top

Skarpety trekkingowe

Skarpety trekkingowe świetnie sprawdzają się w trakcie dłuższych wypraw. Oferowane przez nasz sklep skarpety do trekkingu charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz zwiększoną amortyzacją.
Zobacz jako Siatka Lista

289 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

289 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety trekkingowe to Twój najlepszy kompan w trakcie górskich wędrówek

O tym jak ważne są odpowiednie skarpety trekkingowe przekonał się chyba każdy, kto choć raz do buta trekkingowego założył nieodpowiednią skarpetę. Odciski, otarcia czy odparzenia skutecznie potrafią zniszczyć przyjemność płynącą z każdej górskiej przygody. Odpowiednie skarpety górskie są nieodzownym elementem odzieży każdego miłośnika wielodniowego trekkingu oraz krótkich wycieczek w góry. Odpowiednio dobrane skarpety wraz z butami trekkingowymi tworzą zgrany zespół, który zagwarantuje Ci komfort oraz wygodę na szlaku. Komfort ten przekłada się również bezpośrednio na Twoje bezpieczeństwo. Z obolałymi i obrzękniętymi stopami ciężko zaplanować tempo marszu. Zwłaszcza gdy każdy krok boli. Nie wspominając już o skrajnych przypadkach kiedy dalej już nie masz jak iść z powodu obolałych stóp. Skarpety trekkingowe produkowane przez renomowanych producentów górskiej branży zapewnią Ci szereg technologicznych rozwiązań. Ich wspólnym mianownikiem jest Twoja wygoda i bezpieczeństwo.

Skarpetki górskie a technologiczne rozwiązania, które umilą Twoje górskie wędrówki

Skarpety do butów trekkingowych zostały stworzone z myślą o aktywnych miłośnikach gór. Tych, którzy skarpety te będą wykorzystywać zarówno do obuwia wysokiego, jak i niskiego. Skarpety trekkingowe posiadają szereg cech, które sprawią że jak żadne inne modele przypadną Ci do gustu! Kluczową kwestią jak konstrukcja bezszwowa skarpet w góry. Takie rozwiązanie sprawia, że żadne przeszycie nie ma prawa Cię uwierać. Co więcej skarpeta trekkingowa podzielona jest na funkcjonalne strefy. W zależności od umiejscowienia różnią się one między sobą poziomem amortyzacji, wentylacji czy stabilizacji. I tak na przykład gęsty splot włókien sprawia, że w newralgicznych miejscach skarpeta jest “usztywniona” i oferuje lepszą stabilizację. Na pięcie oraz pod palcami, czyli w miejscu styku stopy z podłożem występują miękkie strefy wzmacniające amortyzację. Panel wykonany z lżejszego materiału zwiększającego wentylację najczęściej znajduje się na łuku stopy lub na jej grzbiecie. W ten sposób stopa ma zapewnioną odpowiednią wentylację.

Co jeszcze odróżnia skarpety w góry od zwykłych modeli? Przede wszystkim niebywała wytrzymałość! Dobrze dobrane skarpety trekkingowe są inwestycją na lata! Warto mieć również na uwadze, że znacznie będą się od siebie różnić skarpety trekkingowe letnie i zimowe. Cechować je będzie nie tylko inna grubość i wysokość, ale również inne materiały, z których są wykonane. W pierwszym przypadku skarpety mają za zadanie zapewnić jak najskuteczniejszą wentylację i oddychalność stopie. Będą to zapewne skarpety wykorzystujące włókna Coolmax®. W drugim przypadku skarpeta górska ma zapewnić możliwie jak najlepsze właściwości izolacyjne. W związku z tym wykorzystane zostaną najlepsze mieszanki włókien, w tym naturalna wełna nowozelandzkich owiec merynosów.

Dobre skarpety trekkingowe to podstawa każdej wyprawy

Warto wspomnieć, iż buty trekkingowe spełniają dobrze swoją funkcję tylko wtedy, gdy nosimy do nich odpowiednie skarpety. Skarpety trekkingowe cechują się wysoką oddychalnością oraz doskonałą wytrzymałością. W zależności od użytych włókien poszczególne modele będą się charakteryzować odmiennymi właściwościami. W górskich skarpetach często wykorzystuje się nylon. To za jego sprawą skarpeta staje się wyjątkowo wytrzymała, odporna na mechaniczne uszkodzenia oraz przetarcia. Bardzo dużą popularnością cieszy się również wełna, która ma wysokie właściwości termoizolacyjne. Modele wykorzystujące wełnę merino sprawdzą się doskonale w zimnych miesiącach roku do butów trekkingowych oraz użytkowane na co dzień. Naturalne właściwości bakteriostatyczne wełny sprawiają, że skarpetki wolniej przyjmują nieprzyjemny zapach. Hamują rozprzestrzenianie się bakterii i są antyalergiczne.

Markowe skarpety do butów trekkingowych kupisz w sklepie 8a.pl

W sklepie górskim 8a.pl znajdziesz skarpety trekkingowe renomowanych outdoorowych producentów. Poznaj takie kultowe marki jak Bridgedale, Smartwool, Icebreaker czy X-Socks. Oprócz trwałości i wysokiej funkcjonalności stawiają również na aspekty wizualne. Ich skarpety odróżniają się od innych oryginalnymi kolorami i wzornictwem. Najważniejszym jednak jest, iż skarpety trekkingowe są wysoce funkcjonalne i sprawią, że każda Twoja górska wycieczka od teraz będzie bardziej komfortowa.