top

Spodenki wspinaczkowe męskie

Spodenki wspinaczkowe męskie to idealny wybór w skały oraz na panel w czasie upałów. W ofercie bawełniane spodenki 3/4 i krótkie do wspinaczki, idealnie sprawdzające się w letnim okresie.
Zobacz jako Siatka Lista

87 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

87 Produkty

Wyczyść

Spodenki wspinaczkowe męskie zaprojektowane w skały i na panel

Dla każdego wspinacza priorytetem w doborze odzieży zawsze jest swoboda ruchów. Wybierając spodenki do wspinaczki męskie masz pewność, że każdy detal został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu kolejnych problemów wspinaczkowych. Poczynając od kroju, który ma za zadanie nie ograniczać żadnego ruchu, poprzez zastosowane materiały, po dodatki, takie jak kieszenie czy paski świetnie współpracujące z uprzężą wspinaczkową.

Materiały z których wykonuje się spodenki do wspinaczki męskie

W odzieży wspinaczkowej niezwykle często wykorzystywana jest bawełna. To materiał który zapewnia wyjątkową wygodę noszenia i świetnie sprawdza się we wspinaczce. Obecnie w wielu modelach wykorzystuje się również domieszkę elastycznych włókien, przez co materiał nabiera rozciągliwości i idealnie dopasowuje się do sylwetki oraz ruchów. Wiele czołowych marek zwraca również baczną uwagę na to, jak produkcja ich odzieży wpływa na środowisko naturalne. To właśnie dlatego coraz częściej spodenki wspinaczkowe męskie są wykonywane z bawełny organicznej. Podczas jej produkcji zużywa się mniej nawozów i pestycydów, dzięki czemu proces ten jest znacznie mniej uciążliwy dla przyrody.

Rozwiązanie stosowane w męskich spodenkach wspinaczkowych

Spodenki wspinaczkowe męskie występują w wielu krojach. Niezmienną popularnością cieszą się zarówno bardzo krótkie modele, jak i spodenki wspinaczkowe 3/4, które nieco lepiej chronią nogi zarówno przed otarciami, jak i słońcem. Wszystkie spodenki do wspinaczki męskie mają specjalnie zaprojektowany krój. Dodatkowe kliny materiału w kluczowych miejscach zwiększają swobodę ruchów i sprawiają, że spodenki nie będą nas ograniczały w żadnym momencie. Dużą uwagę poświęca się także wykończeniu okolic pasa, aby jak najlepiej współpracował z uprzężą. Nie stosuje się w tych miejscach mocno odstających elementów, aby nie uwierały w czasie wspinaczki. W nieco dłuższych modelach popularne jest stosowanie regulacji obwodu nogawek, aby mieć pewność, że nie będą haczyły o buty czy skały.

Spodenki wspinaczkowe męskie – szeroki wybór w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór krótkich spodenek do wspinaczki topowych marek, dzięki czemu mamy pewność, że zadowolą one nawet najbardziej wymagających wspinaczy. Niezależnie od tego czy przygotowujesz się do zawodów, czy czeka Cię letni wyjazd w skały, spodenki wspinaczkowe męskie zapewnią maksymalny komfort w czasie upałów na ścianie. Świetnie przygotowane kroje sprawiają, że nie będziesz chciał ich ściągać również w czasie dni restowych. Najnowsze modele takich producentów jak Black Diamond, Rafiki czy Ocun to gwarancja tego, że wybierzesz najlepsze męskie spodenki do wspinaczki.