top

Czekany Black Diamond

Czekany BLACK DIAMOND ® to niezawodny ekwipunek chętnie wybierany przez zaawansowanych miłośników zimowych aktywności w górach. Wybierz techniczny model do wspinaczki po lodospadach, albo turystyczny model z serii Piolet.
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

Wyczyść

Czekan to podstawa w ekwipunku każdej osoby wyruszającej na ośnieżone górskie szlaki i ściany, dlatego tak ważne jest, aby można było na nim polegać w każdych warunkach. Nie bez przyczyny, na terenie Unii Europejskiej opracowano wytyczne dotyczące minimalnych wymagań i metody badań dla tego sprzętu - może on bowiem bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo użytkownika podczas wysokogórskich aktywności. Czekany Black Diamond projektowane są z dbałością o każdy detal, żeby były jak najmniej zawodne i pozwalały z pełną satysfakcją zdobywać kolejne szczyty w zimowych warunkach. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że producent do każdej kwestii podchodzi z największym profesjonalizmem. Od materiałów, przez konstrukcję, bo detale użytkowe i wizualne. Dwuliterowy skrót BD to oznaczenie, które gwarantuje, że nie doznasz rozczarowania.

Amerykański projekt w góry całego świata

Wśród czekanów amerykańskiej marki można wyróżnić kilka grup zdecydowanie różniących się przeznaczeniem. Podstawowe modele to czekany turystyczne (zawarte w serii PIOLET), które doskonale sprawdzają się podczas wędrówek po zaśnieżonych szlakach oraz w trakcie zdobywania szczytów o umiarkowanej trudności. Klasyczne modele o prostym stylisku z pewnością przypadną do gustu miłośnikom tradycyjnego wyposażenia górskiego. Znaczną część oferty marki Black Diamond stanowią jednak czekany wspinaczkowe. Są one wykorzystywane na lodospadach oraz na najtrudniejszych ścianach świata. Topowe czekany brandu często powstały z najnowocześniejszych materiałów oraz przy użyciu innowacyjnych technologii. Styliska wykonane z hydroformowanego aluminium czy włókien węglowych pozwalają utrzymać status jednego z czołowych producentów zimowego ekwipunku górskiego. Wśród czekanów odpowiednie modele znajdą również miłośnicy nart skiturowych i skialpinizmu. Ultralekkie modele doskonale spiszą się podczas wypraw narciarskich w wymagającym terenie. Świetnie leżą w dłoni, a przytroczone do plecaka nie obciążają zbytnio na dłuższych podejściach w łatwiejszym terenie.

Czekany Black Diamond w sklepie 8a.pl

Sklep internetowy 8a.pl zapewnia szeroką ofertę wyposażenia górskiego wielu renomowanych marek, w tym również firmy Black Diamond. Wśród nich można znaleźć doskonale znane czekany Black Diamond Fuel, Raven,Viper oraz wiele innych, które świetnie sprawdzają się w górskich warunkach, niezależnie od tego czy są wykorzystywane w czasie wędrówki, wspinaczki w lodzie czy skituringu. To doskonałe uzupełnienie ekwipunku, które zapewni możliwość pokonywania najtrudniejszych lodowych dróg, a także pozwoli na asekurację w stromym terenie w warunkach zimowych. Z takim wyposażeniem, nie będziesz się obawiać podjęcia wyzwań, bo będziesz mieć świadomość, że wszystkie działania są bezpieczniejsze.