top

Spodnie biegowe

Spodnie biegowe to podstawa podczas biegania po górach. Mocno dopasowane do sylwetki i jednocześnie elastyczne modele oferują maksymalną swobodę ruchów. Sprawdź spodnie, legginsy i getry biegowe w sklepie 8a.pl!
Zobacz jako Siatka Lista

132 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

132 Produkty

Wyczyść

Spodnie biegowe gwarantują Ci odpowiednie wsparcie podczas treningów

Główną cechą, która odróżnia spodnie czy legginsy biegowe od innych modeli spodni górskich jest ich oddychalność. W przypadku mocnych treningów aerobowych oraz ilości produkowanej przez nas w trakcie wysiłku pary wodnej i potu, odzież biegowa musi cechować się wysoką oddychalnością. Ma ona sobie bez problemu poradzić z wyeksportowaniem na zewnątrz nadmiaru wyprodukowanej przez nas w trakcie biegu pary wodnej. Tak, byśmy uniknęli przegrzania. Tym samym spodnie biegowe wykorzystują tylko takie materiały, które umożliwiają doskonałą oddychalność. Są to włókna syntetyczne. Najczęściej wykorzystywany jest poliester pod różnymi odmianami oraz polipropylen, które zachowują możliwość swobodnej wymiany powietrza, a tym samym pozwalają skórze oddychać. Spodnie biegowe przeznaczone do biegów górskich wykonano z poliamidu lub z jego dodatkiem. Sprawia to, że cała konstrukcja legginsów biegowych jest znacznie wytrzymalsza. Znosi naprężenia powstające podczas aktywności na trudniejszych szlakach, czy podczas rozgrzewki.

Techniczne spodnie biegowe idealne w góry!

O ile treningi w pogodne, letnie dni rozwiązują wiele problemów związanych z pytaniem – co najlepiej na siebie założyć. Tak bieganie zimą czy podczas niesprzyjającej aury niesie za sobą już większy problem. Tu odzież biegowa, w tym odpowiednie spodnie biegowe okazują się kluczowe. W tym przypadku świetnie sprawdzi się softshell. Gęsty splot włókien, z którego wykonane są legginsy biegowe sprawia, że materiał jest nieprzewiewny. Tym samym ryzyko wyziębienia na skutek wiatru zostaje zminimalizowane. Poprawi to zdecydowanie Twoje bezpieczeństwo w trakcie startu w górskich zawodach, czy po prostu na licznych treningach biegowych w górach. Spodnie biegowe zaopatrzone w softshell mają nadal doskonałe właściwości oddychające. A wszystko po to, by zapewnić Ci optymalną, zrównoważoną gospodarkę termiczną. Zarówno podczas morderczych podbiegów, kiedy się pocisz jak i podczas zbiegów, czy rozciągania już po treningu. Dbają o to, by organizm się nie wychłodził.

Techniczne rozwiązania stosowane w legginsach biegowych!

W wielu przypadkach spodnie biegowe mają dodatkowe wywietrzniki. Otwory wentylacyjne są bardzo dyskretne, a jednocześnie zdecydowanie zwiększają możliwość wentylacji zwłaszcza w momentach, kiedy czujesz że zaczynasz się przegrzewać. W celu zoptymalizowania oddychalności producenci z reguły nie stosują membran w modelach biegowych. Tym, co ma nas chronić przed opadami to specjalna impregnacja. DWR (ang. Durable Water Repellent) jest impregnatem spowalniającym namakanie włókien. Nanoszony jest on bezpośrednio na tkaninę i powoduje, że krople wody swobodnie po niej spływają. Spodnie biegowe z takim rozwiązaniem pozwalają na kontynuowanie biegu mimo przelotnych opadów deszczu, czy też śniegu.

To, co świadczy o wygodzie spodni biegowych to ich doskonałe dopasowanie do sylwetki oraz fakt, że legginsy biegowe ruszają się razem z Tobą. Jak wspomnieliśmy na początku jest to możliwe ze względu na specjalne materiały syntetyczne. Umieszcza się je w spodniach biegowych albo w formie panelu albo stanowi on integralny skład materiału. Wiele modeli rozciąga się "2-way-stretch" lub "4-way-stretch", czyli kolejno w dwóch lub w czterech kierunkach. Takie rozwiązanie pozwala na pokonywanie nawet najbardziej technicznych szlaków, gdzie potrzebujesz pełnej swobody ruchów. Świetnie też sprawdzą się podczas rozciągania po biegu, lub rozgrzewki przed.

Poznaj spodnie biegowe oraz getry biegowe w ofercie sklepu górskiego 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz modele, które możesz wykorzystać zarówno podczas treningów biegowych w mieście, w lesie jak i w górach. Oferujemy również techniczne modele, które wykorzystasz na zaawansowanych trasach najtrudniejszych zawodów biegowych. Oferujemy modele damskie i męskie. Funkcjonalne, doskonale dopasowane, a przede wszystkim niezwykle wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia. W przypadku zarówno damskich jak i męskich modeli nasze oko przyciągnie oryginalne wzornictwo oraz kolorystyka. Fani minimalizmu mogą wybrać spodnie biegowe o tradycyjnym designie. Odrobinę szaleństwa do stonowanego zestawu wniosą natomiast getry do biegania w intensywnych kolorach. W naszym sklepie znajdziecie modele wiodących outdoorowych marek jak Columbia, The North Face, Salewa czy La Sportiva.