Kartusze

Kartusze gazowe topowych marek to optymalne mieszanki gazów, które zapewnią bezproblemowe gotowanie na szlaku. W ofercie dostępne są różne rodzaje kartuszy do kuchenek najbardziej znanych producentów.
8
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę

Kartusze gazowe to wygoda użytkowania

Kuchenki turystyczne zasilane kartuszami gazowymi to najwygodniejsza forma zapewnienia sobie ciepłego posiłku w czasie wypraw i wycieczek turystycznych. Specjalnie przygotowane modele są w pełni kompatybilne z niewielkimi kartuszami, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle proste. Przygotowanie kuchenki do działania zabiera dosłownie kilkanaście sekund. Kartusze gazowe są niezwykle popularne na całym świecie, dzięki czemu w wielu miejscach można uzupełnić ich zapas. W zależności od kraju do jakiego się wybieramy, dostępność poszczególnych rozwiązań może być bardzo zróżnicowana, dlatego warto wcześniej zorientować się w sytuacji na miejscu lub zaopatrzyć w odpowiedni zapas jeszcze przed wyjazdem.

Typy i rodzaje kartuszy gazowych

Kartusze gazowe mogą się pomiędzy sobą różnić kilkoma cechami. Bez wątpienia już na pierwszy rzut oka można je podzielić ze względu na wielkość. Na dłuższe wyjazdy doskonale sprawdzają się największe modele. Z kolei na weekendowe wypady, kiedy chcemy ograniczyć ilość bagażu, wyśmienicie spiszą się najmniejsze modele o wadze ok. 100 g. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieszczą się w większości nawet niewielkich garnków turystycznych, przez co możemy znacznie zminimalizować objętość bagażu. Drugą istotną cechą, jaką różnią się poszczególne modele, jest system mocowania do kuchenki. Dostępne są między innymi kartusze gazowe z gwintem (na które nakręcamy palnik), system Easy Clic firmy Campingaz, a także modele przebijane. Pierwsza dwa rozwiązania pozwalają na wielokrotne przyłączanie i rozłączanie kartusza i kuchenki, przez co całość jest bardzo wygodna w transporcie. Te systemy są najczęściej stosowane na trekkingach. Z kolei kartusz przebijany po zamocowaniu w kuchence trzeba wykorzystać do końca, zanim go odłączymy. Te system jest najchętniej wykorzystywany w czasie dłuższego obozowania w jednym miejscu.

Kartusze gazowe na każdą porę roku

W sklepie 8a.pl oferujemy zasilanie do kuchenek gazowych, które sprawdzi się przez cały rok. W ofercie dostępne są bowiem kartusze ze zróżnicowanymi mieszankami gazów. Specjalnie dobrane proporcje propanu i butanu w modelach przeznaczonych na warunki zimowe zapewnią znacznie łatwiejsze spalanie w niższych temperaturach, dzięki czemu gotowanie będzie efektywniejsze.