top

Spodnie biegowe męskie

Spodnie biegowe męskie to element sportowej garderoby, który przesądza o efektywności Twojego treningu lub startu w zawodach. Dlatego konieczny jest wybór najlepszych rozwiązań, a te znajdziesz tylko w 8a.pl.
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
  1. -20%
    Spodnie biegowe Inov-8 Racepant - black
  2. -29%
    Legginsy Maloja Raupel - moonless
    Legginsy Maloja Raupel - moonless
    305,29 zł 429,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spodnie biegowe męskie — skuteczna oddychalność

Biegowa garderoba charakteryzuje się przede wszystkim oddychalnością. Jest ona konieczna, gdyż podczas wzmożonego wysiłku dochodzi do zjawiska nadprodukcji wilgoci i ciepłego powietrza. Ich nadmiar musi być odprowadzony, gdyż powodować może jedynie przegrzanie. Dlatego spodnie biegowe męskie takich marek jak Dynafit, Columbia lub La Sportiva wykorzystują materiały syntetyczne. Jest to zazwyczaj poliester pod różnymi odmianami oraz polipropylen, które zachowują część z naturalnej oddychalności skóry. Jednak kiedy uprawiasz górskie biegi, to warto wybrać spodnie biegowe wykonane z poliamidu lub z jego dodatkiem. Sprawia to, że cała ich konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza, więc dobrze znosi naprężenia powstające podczas aktywności na trudniejszych szlakach. Często producenci spodni biegowych wykorzystują również otwory wentylacyjne. Znajdziesz je zazwyczaj w okolicach ud. Skorzystasz z nich w chwilach największego zmęczenia na trudnym podbiegu. Dzięki temu ochrona przed przegrzaniem w takich spodniach będzie na najwyższym poziomie.

Na wietrzne dni świetnie sprawdzą się męskie spodnie biegowe typu softshell

Latem biegasz w spodenkach lub szortach, ale w okresie przejściowym i zimą wybierasz modele o długich nogawkach. Jest to oczywiście związane z niższymi temperaturami i wymaga stosowania rozwiązań ograniczających ich wpływ. Doskonały jest tutaj softshell, który znajdziesz u takich producentów jak Dynafit, Salewa, czy La Sportiva. Spodnie biegowe męskie wykonane w tej technologii doskonale chronią przed wychładzającym wpływem wiatru. Poprawi to Twoje bezpieczeństwo termiczne w trakcie startu w górskich zawodach lub na przygotowawczych treningach. Warto dodać, że softshell w spodniach biegowych nie powoduje strat w ich oddychalności, więc zyskasz zrównoważoną gospodarkę termiczną wokół ciała. Oznacza to, że zyskasz skuteczną ochronę zarówno przed przegrzewaniem, jak i wychłodzeniem.

Spodnie biegowe męskie na deszcz

Ze względu na sportowy charakter spodni biegowych producenci nie korzystają w ich przypadku z membran. Prowadziłyby one jedynie do przegrzania, więc podczas wysiłku okazałyby się niepraktyczne. Zamiast tego stosuje się impregnaty spowalniające namakanie. Jest to zazwyczaj DWR i inne jemu podobne. Nanoszone są one bezpośrednio na tkaninę i powodują, że krople wody swobodnie po niej spływają. Spodnie biegowe męskie z takim rozwiązaniem pozwalają na kontynuowanie biegu mimo przelotnych opadów deszczu lub lżejszego śniegu.

Biegowe spodnie męskie muszą zapewniać maksimum swobody ruchów

Tym bez czego biegowe konstrukcje obejść się nie mogą to sportowy krój. Nosi on często nazwę "Athletic", "Sportive" i temu podobne, a jego celem jest zadbanie, o to byś zachował maksymalną swobodę ruchów. Bez niej jak wiemy, pokonywanie kolejnych kilometrów górskich szlaków jest niemożliwe. Spodnie biegowe męskie to także specjalne materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne. Z włókien warto zwrócić uwagę na elastan, który jest podstawą takich tkanin jak Lycra® lub Spandex. Umieszcza się je w spodniach biegowych w formie panelu lub włącza się do ogólnego składu materiałowego. Ich elastyczność nie krępuje ruchów, co przekłada się na niezbędną wygodę. Wsparte jest to także przez tkaniny typu "2-way-stretch" i "4-way-stretch" o rozciągliwości kolejno w dwóch kierunkach lub czterech. Sprawia to, że spodnie biegowe męski = maksymalna swoboda ruchów na każdym stawianym kroku.