top

Czołówki biegowe

Czołówki biegowe są niezastąpionym elementem stroju każdego biegacza, decydującego się na trening przy niewystarczająco dobrej widoczności.
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
 1. -20%
  Nowy
  Czołówka Silva Cross Trail 7XT
  Czołówka Silva Cross Trail 7XT
  731,19 zł 913,99 zł
 2. -30%
  Czołówka biegowa Silva Trail Runner
 3. -27%
  Czołówka Silva Cross Trail 7R
  Czołówka Silva Cross Trail 7R
  492,01 zł 673,99 zł
 4. -27%
  Czołówka Silva Trail Speed 5R
  Czołówka Silva Trail Speed 5R
  631,44 zł 864,99 zł
 5. -27%
  Czołówka Silva Trail Speed 5X
  Czołówka Silva Trail Speed 5X
  806,64 zł 1 104,99 zł
 6. -27%
  Czołówka Silva Trail Speed 5XT
  Czołówka Silva Trail Speed 5XT
  1 035,86 zł 1 418,99 zł
 7. -25%
  Czołówka Silva Exceed 4R
  Czołówka Silva Exceed 4R
  902,24 zł 1 202,99 zł
 8. -25%
  Czołówka Silva Exceed 4X
  Czołówka Silva Exceed 4X
  1 172,24 zł 1 562,99 zł
 9. -27%
  Czołówka Petzl Iko - black/white
  Czołówka Petzl Iko - black/white
  277,39 zł 379,99 zł
 10. -27%
  Czołówka trekkingowa Petzl Iko Core
 11. -10%
  Czołówka Ledlenser Neo 4 - green
  Czołówka Ledlenser Neo 4 - green
  143,99 zł 159,99 zł
 12. -25%
  Czołówka Petzl Nao - black/white
  Czołówka Petzl Nao - black/white
  674,99 zł 899,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Wyczyść

Po zmroku czołówki biegowe są niemal niezbędnym elementem stroju do biegania

Wcale nie musisz być miłośnikiem przemierzania tras po zmierzchu, żeby wybierać czołówki biegowe. Intensywne treningi czasem mogą przedłużać się i trwać aż do godzin wieczornych. Często pochmurna aura przyczynia się do tego, że w niektórych miejscach odczuwalna jasność otoczenia jest mniejsza. Kiedy słońce ukrywa się za chmurami ma się wrażenie, że zmierzch nadchodzi w środku dnia. Łatwo wtedy podczas przedłużającego się treningu zostać zaskoczonym przez ciemność. Każdy biegacz przygotowujący się do zawodów także powinien mieć wśród swojego sprzętu latarkę czołową. Dzięki niej nie będzie konieczne rezygnowanie z treningu z powodu niesprzyjających warunków oświetleniowych.

Czym wyróżniają się czołówki biegowe?

To do jakiego rodzaju wykorzystania przeznaczone są latarki determinuje ich budowę i parametry. Lampki czołowe dla biegaczy różnią się od lampek turystycznych czy trekkingowych. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba zwrócić uwagę na wiele cech. Czołówki biegowe wyróżniają się strumieniem światła, który zapewniają. Jest on optymalny do oświetlenia ścieżki oraz jej bezpośredniej okolicy. Ponieważ energiczne przemieszczanie się i pokonywanie trudniejszego, na przykład górzystego, terenu wymaga szybkich zmian kierunku i natychmiastowego reagowania na przeszkody, właściwy snop światła dawany przez latarkę to kwestia kluczowa. Oświetlenie szerokiego obszaru umożliwia lepsze planowanie każdego kolejnego kroku. Dzięki uwydatnieniu nierówności podłoża łatwiej jest pokonywać nawet trudniejszy teren.

Wysoka stabilność zapewniana przez konstrukcję czołówek biegowych

Zalet czołówki biegowe mają bardzo wiele. Uzupełnieniem funkcjonalności i sposobem na wspomaganie finalnej efektywności sprzętu jest dopełnienie parametrów technicznych cenionymi walorami użytkowymi. Co jest niezwykle istotne w przypadku wariantów dedykowanych do noszenia podczas biegania, to że baterie czy akumulator mają swoje miejsce na pasku, z tyłu głowy. Wpływa to na równowagę położenia przedniej latarki w odniesieniu do baterii. Całość nie podskakuje i nie powoduje dyskomfortu. Równomierne rozłożenie wagi pozwala odciążyć mięśnie szyi. To walor doceniany szczególnie przy treningach biegowych trwających dłużej. Kiedy bieg trwa dłużej niż zaledwie kilka kwadransów ten pozornie niewielki detal ma ogromne znaczenie dla ostatecznego komfortu odczuwanego przez biegacza.

Najlepsze czołówki biegowe światowych marek w ofercie sklepu 8a.pl

Latarki czołowe dla biegaczy mogą być mniejsze i większe, mieć różną moc i dawać inną jasność. Różnią się kolorami, konstrukcją i sposobem zasilania. Wszystkie mają za zadanie zapewniać biegaczowi jak najlepsze wsparcie, ale czynią to w nieco inny sposób. Żeby dokonać jak najlepszego wyboru, warto porównać ze sobą kilka modeli o odmiennej specyfikacji. W sklepie internetowym 8a.pl znajdują się czołówki biegowe najlepszych światowych marek takich jak na przykład: Silva, Black Diamond, Petzl czy Ledlenser. Wszystkie propozycje prezentują wysoką jakość i precyzję wykonania. Są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i bardzo wygodne w użytkowaniu. Każdy miłośnik dynamicznego pokonywania tras z szerokiego wachlarza produktów na pewno wybierze idealnie dopasowany do swoich potrzeb.