top

Lifestraw

Lifestraw to filtry do wody doskonale znane wszystkim podróżnikom. Ułatwiają dostęp do wody pitnej w każdym miejscu na świecie. W sklepie 8a.pl zapewniamy zróżnicowane filtry i butelki Lifestraw.
5
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Historia i cele marki Lifestraw

Czysta woda stanowi podstawę każdego życia. Niezależnie od tego dokąd wyjedziesz i jaką aktywność będziesz podejmować, musisz zapewnić sobie zdatną do picia wodę. Każdy organizm wymaga odpowiedniego nawodnienia, a o nie zadba marka Lifestraw. Dostęp do zdatnej do picia wody nie jest bowiem oczywisty. W wielu miejscach na świecie czysta woda stanowi deficytowy towar. W takich przypadkach posiadanie dobrego filtra do wody często może rozwiązać ten problem. Przydatność filtrów do wody docenili już podróżnicy i uczestnicy ekspedycji w odległe rejony świata. Możliwość uzdatnienia do picia wody z rzeki, potoku czy jeziora często rozwiązuje problem z dostępem do czystej wody. Zamiast nosić jej duży zapas, możemy na miejscu uzdatnić jej tyle, ile akurat potrzebujemy. Niewielkie filtry do wody Lifestraw pozwolą poddać podstawowej filtracji wodę z górskich potoków czy stawów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na kilkudniowy trekking czy weekendowy wypad w góry, poręczny filtr tej marki pozwoli Ci łatwo zdobyć wodę do picia w większości miejsc.

Od swojego powstania marka Lifestraw stawia sobie jeden cel - zapewnienie czystej i zdatnej do picia wody jak największej ilości osób. Dzięki przenośnym filtrom do wody staje się to możliwe w najodleglejszych zakątkach świata. Pierwszym sukcesem marki było znaczne zmniejszenie zachorowań na drakunkulozę wywoływaną przez nitkowce podskórne. Dzięki zastosowaniu filtracji wody udało się niemal całkowicie wyeliminować tę chorobę. Filtry do wody Lifestraw mają obecnie zastosowanie nie tylko w turystyce, ale są również używane w najbiedniejszych rejonach świata, a także stanowią nieocenioną pomoc w przypadku katastrof naturalnych, zapewniając dostęp do wody pitnej w miejscach, w których jest to bardzo utrudnione.

Produkty Lifestraw w turystyce

Bardzo szeroką gamę produktów przygotowano z myślą o turystach, podróżnikach i miłośnikach trekkingu. Niezwykle proste w użytkowaniu filtry do wody mogą być stosowane do bezpośredniego picia wody z jezior, strumieni i innych napotkanych po drodze źródeł. Pierwszym i najbardziej rozpowszechnionym modelem filtra jest ten w kształcie nieco szerszej słomki. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że filtr bez problemu zmieści się w plecaku, a nawet kieszeni kurtki lub bluzy. To idealne rozwiązanie na wszystkie wycieczki, podczas których będziemy się poruszać wzdłuż naturalnych strumieni czy innych źródeł wody. Filtr w postaci słomki Lifestraw zwiększy nasze bezpieczeństwo w przypadku korzystania z wody z górskiego potoku czy jeziora. To także doskonałe rozwiązanie jako zapasowy filtr do wody na dłuższych wyprawach. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że można go łatwo zmieścić do kieszeni kurtki czy zakamarka plecaka. W przypadku sytuacji awaryjne, kiedy uszkodzeniu ulegnie nasz główny filtr, słomka pozwoli korzystać z napotkanych źródeł wody.

Dużym powodzeniem cieszą się również butelki Lifestraw z filtrem wody, które sprawdzą się podczas wędrówki szlakiem, jak i w czasie użytkowania na co dzień, kiedy chcemy mieć pewność, że woda została skutecznie i dokładnie przefiltrowana. To bardzo wygodny sposób. Do butelki nalewamy wodę, a za każdym razem, kiedy będziemy z niej pić, będzie ona przepływała przez filtr wykonany ze specjalnych włókien wychwytujących zróżnicowane zanieczyszczenia. Dzięki temu nie musimy stale przebywać w pobliżu źródła wody i możemy ją uzupełniać tylko co jakiś czas. Wykonane z tworzywa butelki Lifestraw cechują się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu posłużą podczas licznych wyjazdów outdoorowych. Same filtry można wymieniać, przez co po przefiltrowaniu odpowiedniej objętości wody możemy wymienić tylko wkład, który przywróci butelce pierwotne właściwości filtracyjne.

Filtry Lifestraw w sklepie 8a.pl

Niezależnie od tego czy wybierasz się na drugi koniec świata, czy na biwak nad jeziorem, Lifestraw to gwarancja czystej wody. W naszej ofercie zapewniamy zróżnicowane filtr do wody dopasowane do potrzeb sportowców, turystów i podróżników wybierających się w najodleglejsze rejony świata. Zapewniają one szeroki dostęp do wody zarówno podczas wycieczek, jak i w sytuacjach awaryjnych. Sprawdź jak działają kompaktowe filtry do wody w słomce lub w butelkach i ciesz się napojem bez potrzeby noszenia ze sobą dużego zapasu wody.