top

Bloczki i krętliki

Bloczki i krętliki to element sprzętu wspinaczkowego, który jest często wykorzystywany do transportu szpeju na drogach wielowyciągowych.
4
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Bloczek Edelrid Spoc - oasis
  Bloczek Edelrid Spoc - oasis
  237,99 zł 279,99 zł
 2. -22%
  Bloczek Climbing Technology Orbiter S
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę

Bloczki wspinaczkowe do różnych zastosowań

Klasyczne bloczki wspinaczkowe są bardzo często wykorzystywane do transportu szpeju na drogach wielowyciągowych. Niezwykle praktyczne są modele wyposażone są w blokadę, która zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę obsługi. Niewielkie wymiary sprawiają, że bloczki nie będą dużym obciążeniem szpeju. Bloczek z blokadą może być również wykorzystywany do wchodzenia po linie lub wyciągania osób ze szczelin lodowcowych. W parkach linowych spotykane są natomiast podwójne bloczki do tyrolek. Pozwalają one na płynny zjazd oraz gwarantują wysoką niezawodność nawet przy częstym użytkowaniu. W zależności od zastosowania i obciążeń w bloczkach stosowane są łożyska samosmarowne lub kulkowe. Wpływają one na niezawodność bloczka, a także na jego sprawność.

Krętliki – niezbędne do podciągania ładunków

Podczas wciągania kręcącego się ładunku niezbędnym elementem będą krętliki, które zapobiegną skręcaniu się liny. Sklep 8a.pl oferuje szeroką gamę bloczków i krętlików, dzięki czemu niezależnie od zastosowania, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Sprawdź również pozostały sprzęt wspinaczkowy:

Przyrządy asekuracyjne Przyrządy zjazdowe Przyrządy zaciskowe Karabinki wspinaczkowe Ekspresy wspinaczkowe
Liny statyczne Liny dynamiczne Plastry wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe
Haki wspinaczkowe Friendy wspinaczkowe Kości wspinaczkowe Odzież wspinaczkowa Buty wspinaczkowe