top

Buty wspinaczkowe na rzepy

Buty wspinaczkowe na rzepy są wyjątkowo wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu, dzięki czemu możesz maksymalnie skupić się na wspinaniu.
Zobacz jako Siatka Lista

103 Produkty

Strona
na stronę
 1. -16%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Advancer LU - dark blue
 2. -16%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Advancer QC - dark blue
 3. -20%
  Buty wspinaczkowe dla dzieci Ocun Rival
Zobacz jako Siatka Lista

103 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Buty wspinaczkowe na rzepy są wyjątkowo wygodne w zakładaniu oraz zdejmowaniu po ukończeniu drogi. Pozwalają na szybką zamianę obuwia, nawet wtedy gdzie wciąż jesteś w skale. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią tracić czasu na proste czynności. Dzięki butom na rzepy możesz jego większą część poświęcić na samo wspinanie, a zmiana obuwia przed rozpoczęciem konkretnej drogi czy między wcyiągami, zajmie tylko chwilę.

Buty wspinaczkowe na rzepy – do boulderingu

Buty wspinaczkowe na rzepy idealnie spełnią swoje zadanie wśród miłośników boulderingu. W tym sporcie często zakładamy buty, podejmujemy próbę przejścia konkretnej sekwencji lub problemu, by po jego ukończeniu szybko je zdjąć. Po boulderowni poruszamy się najczęściej w japonkach lub boso, a buty potrzebne są tylko na czas wspinania. Rzepy to przede wszystkim możliwość skrócenia czasu potrzebnego na zakładanie i zdejmowanie butów. Ale jest jeszcze jeden aspekt - wygoda noszenia. Pozbawione sznurowadeł cholewki są wygodniejsze dla stóp przy podhaczaniu. Z tego też względu, by istniało jak najmniej elementów które potencjalnie moga uciskać, spora popularność zyskały buty zapinane pojedynczym rzepem, który stabilizuje but w najwyższej jego części, poniżej zaś za dopasowanie odpowiada elastyczna wstawka z gumy.

Im więcej velcro tym lepiej?

Wśród modeli zapinanych rzepem velcro można wymienić zarówno te przeznaczone dla początkujących jak i bardziej doświadczonych zdobywców pionowego świata. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką powinny skłonić się raczej w stronę propozycji o łagodnej asymetrii. Nie będą one tak dokuczliwe dla stóp, które początkowo mogą potrzebować czasu na przystosowanie do specyficznej konstrukcji butów wspinaczkowych. W ofercie naszego sklepu znajdą coś dla siebie także zaawansowani użytkownicy, skłaniający się raczej ku butom o wyraźnej asymetrii. Są one w stanie zagwarantować niezbędną precyzję nawet na najmniejszych stopniach. Ale czy więcej pasków velcro czyni buty lepszymi? Niekoniecznie. Buty wspinaczkowe na 2 rzepy to absolutny klasyk. Dwa paski to w sam raz by zadziałać na większą część cholewki, dociągając ją zarówno z góry, jak i w centralnej części. To co zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat, to ich ustawienie. Dziś uznaje się, że rzepy przeciwstawne (kiedy jeden zapinasz w prawo, a drugi w lewo) są skuteczniejsze w niwelowaniu luzów cholewki. Jeśli będą trzy w miejsce dwóch, to potencjalnie precyzyjnie dopasujesz całość, natomiast czasem... mniej znaczy więcej. Modele zapinane pojedynczym rzepem mają mniej miejsc które potencjalnie mogłyby uciskać środstopie. Tak więc producenci nie ustają w doskonaleniu sposobó zamykania, łącząc rzep z np. dociagającymi tasiemkami, które zygzakiem przechodzą przez większą część cholewki dając szansę na jej ściągnięcie, ale też bez zgrubień które mogłyby powodować dyskomfort.

Buty wspinaczkowe na rzepy w sklepie 8a.pl

Jako sklep wspinaczkowy 8a.pl oferujemy szeroki wybór butów wspinaczkowych na rzepy. Wśród naszych marek dominują Ocun, La Sportiva, Scarpa oraz Five Ten. Znajdziesz u nas modele z najnowszych kolekcji, w szerokim zakresie rozmiarów i w doskonałych cenach.