top

Raki automatyczne Climbing Technology

Raki automatyczne CLIMBING TECHNOLOGY ® to najbardziej zaawansowane wersje poszczególnych modeli. Tak zwane automaty są najczęściej wykorzystywane we wspinaczce lodowej oraz wysokogórskiej, gdzie pewne trzymanie się buta to podstawa!
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

Wyczyść

Raki automatyczne Climbing Technology

Raki od marki Climbing Technology gwarantują wyjątkowo precyzyjne dopasowanie do specjalistycznego obuwia. Umożliwiają także szybkie i łatwe ubieranie ich w trudnym terenie. Raki automatyczne Climbing Technology powstają z myślą o doświadczonych użytkownikach, którzy zdobywają zimowe szczyty w trudnych warunkach. Zaprojektowane we Włoszech i dopracowane w najdrobniejszym detalu konstrukcje to gwarancja wysokiej niezawodności oraz trwałości. Cech niezbędnych w profesjonalnym sprzęcie dla wymagających alpinistów.

Raki automatyczne Climbing Technology do zadań specjalnych

Raki z mocowaniem automatycznym wymagają dostosowanego do nich obuwia wysokogórskiego. Musi być ono wyposażone w specjalnie wyprofilowane panele z przodu i z tyłu (inserty), które umożliwią zaczepienie mocowań raków. Każde takie buty charakteryzują się także wysoką sztywnością podeszwy. Dzięki temu po przypięciu raki automatyczne Climbing Technology zagwarantują maksymalne dopasowanie i precyzję, nawet kiedy poruszamy się po stromym stoku. Po prawidłowym zapięciu raki Climbing Technology są niemal zespolone z butami, co gwarantuje maksymalną precyzję każdego stawianego kroku i ułatwia prawidłowe wbijanie raków nawet w bardzo twardy lód. Zastosowanie z przodu stalowego pręta a z tyłu automatycznego zapięcia sprawia, że zakładanie i ściąganie automatów jest znacznie szybsze i łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku modeli koszykowych czy półautomatycznych. Pozwala to na sprawniejsze zakładanie raków w szczególnie niesprzyjających warunkach.

Włoskie raki CT® gwarancją wysokiej jakości

Raki marki CT® powstają we włoskich fabrykach, co daje pewność, że ich wykonanie jest wyjątkowo wysokiej jakości. Stosowanie tylko najlepszych materiałów oraz wnikliwa kontrola jakości sprawiają, że raki automatyczne Climbing Technology cieszą się dużym zaufaniem i popularnością wśród alpinistów i himalaistów. Najbardziej zaawansowane modele wspinaczkowe to specjalistyczne konstrukcje, pozwalające między innymi na wymianę zębów atakujących, w celu dostosowania ich do danej wspinaczki lub po prostu wymiany ich po zużyciu. W ofercie marki znajdziecie również inne niezbędne elementy zimowego ekwipunku, takie jak kaski, czy czekany Climbing Technology. Najwyższa jakość ich wykonania sprawi, że raki automatyczne CT® będą towarzyszyć nam przez wiele sezonów.