top

Buty wspinaczkowe na rzepy

Buty wspinaczkowe na rzepy są wyjątkowo wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu, dzięki czemu możesz maksymalnie skupić się na wspinaniu.
78
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 78

Strona
na stronę
 1. -20%
  Buty Ocun Nitro - red/blue
  Buty Ocun Nitro - red/blue
  515,99 zł 644,99 zł
 2. -20%
  Buty wspinaczkowe Scarpa Drago - yellow
 3. -20%
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike QC - blue
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 78

Strona
na stronę

Buty wspinaczkowe na rzepy – wygoda zakładania

Buty wspinaczkowe na rzepy są wyjątkowo wygodne w zakładaniu oraz zdejmowaniu po ukończeniu drogi. Pozwalają na szybką zamianę na prowadzeniu, wystarczy odpiąć rzepy i gotowe, już można asekurować. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią tracić czasu na proste czynności. Dzięki butom na rzepy możesz jego większą część poświęcić na samo wspinanie, a zmiana obuwia przed rozpoczęciem konkretnej drogi zajmie tylko chwilę.

Buty wspinaczkowe na rzepy – do boulderingu

Buty wspinaczkowe na rzepy idealnie spełnią swoje zadanie wśród miłośników boulderingu. W tym sporcie często zakładamy buty, podejmujemy próbę przejścia konkretnej sekwencji lub problemu, by po jego ukończeniu szybko je zdjąć. Po boulderowni poruszamy się najczęściej w japonkach lub boso, a buty potrzebne są tylko na czas wspinania. Rzepy to przede wszystkim możliwość skrócenia czasu potrzebnego na zakładanie i zdejmowanie butów. Buty wspinaczkowe nie zostały stworzone do chodzenia, tylko do poruszania się w pionie. Nie jest polecane także chodzenie w nich jak w klapkach, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń konstrukcji butów.

Buty wspinaczkowe na rzepy – modele

Wśród modeli butów wspinaczkowych na rzepy można wymienić zarówno te przeznaczone dla początkujących jak i bardziej doświadczonych zdobywców pionowego świata. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką powinny skłonić się raczej w stronę propozycji o łagodnej asymetrii. Nie będą one tak dokuczliwe dla stóp, które początkowo mogą potrzebować czasu na przystosowanie do specyficznej konstrukcji butów wspinaczkowych. W ofercie sklepu 8a.pl coś dla siebie znajdą także zaawansowani użytkownicy, skłaniający się raczej ku butom o wyraźnej asymetrii. Są one w stanie zagwarantować niezbędną precyzję nawet na najmniejszych stopniach.

Buty wspinaczkowe na rzepy – marki w sklepie 8a.pl

Sklep górski 8a.pl oferuje również szeroki wybór butów wspinaczkowych na rzepy. Wśród marek dominują Ocun, La Sportiva, Scarpa oraz Five Ten. Jednym słowem każdy wspinacz będzie w stanie dobrać buty odpowiednie dla siebie. Najważniejsze to dobrze dobrana konstrukcja oraz rozmiar butów. Na początku nie jest konieczne, by buty wspinaczkowe były dużo za małe, warto najpierw postawić na wygodę i dać się stopom przyzwyczaić. Mniejsze rozmiary wybierają zazwyczaj doświadczeni wspinacze, przyzwyczajeni do butów bardzo dobrze obejmujących stopy. Są oni w stanie w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferują właściwie dobrane, mocno asymetryczne modele.

Pozostały sprzęt do wspinaczki znajdziesz tu:

Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Magnezja Ekspresy wspinaczkowe
Liny wspinaczkowe Przyrządy asekuracyjne Rękawiczki do asekuracji Woreczki na magnezję Kości wspinaczkowe

Popularne kategorie butów wspinaczkowych:

Buty wspinaczkowe wiązane Buty wspinaczkowe dla początkujących Buty wspinaczkowe dla dzieci Buty wspinaczkowe męskie Buty wspinaczkowe damskie