top

Raki automatyczne Black Diamond

Raki automatyczne BLACK DIAMOND ® to wspinaczkowe modele z wymiennymi zębami, popularne, turystyczne raki ze stali nierdzewnej, a także ultra lekkie modele do butów skiturowych. Mocowanie z mocowaniem PRO to łatwość zakładania i pewne trzymanie na butach.
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Raki automatyczne Black Diamond P jak PRO

Najbardziej stabilny system mocowania na butach górskich z wcięciem z przodu i przy pięcie, nosi w kolekcji Black Diamond nazwę Pro. Raki automatyczne Black Diamond z serii Pro wykonane są w większości przypadków z odpornej na korozję stali nierdzewnej. Przeznaczone na trudne alpejskie drogi mikstowe oraz pionowe przejścia w lodzie. Znajdziesz tu zarówno najwyższej klasy wspinaczkowe raki mono-point, o sztywnej konstrukcji i wymiennych zębach. Jak i lżejsze — a równie wytrzymałe i trwałe — modele 12 zębne o bardziej klasycznej budowie. PROfesjonalne raki automatyczne Black Diamond nie rdzewieją, a ponadto, są wolne od powłok, które mogłyby ścierać się w górach. Wyjątkiem w portfolio marki są raki Neve Pro z ultralekkiego aluminium, zaprojektowane głównie dla miłośników skituringu i wysokogórskich wypraw fast & light.

Sprzęt amerykańskiej marki gwarancją najwyższej jakości wykonania

Raki automatyczne Black Diamond zadowolą najbardziej wymagających fanów turystyki, wspinaczki i skituringu. System mocowania PRO doskonale współpracuje bowiem z większością butów wysokogórskich dostępnych na rynku. Raki Black Diamond w większości przypadków są serwisowalne, co sprawia, że są one w stanie dłużej posłużyć nam podczas intensywnego wysiłku w górach. Specjalne wkładki antibot skutecznie chronią nas przed zbrylaniem się śniegu w okolicy podeszwy buta. Dzięki temu nie musimy obawiać się utraty stabilność podczas pokonywania trudnych technicznie dróg. Raki automatyczne Black Diamond są wyjątkowo intuicyjne podczas wkładania, co sprawia, że proces ten wykonamy w niemal każdych warunkach. Odpowiednio dobrany model sprawdzi się podczas każdej alpejskiej misji.

Kup raki automatyczne Black Diamond w górskim sklepie internetowym 8a.pl

W ofercie sklepu internetowego 8a.pl posiadamy bardzo szeroki wybór produktów tej kultowej amerykańskiej marki. Jeśli kompletujesz lub po prostu wymieniasz sprzęt oprócz raków, mogą zainteresować cię na przykład czekany Black Diamond. Każdy z produktów tej marki wykonany jest z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Dzięki temu raki są lekkie, mocne i wyjątkowo łatwe w transporcie. Wyłącznie od twoich planów i preferencji zależy, czy sięgniesz po automaty ze stali, czy ze stopów metali lekkich. Każdy z modeli zapewni ci jednak stabilny krok, w trudnym technicznie terenie. Zadbanie o swoje bezpieczeństwo w górach, jest szczególnie istotne zimą, gdy pokazują one swoje trudne i niebezpieczne oblicze. Profejonalne raki BD® będą więc idealnym wyborem dla najbardziej wymagających.