top

Stuptuty biegowe

Na górskich treningach stuptuty biegowe są niezastąpionym dodatkiem w znacznym stopniu poprawiającym efektywność wysiłku. Powinny stać się integralną częścią funkcjonalnego stroju technicznego.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    czarny
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Wyczyść

Dla kogo stuptuty biegowe będą dobrym wyborem?

Wygodna koszulka, komfortowe spodnie i biegowe buty to nie wszystko, o czym powinien pomyśleć biegacz przed wyruszeniem na trening. Doskonałym uzupełnieniem biegowego stroju wkładanego w góry są stuptuty biegowe. Kiedy pogoda jest kapryśna – a w terenie nie jest to zjawisko rzadkie – takie osłony sprawdzają się doskonale. Ich zadaniem jest nie dopuścić do przemoknięcia stóp i zminimalizować ryzyko przedostania się do ciała błota, śniegu czy kamieni. W trakcie bardzo dynamicznego poruszania się po wyjątkowo wymagającym terenie takie zagrożenia są bardzo częste. Stuptuty pozwalają na ochronę nie tylko ciała, ale również odzieży. Z nimi buty będą lepiej chronione przez zabrudzeniem. Nawet noszenie ich przez długi czas nie spowoduje znacznego zniszczenia.

Doskonale dobrane stuptuty biegowe

Konstrukcja jaką mają stuptuty biegowe jest bardzo prosta. Znacznie ułatwia to korzystanie z modelu, zakładanie i ściąganie. Dobranie odpowiedniego rozmiaru także jest banalnie proste. Zwykle modele występują w dwóch bądź trzech wariantach, które precyzyjnie dostosowuje się do własnych preferencji, korzystając z różnych rozwiązań regulacyjnych. Haczyki w dolnej części, elastyczne gumki i zapięcie na rzep pozwalają na wyprofilowanie formy stuptutów, by jak najlepiej spełniała swoją rolę. Dzięki temu model na różnego rodzaju butach może układać się tak samo dobrze i w równiej mierze chronić przed zabrudzeniami i przedostawaniem się do wnętrza butów kamieni.

Stuptuty biegowe to doskonała ochrona również dzięki materiałowi

Niekorzystne warunki pogodowe czy bardzo trudy do pokonania teren nie musi zniweczyć biegowych planów. Pomocą w zapobiegnięciu temu będą stuptuty biegowe. Wesprą zachowanie optymalnej dynamiki poruszania się i zredukują ryzyko przerywania treningu z powodu dyskomfortu spowodowanego przedostaniem się do butów kamyczków czy wilgoci. Ochraniacze wykonane z wytrzymałej tkaniny doskonale zniosą trudy przemierzania wielu kilometrów niełatwych tras. Materiały o specjalnej strukturze charakteryzuje wolniejsze namakanie. Taka cecha powoduje, że śnieg, błoto i woda nie przedostają się przez materiał w okolice skóry. Dodatkową korzyścią jest także ochrona cholewki buta. Obuwie na dłużej zachowa swoją funkcjonalność i posłuży znacznie lepiej, jeśli jego trwałość nie będzie tak często wystawiana na próbę.

Stuptuty biegowe w kilka chwil poprawią funkcjonalność biegowego stroju

Tkaniny elastyczne, z których są uszyte stuptuty biegowe, pozwalają na bezproblemowe dopasowanie modeli do określonego rodzaju obuwia. Naciągnięcie konstrukcji nie sprawia większych problemów. Po założeniu stopa nie jest uciskana, a dynamika biegu nie jest zaburzona. Specjalny system mocowania redukuje ryzyko przesuwania się czy zwijania materiału. Użytkowanie nie jest dyskomfortowe. Stuptuty mogą być też wykorzystywane zarówno w czasie treningów w okresie zimowym, jak i w trakcie letnich biegów po wilgotnym podłożu. Kompaktowe rozmiary powodują, że stuptuty bez problemu dają się zmieścić w przegrodzie bagażu, w kieszeni plecaka czy kurtki. Zabranie ich w teren powinno więc być nawykiem zawsze, gdy istnieje ryzyko, że warunki mogą negatywnie wpłynąć na komfort i efektywność biegowego treningu.

Stuptuty biegowe w ofercie sklepu 8a.pl

Stuptuty renomowanych marek takich jak Rab, Black Diamond czy Salomon znajdziesz w ofercie sklepu internetowego 8a.pl. Zależy Ci na modelu maksymalnie wygodnym w użytkowaniu? A może szukasz wariantu wykonanego z tkaniny softshellowej? Nie ma znaczenia czy bieganie trenujesz wyłącznie dla własnej satysfakcji czy przygotowujesz się do zawodów – z wielu propozycji z pewnością wybierzesz tę, która będzie dla Ciebie idealna.