Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Spodnie biegowe męskie

Spodnie biegowe męskie to element sportowej garderoby, który przesądza o efektywności Twojego treningu lub startu w zawodach. Dlatego konieczny jest wybór najlepszych rozwiązań, a te znajdziesz tylko w 8a.pl.
7
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
 1. -30%
  Getry Salomon Fast Wing Long Tight - black/black
  Getry Salomon Fast Wing Long Tight - black/black
  Już od 265,30  PLN Cena regularna 379,00  PLN
 2. -30%
  Getry biegowe Dynafit Ultra Long Tights - asphalt/blue
  Getry biegowe Dynafit Ultra Long Tights - asphalt/blue
  Już od 279,93  PLN Cena regularna 399,90  PLN
 3. -20%
  Spodnie awaryjne Dynafit Alpine Waterproof 2.5L Overpants - asphalt
  Spodnie awaryjne Dynafit Alpine Waterproof 2.5L Overpants - asphalt
  Już od 663,92  PLN Cena regularna 829,90  PLN
 4. -28%
  Spodnie Dynafit Transalper Light DST Pant - magnet
  Spodnie Dynafit Transalper Light DST Pant - magnet
  Już od 323,93  PLN Cena regularna 449,90  PLN
 5. -28%
  Spodnie górskie Dynafit Transalper Light DST Pant - black out
  Spodnie górskie Dynafit Transalper Light DST Pant - black out
  Już od 323,93  PLN Cena regularna 449,90  PLN
 6. -35%
  Getry Salewa Pedroc Winter 2 PL Tights - black out
  Getry Salewa Pedroc Winter 2 PL Tights - black out
  Już od 292,44  PLN Cena regularna 449,90  PLN
 7. -33%
  Lekkie spodnie Dynafit Transalper Light DST Pant - poseidon
  Lekkie spodnie Dynafit Transalper Light DST Pant - poseidon
  Już od 301,43  PLN Cena regularna 449,90  PLN
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Spodnie biegowe męskie — skuteczna oddychalność

Biegowa garderoba charakteryzuje się przede wszystkim oddychalnością. Jest ona konieczna, gdyż podczas wzmożonego wysiłku dochodzi do zjawiska nadprodukcji wilgoci i ciepłego powietrza. Ich nadmiar musi być odprowadzony, gdyż powodować może jedynie przegrzanie. Dlatego spodnie biegowe męskie takich marek jak Dynafit, Columbia lub La Sportiva wykorzystują materiały syntetyczne. Jest to zazwyczaj poliester pod różnymi odmianami oraz polipropylen, które zachowują część z naturalnej oddychalności skóry. Jednak kiedy uprawiasz górskie biegi, to warto wybrać spodnie biegowe wykonane z poliamidu lub z jego dodatkiem. Sprawia to, że cała ich konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza, więc dobrze znosi naprężenia powstające podczas aktywności na trudniejszych szlakach. Często producenci spodni biegowych wykorzystują również otwory wentylacyjne. Znajdziesz je zazwyczaj w okolicach ud. Skorzystasz z nich w chwilach największego zmęczenia na trudnym podbiegu. Dzięki temu ochrona przed przegrzaniem w takich spodniach będzie na najwyższym poziomie.

Biegowe spodnie męskie — na wietrzne dni: softshell

Latem biegasz w spodenkach lub szortach, ale w okresie przejściowym i zimą wybierasz modele o długich nogawkach. Jest to oczywiście związane z niższymi temperaturami i wymaga stosowania rozwiązań ograniczających ich wpływ. Doskonały jest tutaj softshell, który znajdziesz u takich producentów jak Dynafit, Salewa, czy La Sportiva. Spodnie biegowe męskie wykonane w tej technologii doskonale chronią przed wychładzającym wpływem wiatru. Poprawi to Twoje bezpieczeństwo termiczne w trakcie startu w górskich zawodach lub na przygotowawczych treningach. Warto dodać, że softshell w spodniach biegowych nie powoduje strat w ich oddychalności, więc zyskasz zrównoważoną gospodarkę termiczną wokół ciała. Oznacza to, że zyskasz skuteczną ochronę zarówno przed przegrzewaniem, jak i wychłodzeniem.

Spodnie biegowe męskie — bariera dla deszczu

Ze względu na sportowy charakter spodni biegowych producenci nie korzystają w ich przypadku z membran. Prowadziłoby one jedynie do przegrzania, więc podczas wysiłku okazałyby się niepraktyczne. Zamiast tego stosuje się impregnaty spowalniające namakanie. Jest to zazwyczaj DWR i inne jemu podobne. Nanoszone są one bezpośrednio na tkaninę i powodują, że krople wody swobodnie po niej spływają. Spodnie biegowe męskie z takim rozwiązaniem pozwalają na kontynuowanie biegu mimo przelotnych opadów deszczu lub lżejszego śniegu.

Biegowe spodnie męskie — maksimum swobody ruchów

Tym bez czego biegowe konstrukcje obejść się nie mogą to sportowy krój. Nosi on często nazwę "Athletic", "Sportive" i temu podobne, a jego celem jest zadbanie, o to byś zachował maksymalną swobodę ruchów. Bez niej jak wiemy, pokonywanie kolejnych kilometrów górskich szlaków jest niemożliwe. Spodnie biegowe męskie to także specjalne materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne. Z włókien warto zwrócić uwagę na elastan, który jest podstawą takich tkanin jak Lycra® lub Spandex. Umieszcza się je w spodniach biegowych w formie panelu lub włącza się do ogólnego składu materiałowego. Ich elastyczność nie krępuje ruchów, co przekłada się na niezbędną wygodę. Wsparte jest to także przez tkaniny typu "2-way-stretch" i "4-way-stretch" o rozciągliwości kolejno w dwóch kierunkach lub czterech. Sprawia to, że spodnie biegowe męski = maksymalna swoboda ruchów na każdym stawianym kroku.