top

Wiosła SUP

Wiosła SUP dla miłośników pływania na stojąco na każdym poziomie doświadczenia. W ofercie lekkie, karbonowe wiosła do deski SUP idealne na początek przygody z pływaniem na desce.
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

Wyczyść

Wiosła SUP

Do wygodnego poruszania się na desce do pływania na stojąco niezbędne jest specjalnie zaprojektowane wiosło SUP. Jego długość i kształt pozwolą przyjąć odpowiednią postawę oraz umożliwią efektywne wisłowanie. Istnieje kilka różnych typów wioseł SUP, które różnią się materiałami i konstrukcją.

Wiosła SUP mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, włókno szklane, włókno węglowe. Często stosowane są też różne kombinacje tych materiałów. Włókno węglowe jest najlżejszym i najbardziej wytrzymałym materiałem, zapewniającym doskonałą wydajność i czucie w wodzie. Z tego materiału wykonywane są markowe wiosła SUP wysokiej jakości. Włókno szklane i aluminium są najczęściej stosowane w wiosłach dla początkujących. Cechują się bardzo wysoką wytrzymałością i trwałością. Co ważne, są też przystępniejsze cenowo.

Cechy charakterystyczne wioseł do desek SUP

Większość wioseł SUP ma możliwość regulacji długości. Powala to idealnie dostosować wiosło do indywidualnych preferencji użytkownika oraz rodzaju pływania (np. pływanie po falach czy rzece, rekreacyjne pływanie na płaskiej wodzie, udział w zawodach). Regulacja długości wiosła może odbywać się za pomocą systemu teleskopowego z kilkoma opcjami długości do wyboru lub za pomocą płynnej regulacji długości z zatrzaskiem. Większość wioseł do desek SUP można rozłożyć na kilka segmentów, aby łatwiej było je przewozić.

Rękojeść wiosła SUP stanowi bardzo ważny element. Powinna być wygodna i ergonomiczna, aby zapewnić komfortowy uchwyt i kontrolę nad ułożeniem pióra wiosła w wodzie. Dobrze dopasowana  i leżąca w dłoni rękojeść zapewni pewny chwyt i zmniejszy zmęczenie podczas pływania.

Na komfort pływania na desce w znacznym stopniu wpływa też waga wiosła. Najchętniej wybierane są lżejsze karbonowe wiosła SUP, ponieważ mniej obciążają ramiona i ręce. Pozwalają też na łatwiejsze wykonywanie szybkich i precyzyjnych manewrów.

Rzadziej spotykaną wersją wioseł do desek SUP są wiosła SUP 2w1. To specjalne 3 częściowe modele, które można złożyć tak jak klasyczne wiosło do deski lub przekształcić je w wiosło do kajaka z piórem na każdym końcu. Modele 2w1 pozwalają zaoszczędzić miejsce. Świetnie spiszą się też , jeśli wykorzystujesz deskę SUP do pływania zarówno na stojąco, jak i na siedząco.