top

Plecaki wspinaczkowe Petzl

Plecaki wspinaczkowe Petzl to modele przeznaczone do wygodnego transportu szpeju. Świetnie sprawdzą się w czasie letnich wyjazdów w skały. To niezbędny dodatek dla miłośników wspinaczkowych wyzwań.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Petzl to propozycja kultowej marki wspinaczkowej

Marki Petzl przedstawiać nie trzeba, zwłaszcza osobom które choć raz miały możliwość się wspinać. Ta francuska marka sprzętowa oferuje wygodne plecaki do wspinania. Cechują się one wysoką funkcjonalnością i uniwersalnością. Zostały zaprojektowane przez wspinaczy dla wspinaczy, co oznacza że posiadają wiele patentów, które w ścianie będą niezwykle przydatne. Bez względu na to czy jesteś profesjonalistą czy wspinaczem amatorem plecaki wspinaczkowe Petzl będą dla Ciebie doskonałą propozycją. Znajdziesz tu modele, które z powodzeniem wykorzystasz w skałach, a także w górach. Zabierzesz na całodniową wspinaczkę lub na wielowyciągową drogę w ścianie. Zapewnią Ci one optymalne wsparcie oraz wygodę podczas podchodzenia.

Plecaki wspinaczkowe Petzl to ponad 40-letnia tradycja

Tradycję tą widać przede wszystkim w przemyślanych patentach, które sprawiają że plecaki wspinaczkowe są wygodne i zapewniają komfortową wspinaczkę oraz trekking. Plecaki wspinaczkowe Petzl cechują się minimalistycznym designem, mimo to są bezgranicznie praktyczne. Doskonale skrojony plecak o wygodnym systemie nośnym pozwala na komfortowy trekking pod drogę wspinaczkową, a także bezpieczną wspinaczkę. Plecak pozwala nam zachować balans nawet w technicznym, trudnym terenie. Pasy kompresyjne umieszczone z boku plecaka sprawiają z kolei, że całość przenoszonego bagażu jest ustabilizowana. Z kolei przy klapie zlokalizowany specjalne troki, które pozwalają między innymi w bezpieczny i wygodny sposób przytroczyć linę wspinaczkową.

Plecaki wspinaczkowe Petzl wyposażono w komorę główną o szerokim dostępie. Wewnątrz zlokalizowano między innymi przegrodę z otwartym dostępem oraz funkcjonalną kieszeń z siatki zapinaną na zamek. Liczne troki i pętle pozwalają przytroczyć wygodnie sprzęt wspinaczkowy. Natomiast wszelkie drobiazgi jak dokumenty, telefon, czołówka czy okulary przeciwsłoneczne zmieścimy do kieszonek zapinanych wytrzymałym zamkiem błyskawicznym. Na plus plecaków do wspinania zaliczyć należy również wytrzymały materiał syntetyczny, z którego są wykonane. Nylon, bo to o nim mowa, w newralgicznych miejscach został wzmocniony. Są to dno plecaka oraz jego boczne części, czyli miejsca które są szczególnie narażone na kontakt z szorstką skałą czy ostrą roślinnością.

Plecaki wspinaczkowe Petzl, które zabierzesz ze sobą w skały

Jeśli natomiast nie wspinasz się w górach z całą pewnością zainteresują Cię modele przeznaczone w skały. Plecaki wspinaczkowe Petzl w swoim pojemnym wnętrzu z łatwością zmieszczą różne elementy wspinaczkowego ekwipunku, a Tobie pomogą zaprowadzić klar w sprzęcie wspinaczkowym. Minimalistyczna konstrukcja jest wysoce funkcjonalna i posiada wszystkie cechy, które docenisz podczas wyjazdów w skały. Plecaki o pojemności około 40 litrów pozwolą Ci spakować cały niezbędny szpej, linę a także ubiór na zmianę i parę butów wspinaczkowych. Wygodny i solidny zamek błyskawiczny strzegący dostępu do komory głównej pozwala na szeroki dostęp do środka. Dzięki temu bez konieczności wypakowywania całego wyposażenia możesz prześledzić swój ładunek. Ogromną zaletą jest znajdująca się wewnątrz płachta na linę, dzięki której zadbasz o czystość tego elementu wyposażenia wspinaczkowego.

Plecaki wspinaczkowe Petzl gwarantują dużą wygodę noszenia nawet z większym obciążeniem. Możliwe jest to dzięki komfortowemu systemowi nośnemu, który został tak opracowany, aby wspomagał odpowiednie i równomierne rozłożenie ciężaru. Odpowiednio wyprofilowane pasy ramienne dbają o komfort w okolicach ramion. Z kolei szeroki i doskonale skrojony pas biodrowy z miękkimi wykończeniami odciąża Twoje plecy, przenosząc na biodra część ciężaru bagażu. Taka konstrukcja plecaka wyśmienicie sprawdzi się zarówno podczas wspinania jak i w trakcie podejścia pod skałę. Plecaki wspinaczkowe Petzl sprawdzą się zarówno w skałach, w górach jak i na sztucznej ściance wspinaczkowej.

Sprawdź plecaki wspinaczkowe Petzl w ofercie sklepu górskiego 8a.pl

Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz model idealny dla siebie. Bez względu na to czy zawodowo zajmujesz się sportami górskimi, czy jesteś adeptem tego sportu z całą pewnością znajdziesz tu plecak odpowiedni dla siebie. Francuska marka Petzl oferuje plecaki, które cechują się niebywałą funkcjonalnością, wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia oraz oryginalnym designem.