top

Spodnie termoaktywne męskie

Spodnie termoaktywne męskie to modele mocno dopasowane do sylwetki. Zapewnią nogom izolację termiczną w czasie chłodnych dni. W ofercie modele, które sprawdzą się samodzielnie jako legginsy, jak i jako kalesony pod klasyczne spodnie.
Zobacz jako Siatka Lista

130 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

130 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spodnie termoaktywne męskie na zimne dni

Dobrze przylegające do nóg spodnie są najczęściej kojarzone z uprawianiem sportu. Jest to jednak niezwykle funkcjonalna odzież, która sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Męskie spodnie o właściwościach termoaktywnych możemy podzielić zasadniczo na dwa typu. Pierwszym z nich są mocno przylegające do ciała spodnie termoaktywne męskie, które zostały zaprojektowane do użytkowania jako warstwa zewnętrzna ubioru. To najczęściej legginsy biegowe lub trekkingowe zastępujące klasyczne spodnie o luźniejszym kroju. Często wyposażane są w dodatkowe wzmocnienia lub kieszonki. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim, ze względu na zastosowanie elastycznych materiałów, oferują niczym nieskrępowaną swobodę ruchów. Poza tym materiał tworzy świetną warstwę izolacyjną, która zapewnia nogom skuteczną ochronę przed wychłodzeniem. W przypadku spodni o swobodnym kroju nagrzane powietrze jest z łatwością wywiewane w trakcie poruszania się po szlaku czy ścieżce. Dużym plusem jest również to, że przylegające mocno do nóg spodnie termoaktywne męskie nie haczą o przeszkody na szlaku, takie jak wystające korzenie czy kamienie.

Drugim typem termoaktywnych spodni męskich są te, które używamy w roli kalesonów. Ich rolą jest zwiększenie termiki w najzimniejsze dni. Używa się ich pod spodnie zewnętrzne - narciarskie, trekkingowe czy membranowe. Taki zestaw zapewni skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi podczas uprawiania wielu aktywności outdoorowych czy sportów. Spodnie - kalesony termoaktywne męskie to świetne dodatek do zestawu odzieży górskiej i turystycznej, który znaczne zwiększy wszechstronność wszystkich posiadanych przez nas spodni. Kiedy zrobi się zimniej zakładamy kalesony pod spodnie i uzyskujemy zestaw, który sprawdzi się w znacznie niższych temperaturach. Męskie spodnie termoaktywne tego typu często są wykorzystywane w czasie przejściowych pór roku, kiedy temperatura może się drastycznie zmieniać w kilka godzin. Dzięki temu możemy je założyć pod główne spodnie kiedy zrobi się naprawdę zimno lub schować w placku, kiedy akurat zrobi się cieplej.

Jakie materiały stosuje się w męskich spodniach termoaktywnych?

Spodnie, getry i legginsy termoaktywne męskie są wykonywane najczęściej z dwóch rodzajów włókien – syntetycznych lub naturalnych. Te pierwsze są specjalnie projektowane do tego, aby spełniać w spodenkach termoaktywnych konkretne funkcje. Poliester najczęściej odpowiada za sprawny transport wilgoci na zewnątrz, nylon podnosi wytrzymałość materiału na przetarcia czy rozdarcia, a elastan zapewnia całości wysoką elastyczność. Drugim typem włókien są te pochodzenia naturalnego. Najczęściej wykorzystywana w męskich spodniach termoaktywnych jest wełna merino, pozyskiwana ze specjalnej rasy owiec. Unikalne właściwości tego materiału sprawiły, że został on doceniony przez większość czołowych producentów termicznej odzieży outdoorowej i górskiej.

Oba rodzaje włókien mają swoje zalety, które umiejętnie wykorzystane przez projektantów pozwalają tworzyć wyjątkowe męskie spodnie termoaktywne. W zależności od potrzeb legginsy i kalesony są produkowane z jednego rodzaju włókien lub ich połączeń. Syntetyczne modele w przeważającej większoci zapewniają doskonałe odprowadzanie wilgoci. Udanie łączą właściwości termiczne ze skuteczną oddychalnością. Z kolei wełna merino jest niezwykle przyjemna w dotyku oraz oferuje niezrównaną termikę, świetnie sprawdzają się w niższych temperaturach.

Które męskie spodnie termoaktywne wybrać?

Dobór optymalne rozwiązania jest uzależniony przede wszystkim od dwóch czynników – intensywności podejmowanego wysiłki oraz panującej na dworze temperatury. Im większy wysiłek i temperatura, tym spodnie termoaktywne męskie powinny być cieńsze i wykonane z materiałów sprawniej odprowadzających wilgoć. Warunek ten jest o tyle istotny, że getry męskie mocno przylegając do ciała, a więc są pierwszą warstwą, która przechwytuje wilgoć wytwarzaną przez skórę w trakcie wysiłku. Dla zachowania optymalnych warunków niezbędne jest jej szybkie przekazanie na zewnątrz lub do kolejnych warstw odzieży termoaktywnej. Z pewnością sportowcy oraz osoby uprawiające aktywności wymagające większego wysiłku wybiorą spodnie termoaktywne wykonane z lżejszych, syntetycznych materiałów, które oferują doskonałe właściwości techniczne. Z kolei turyści podejmujący umiarkowany wysiłek, ale wysoko ceniący sobie komfort noszenia oraz termikę, zdecydują się na spodnie termiczne z wełny merino. Oferują one bowiem maksymalny komfort noszenia.

W sklepie 8a.pl zapewniamy niezwykle szeroki wybór spodni termoaktywnych online. Wśród nich odpowiedni model znajdzie zarówno sportowiec, poszukujący lekkich spodenek termoaktywnych do intensywnego treningu czy na zawody, jak i osoby poszukujące dodatkowej osłony termicznej nóg, niezbędnej w czasie największych mrozów.

Sprawdź również wysokiej jakości męską bieliznę termoaktywną:

Bielizna termoaktywna męska Bluzy termoaktywne męskie Koszulki termoaktywne męskie Bokserki termoaktywne męskie Slipy termoaktywne męskie