top

Książka Agora Zew Lodu

27,99 zł 39,99 zł
-30% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Książka Zew Lodu - Simone Moro to niezastąpiona pozycja dla osób łaknących informacji o prawdziwej stronie himalaizmu. Autor opowiada tutaj nie tylko o swoich sławnych sukcesach, ale także o najcięższych chwilach, trudnych decyzjach, bólu i zimnie. Jednak mimo wielu trudów jego konkluzją jest, że w górach, jak i życiu nigdy nie można się poddawać i trzeba ciągle być czujnym.

„Ludzie mówią, że jesteśmy bandą samobójców. W wyścigach samochodowych też giną ludzie, a jakoś nikt nie gada, że to zajęcie dla kamikadze. Czy to, że kierowcy dużo zarabiają, sprawia, że ich śmierć jest bardziej akceptowalna? Jeśli giniesz, robiąc to, co kochasz, ale bez pieniędzy na koncie, to twoja śmierć jest głupsza? Poza tym my nie chodzimy tam, żeby zginąć. Tylko po to, żeby żyć."

Simone Moro.

Książka "Zew Lodu" Simone Moro to autobiografia jednego z najbardziej znanych nazwisk w świecie himalaizmu. Autor osiągnął sławę dzięki zdobyciu Mount Everest w 48 godzin (sic!) oraz zdobyciu pierwszy raz trzech innych ośmiotysięczników zimą. Człowiek ten wyznaczał nowe szlaki tam, gdzie nikt inny wcześniej nie odważył się wejść, a jako swoich mistrzów wymienia polaków Jerzego Kukuczkę, Wielickiego, Berbekę, Hajzera oraz Zawadę. Jasno stwierdza, że to ich historia go inspirowała i ich doświadczeniem się kierował. Książka "Zew Lodu" powstała w ekstremalnych warunkach wypraw na Nanga Parbat oraz wspinaczce na Sziszapangmę, Makalu oraz Gaszerbrum II, które były wejściami zimowymi. Autor nie zapomniał także opisać niezwykle dramatycznej historii kiedy to zrezygnował ze zdobycia Lhotse żeby ratować Brytyjczyka Toma Mooresa. Za ten niezwykle odważny wyczyn Simone Moro został laureatem nagrody Fair Play. W tej książce znajdziecie także prywatną historię włoskiego bibliotekarza, który zanim zdobył najwyższe szczyty zdążył pracować jako trener pływania oraz służyć w korpusie oficerskim włoskiej armii. Pasjonujące życie tego człowieka z pewnością stanie się inspiracją dla niejednego miłośnika wspinaczki.

Książka "Zew Lodu" Simone Moro to pozycja dla osób pragnących wiedzieć więcej o jednym z najlepszych himalaistów świata, który pokonując góry pokonywał także własne słabości. O tym właśnie jest tak pasjonująca książka – o walce z przeciwnościami i niezwykłej wytrwałości.

ISBN: 978-83-268-1385-6; Ilość stron: 248; Oprawa: twarda;
Specyfikacja techniczna:
Kolor czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Agora Books

Agora Zew Lodu - opinie klientów

0.0
0 opinie