio ciepłe i sztywne (!) buty górskie powinny uzupełnić raki, a w dłoń - w miejsce kijków trekkingowych - musi trafić czekan. Prócz samego sprzętu, niezbędnym okaże się także nabycie... umiejętności jego użycia, tak aby raki i czekan stanowiły skuteczne wsparcie w zmaganiach ze stromym i śliskim zboczem. Zarówno raki jak i czekany, występują w szerokiej gamie modeli, różniących się między sobą rozmaitymi detalami i właściwościami technicznymi. Ponadto, wymagają dopasowania do wzrostu użytkownika (czekan) i rozmiaru oraz rodzaju butów (raki). Istnieje wręcz nieograniczona możliwość łączenia ich w zestawy, optymalnie dobrane do potrzeb, oczekiwań i charakteru zimowej aktywności. To właśnie ta mnogość potencjalnych zestawień jawi się w odczuciu wielu początkujących, zimowych turystów jako klęska urodzaju, gdzie strach przed nietrafionym wyborem dostarcza niepotrzebnej dawki stresu.

Zestawy gotowe na wyprawę

Przygotowane przez nas zestawy raki + czekan to świetna propozycja dla osób kompletujących zimowy ekwipunek w góry. To selekcja najpopularniejszych modeli w ofercie sklepu 8a.pl, takich jak raki CT Nuptse Evo, chętnie wybierana w zimowe Tatry. Wytrzymały, uniwersalny czekan i raki, pasujące na większość współczesnych butów trekkingowych czy skiturowych, pozwolą z łatwością przemierzać kolejne kilometry szlaków, oferując niezbędny komfort i bezpieczeństwo na lodzie i śniegu. Ponadto, wybrane przez nas modele stalowe cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu mogą być użytkowane podczas licznych wyjazdów, na przestrzeni kilku sezonów. Dla osób liczących każdy gram bagażu przygotowaliśmy również ultralekkie zestawy raków z czekanem 45 cm. Wykonano je z lekkich stopów, co przekłada się na minimalistyczną wagę. Są one chętnie wybierane na krótsze odcinki pokonywane w śniegu i lodzie, a także przez miłośników skituringu i skialpinizmu. Dzięki niskiej masie nie odczujemy ich zbytnio w plecaku, a w razie potrzeby zapewnią odpowiednie wsparcie na oblodzonych czy zmrożonych powierzchniach. W naszej ofercie dostępny jest również bardziej zaawansowany zestaw oferujący półautomatyczne, techniczne raki + czekany typu 2, przygotowany z myślą o drogach prezentujących większe trudności. Świetnie sprawdzi się bardziej doświadczonym i ambitnym turystom wysokogórskim.

W sklepie górskim 8a.pl oferujemy zestawy czekan + raki skomponowane w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i statystyki sprzedaży. Idealne dla miłośników przemierzania zimowych górskich szlaków, świadomych zagrożenia jakie stanowią skały pokryte śniegiem albo - ledwie widoczną gołym okiem - "szklanką" lodu.