top

Czapki zimowe Patagonia

Czapki zimowe Patagonia ® są nieodzownym elementem górskiego wyposażenia właściwie przez cały rok. Skutecznie chronią Twoją głowę nie tylko przed zimnem, ale i wychładzającą działalnością wiatru.
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

Wyczyść

Czapka zimowa Patagonia gwarancją komfortu i ekologii

Marka Patagonia to producent odzieży i akcesoriów outdoorowych, który robi wszystko, co może, aby ich produkty były maksymalnie ekologiczne. Nie inaczej jest w przypadku czapek Patagonia. Zimowe modele powstają z nowoczesnych tkanin, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Co więc łączy czapki zimowe Patagonia? Dbałość o nasz komfort termiczny! W ofercie marki znajdziecie wiele modeli, które sprawdzą się równie dobrze w mieście, jak i w górach. Modna stylistyka sprawi, że nie będziecie się chcieli z nimi rozstawać. Co więcej, jak to zwykle w przypadku tego producenta bywa, na pierwszy plan wychodzi ochrona środowiska i etyka. Każda czapka zimowa Patagonia zawiera w swym składzie włókna pozyskane metodą recyklingu, bądź wełnę spełniającą standard RWS. Wybierając jeden z takich modeli, przyczyniasz się więc do ochrony środowiska naturalnego. Czysty proces produkcji bez zbędnych chemikaliów odznaczono certyfikatem bluesign®. Właściwe traktowanie pracowników zapewnia z kolei międzynarodowa organizacja Fair Trade Certified™.

Szeroki wybór modeli w sklepie górskim 8a.pl

Czapki zimowe Patagonia dostępne w naszym sklepie najprościej można podzielić na dwa rodzaje. Naturalne i syntetyczne. Pierwsze z nich powstają na bazie wełny merino, która odznacza się wieloma pożądanymi cechami. Przede wszystkim jest termoaktywna. Chroni nas więc nie tylko przed wychłodzeniem, ale również przegrzaniem głowy. Dzięki temu doskonale sprawdza się podczas intensywnego wysiłku, na przykład w trakcie skituringu, czy trekkingu. Merino wbrew obiegowej opinii to również niezwykle miękkie włókno, które nie podrażnia skóry. Naturalne właściwości antybakteryjne sprawiają, że tkanina wykonana z tego surowca dłużej zachowuje swą świeżość. W ofercie posiadamy jednak również damskie i męskie czapki zimowe Patagonia wykonane z syntetyków. One cechują się doskonałymi właściwościami szybkoschnącymi, które pozwalają na błyskawiczne pochłanianie i odparowywanie potu powstałego na skórze podczas wysiłku. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się przyjemnym uczuciem suchości na dłużej. Czapki z materiałów syntetycznych są też wyjątkowo wytrzymałe, a ich pranie może odbywać się w standardowej automatycznej pralce!