top

Ubrania z filtrem UV

Ubrania z filtrem UV to doskonały wybór na letnią, bezchmurną pogodę. Odzież UV do turystyki, trekkingu i na wakacje zatrzyma znaczną część szkodliwego promieniowania słonecznego, chroniąc nas przed jego niekorzystnymi skutkami.
447
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 447

na stronę
  1. -33%
    Daszek Ciele FST Visor Dual - ursa
    Daszek Ciele FST Visor Dual - ursa
    127,29 zł 189,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 447

na stronę

Ubrania z filtrem UV to dobry wybór na lato

W czasie letnich aktywności outdoorowych jesteśmy szczególnie narażeni na negatywne skutki długiego przebywania na słońcu. W tym okresie szkodliwe promieniowanie słoneczne dociera do naszej skóry w nadmiarze, dlatego powinniśmy się przed nim skutecznie chronić. Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, niezwykle duży wpływ na ilość promieniowania, które dotrze do powierzchni ciała, ma odpowiednio dobrana odzież. Ubrania z filtrem UV to modele specjalnie przygotowane na słonecznie warunki, które skutecznie przechwytują lub rozpraszają znaczną część szkodliwego promieniowania UV. Wśród tak przygotowanej odzieży znajdziemy lekkie koszulki, spodnie wykonane z materiałów o wysokiej oddychalności, czy czapki. Dzięki temu możemy szybko i łatwo skompletować wygodny zestaw ubrań, który optymalnie sprawdzi się podczas letnich wycieczek na szlakach.

Ubrania z filtrem UV to zazwyczaj lekkie modele, oferujące ponadprzeciętną oddychalność oraz wysoką przewiewność. Większość z nich została bowiem zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w czasie letnich upałów. Dostępne są jednak wybrane modele wykonane z nieco grubszych materiałów, które świetnie spiszą się w przejściowych porach roku. Intensywność szkodliwego promieniowania UV zależy bowiem nie tylko od pory roku czy pogody, ale również od wysokości. Im wyżej się znajdujemy, tym więcej promieni UV dociera do naszej skóry. Ochrona przed nimi jest więc szczególnie istotna dla wszystkich miłośników gór, którzy wyruszają na wyżej położone szlaki niezależnie od poru roku. Szkodliwe promieniowanie może być też odbijane od zalegającego w górach śniegu. Stąd też ubrania z filtrem UV o różnej grubości, przeznaczonej dla miłośników górskich wędrówek.

Wartość filtra UPF w odzieży UV to zdolność ochrony przed szkodliwym promieniowaniem

Ochrona jaką zapewniają ubrania z filtrem UV zależy od kilku czynników. Po pierwsze od właściwości włókien zastosowanych w materiale, z którego wyprodukowana jest odzież. Obecnie przykłada się do tego coraz większą uwagą, poddając włókna odpowiednim testom jeszcze przed ich zastosowaniem. Po drugie na zahamowanie szkodliwego promieniowania słonecznego duży wpływ ma struktura materiału. Odpowiednio dobrany, nieco ciaśniejszy splot zaoferuje znacznie lepszą ochronę przed promieniowaniem UV niż lekki siateczkowy materiał z dużymi oczkami. Po trzecie istotnym czynnikiem jest też kolor ubrania. Jaśniejsze barwy dużo lepiej odbijają promieniowanie. Ma to także duże znaczenie jeśli chodzi o nagrzewanie się odzieży w pełnym słońcu. To właśnie dlatego w większości letnich modeli stosowane są raczej jasne kolory, które zapewnią znacznie lepszą termikę odzieży.

Ubrania z filtrem UV najczęściej są w odpowiedni sposób oznaczane przez producentów, aby można było szybko ocenić stopień ochrony, jaki oferują przed szkodliwym wpływem słońca. Jest to wartość UPF. Im jest ona wyższa, tym lepiej odzież chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Najniższa wartość tego wskaźnika to zazwyczaj 15 UPF, a najwyższa to 50 UPF. Często do wartość jest dodawany +, np. UPF 50+, który oznacza, że ochrona przed słońcem zapewniana przez dany model to 50 UPF lub lepiej. W przypadku takiego najwyższego stopnia ochrony do skóry dociera tylko co 50 promień UV, a więc tylko niespełna 2% szkodliwego promieniowania. Warto wiedzieć, że pomimo dużej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, żadna odzież UV nie zatrzymuje 100% tego promieniowania. Stąd też tak ważne jest w czasie letnich aktywności górskich połączenie trzech elementów, jakimi są odpowiednie ubrania z filtrem UV, kosmetyki zabezpieczające skórę oraz rozsądek jeśli chodzi o czas, jaki przebywamy w pełnym nasłonecznieniu.

Turystyczne ubrania z filtrem UV kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy niezwykle szeroki wybór odzieży UV przygotowanej specjalnie z myślą o słonecznych warunkach. Obecnie każda znana marka outdoorowa posiada w swojej kolekcji odzieży modele z filtrem UV. Dzięki najnowszym technologiom materiały doskonale łączą w sobie zarówno zdolność do przechwytywania i odbijania szkodliwych promieni z lekkością i doskonałą wentylacją. Takie połączenie jest niezbędne dla zachowania wysokiego komfortu w czasie letnich wycieczek i wypraw. Ubrania z filtrem UV są chętnie wybierane zarówno przez miłośników wycieczek po górskich szlakach, jak i przez osoby poszukujące niezawodnej odzieży na wakacyjny wyjazd w ciepłe klimaty. Duży wybór lekkich koszulek, spodni i spodenek sprawi, że będziemy mogli się skutecznie zabezpieczyć przed szkodliwym promieniowaniem UV w czasie letnich wyjazdów.

Sprawdź inne produkty z filtrem UV:

Czapki z filtrem UV Koszulki z filtrem UV Chusty wielofunkcyjne męskie Chusty wielofunkcyjne damskie Kapelusze turystyczne męskie
Kapelusze turystyczne damskie Bluzy męskie Bluzy damskie Kurtki męskie Kurtki damskie