top

Zamberlan Buty wysokogórskie

Buty wysokogórskie Zamberlan to modele, w których można śmiało zdobywać Koronę Ziemi. Zróżnicowane modele sprawdzą się zarówno taternikom, alpinistom, jak i himalaistom. To doskonałe włoskie obuwie wysokogórskie.
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty wysokogórskie Zamberlan

Obuwie w wysokie góry to koronna kolekcja włoskiego producenta. Buty himalajskie muszą bowiem stawić czoła ekstremalnym warunkom panującym na najwyższych szczytach świata. Każdy wspinacz wysokogórski wybierając buty musi być w pełni przekonany o ich niezawodności – to od nich często zależy bowiem nie tylko możliwość zdobycia szczytu, ale nawet życie. To właśnie dlatego buty wysokogórskie Zamberlan są projektowane i produkowane z największą dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Specjalnie wyselekcjonowane materiały nie tylko cechują się maksymalną wytrzymałością, ale są również odporne na ekstremalnie niskie temperatury. Wśród obuwia wysokogórskiego znajdziemy nie tylko buty himalajskie, ale także obuwie, które wyśmienicie sprawdzi się podczas podejmowania górskich wyzwań w Alpach czy Tatrach. Wszystkie modele posiadają możliwość zastosowania w nich raków półautomatycznych lub automatycznych, dzięki czemu gwarantują maksymalną pewność w czasie poruszania się w ośnieżonym i zalodzonym terenie.

Konstrukcja butów wysokogórskich Zamberlan

Obuwie w góry wysokie różni się od butów trekkingowych Zamberlan, ponieważ teren po którym się w nim poruszamy wymaga istotnych zmian w konstrukcji. W butach turystycznych najczęściej pokonujemy wiele kilometrów po górskich szlakach. Buty wysokogórskie są wykorzystywane głównie do wspinaczki górskiej, która stawia przed nimi dodatkowe wymagania. Po pierwsze buty wysokogórskie muszą być odpowiednio usztywnione, aby zapewniały podparcie nawet wtedy, kiedy tylko niewielki fragment podeszwy znajduje oparcie o skałę. Dużą sztywność, jaką charakteryzują się buty wysokogórskie Zamberlan, uzyskuje się poprzez stosowanie specjalnych paneli wykonanych z włókna szklanego lub karbonu. Po drugie buty muszą być kompatybilne z rakami półautomatycznymi lub automatycznymi. Zapewniają one bowiem większą stabilność podczas wspinaczki niż raki koszykowe. Ponadto ich zakładanie jest znacznie szybsze, co ma niebagatelne znaczenie w niskich temperaturach i przy silnym wietrze. Po trzecie buty wysokogórskie Zamberlan na najwyższe szczyty poddawane są znacznym modyfikacjom cholewki. Jest ona dodatkowo chroniona bardzo wysokim otokiem, który zabezpiecza ją przed uszkodzeniem o ostre krawędzie skał czy o lód. Bardzo istotne jest też odpowiednie docieplenie cholewki, żeby zabezpieczała przed skrajnie niskimi temperaturami. Oprócz grubej warstwy ociepliny często stosowane są dodatkowe wewnętrzne botki. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać je podczas pobytu w namiocie, a także ułatwia zakładanie butów.

Zamberlan- buty wysokogórskie w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle duży wybór butów wysokogórskich włoskiego producenta. Niezależnie od tego w jakim paśmie górskim zamierzasz zdobywać szczyty, u nas znajdziesz obuwie odpowiednie do tego celu. Buty do zimowego zdobywania Rysów, obuwie sprawdzające się na Mont Blanc, a także buty na Mount Everest, czy nawet buty himalajskie. Buty wysokogórskie Zamberlan to niezawodność w najtrudniejszych warunkach na świecie.