top

Spodnie na skitury męskie

Spodnie na skitury męskie w ofercie sklepu 8a.pl, to najnowocześniejsze wsparcie tej ekstremalnej aktywności narciarskiej. U nas znajdziesz najlepsze rozwiązania, bez których nie ma mowy o realizacji swojej pasji.
57
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 57

Strona
na stronę
 1. -10%
  Nowy
  Spodnie Ortovox Westalpen Softshell Pants - safety blue
 2. -20%
  Nowy
  Spodnie Montura Evoque 2 Pants - black
 3. -20%
  Spodnie Marmot Lightray Pant - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 57

Strona
na stronę

Spodnie na skitury męskie — niezbędne w zimowym otoczeniu

Kiedy uprawiasz narciarstwo pozastokowe, to istotne jest zabezpieczenie się przed ekstremalnymi warunkami panującymi w górach. W tym celu dobranie odpowiednich spodni skiturowych jest kluczowe, a w ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz rozwiązania najlepszych producentów. Takie marki jak Dynafit, La Sportiva, Salewa, czy Arcteryx słyną z nowoczesnych technologii, które zimą są niezbędne. Dzięki temu śnieżne otoczenie oraz wychładzający wpływ wiatru nie będą tak dotkliwe, więc zyskasz większe bezpieczeństwo.

Męskie spodnie na skitury wyposażone w membranę

Kiedy poruszasz się na nartach skiturowych w górach, to warto zastanowić się nad spodniami z membraną. Na rynku znajdziesz wiele rozwiązań, jednak najpopularniejsze to GORE-TEX®, Dynashell lub Power-Tex®. Każda z tych membran oferuje wysoką wodoodporność, bez której nie ma mowy o maksymalnym zabezpieczeniu się przed śniegiem i wiatrem. Spodnie na skitury męskie z membraną GORE-TEX® bądź inną technologią ograniczają przedostawanie się wilgoci z zewnątrz w okolice skóry. Sprawia to, że unikniesz wychłodzenia z tym związanego, co zwiększy bezpieczeństwo wypadu skiturowego. Dodatkowo spodnie na skitury z membranami chronią także przed zimnym wiatrem, co nadaje im softshellowych właściwości. Jednocześnie modele z membraną oraz bez niej charakteryzują się optymalnym stopniem oddychalności. Oznacza to, że wilgoć powstająca podczas skiturowego wysiłku jest sukcesywnie odprowadzana do atmosfery. Ograniczy to ryzyko przegrzania i ułatwi zachowanie komfortowego suchego klimatu wokół skóry.

Wysoka wytrzymałość męskich spodni na skitury

Konstrukcje skiturowe muszą wyróżniać się wysoką wytrzymałością, co związane jest z trudem związanym z tą formą narciarstwa. Oznacza to, że producenci odzieży skiturowej używają materiałów z grupy poliamidów, które wyróżniają się trwałością. Dzięki temu Twoje spodnie na skitury męskie zniosą naprężenia powstające podczas wejścia, jak i dynamicznego zjazdu. Sprawia to, że funkcjonalność swojego modelu zachowasz przez kolejne sezony, ciesząc się z jego funkcjonalności. Spodnie na skitury posiadają także często impregnat DWR na swojej powierzchni. Jego hydrofobowe właściwości sprawią, że wilgoć z zewnątrz swobodnie spłynie z materiału, nie wnikając w niego. Spowolni to namakanie spodni, co okaże się praktyczne, gdy nie posiadasz modelu z membraną.

Spodnie na skitury męskie cechują się wysoką swobodą ruchów

Kiedy podejmujesz się skiturów, to istotne jest, by nic Cię nie ograniczało. Dlatego spodnie na skitury męskie zawsze zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Wynika ona ze stosowania przez producentów technicznych krojów, które wygodnie przylegają do sylwetki. Dzięki temu możesz wykonywać nawet najbardziej dynamiczne ruchy, nie obawiając się, że coś stanie Ci na przeszkodzie. Spodnie na skitury wspierane są także przez specjalne panele z rozciągliwego materiału, którym zazwyczaj jest elastan. To rozwiązanie znajdziesz zazwyczaj w okolicy kroku oraz na udach, co dodatkowo zwiększa zakres ruchów nóg.

Funkcjonalne spodnie na skitury dla mężczyzn

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które znajdziesz w większości modeli skiturowych, są specjalne otwory wentylacyjne. Znajdziesz je zazwyczaj w okolicy ud, a ich obsługa odbywa się za pomocą zamków błyskawicznych. Spodnie na skitury dzięki temu umożliwiają zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza podczas wysiłkowego skiturowego podejścia. Sprawia to, że nadmiar wilgoci jest sukcesywnie odprowadzany, więc przez dłuższy czas zachowasz suchy klimat wokół skóry. Spodnie na skitury męskie posiadają także specjalną konstrukcję nogawek. Umieszczono w nich zamki błyskawiczne, co ułatwia zakładanie i ściąganie butów skiturowych oraz samych spodni. Na nogawkach znajdziesz także panele typu Anticut, które zabezpieczą ten fragment spodni przed łatwym uszkodzeniem. Dzięki temu przypadkowe zahaczenie nartą lub butem nie spowoduje przecięcia nogawek.