top

Skarpety rowerowe męskie

Skarpety rowerowe męskie dla miłośników wycieczek na dwóch kołach na lato i nie tylko! W ofercie skarpety Enduro i MTB z ochraniaczami, a także modele wodoodporne na przejściowe pory roku.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    szary
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety rowerowe męskie to niezbędny dodatek dla każdego miłośnika jednośladów

Specjalistyczna odzież rowerowa gwarantuje maksymalną wygodę w czasie każdego wyjazdu. Nie inaczej jest z męskimi skarpetkami rowerowymi. Chociaż do wyboru tej części odzieży przywiązujemy najczęściej niewielką uwagę, to jest ona bardzo istotna dla naszego komfortu w czasie długich wyjazdów. Odpowiednio zaprojektowane skarpetki na rower dla mężczyzn mogą spełniać wiele funkcji. Lekkie skarpety rowerowe męskie skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu maksymalnej wentylacji stóp. Jest to niezwykle ważne w czasie letnich upałów, kiedy noga w dobrze zawiązanym czy zapiętym bucie rowerowym jest narażona na łatwe przegrzanie, a w konsekwencji na odciski czy otarcia. Dostępnych jest także wiele modeli specjalistycznych, które spełniają dodatkowe funkcje. To między innymi skarpety zapewniające ochronę przed wodą czy uderzeniami w razie upadku. Wszystkie męskie skarpetki na rower cechują się wysokiej jakości materiałami, które mają na celu zapewnić perfekcyjne właściwości użytkowe.

Męskie skarpety rowerowe Enduro i MTB

Dużą wagę do wyboru skarpet przywiązują miłośnicy górskiej i terenowej jazdy na rowerze. Często muszą się bowiem zmagać z trudnymi warunkami. Upał, błoto, deszcz, otarcia, upadki, strome podejścia - to tylko niektóre wyzwania, którym bezbłędnie muszą podołać skarpety rowerowe męskie Enduro i MTB. Sporo modeli przypomina klasyczne skarpety, doskonale sprawdzając się w czasie letnich wypadów w dobrą pogodę. Dla miłośników single tracków czy skoków dostępne są specjalne modele skarpet wyposażone w zintegrowane ochraniacze kostki czy piszczeli. Spełnią swoją funkcję ochronną nie tylko w czasie upadku, ale również w przypadku uderzenia pedałem w nogę na trudniejszych fragmencie trasy czy przy nieudanym lądowaniu.

Wodoodporne skarpety rowerowe męskie na przejściowe pory roku

Kiedy nie rezygnujemy z roweru również w trakcie jesiennych i wiosennych deszczy, z pewnością powinniśmy się zainteresować wodoszczelnymi skarpetami Enduro i MTB, które świetnie spiszą się w czasie zmiennej pogody na każdej rowerowej wyprawie. Rowerowe skarpety wodoodporne wyposażono bowiem w membranę, która nie przepuszcza wody. To rozwiązanie podobne do tego stosowanego w kurtkach przeciwdeszczowych, butach czy plecakach rowerowych. Dzięki temu stopa jest doskonale chroniona przed łatwym przemoknięciem i następnie wychłodzeniem. Męskie skarpety wodoodporne rowerowe świetnie zastąpią ochraniacze zakładane na buty w sytuacji, kiedy spodziewamy się tylko przelotnych opadów, podczas przejeżdżania przez potoki, kałuże, a także w czasie wszystkich wietrznych dni. Membrana osłoni bowiem także skutecznie przed łatwym przewiewaniem. Jakie są dodatkowe plus rowerowych skarpet wodoodpornych. To przede wszystkim wygoda i oddychalność wyższa, niż w przypadku nakładanych na buty ochraniaczy przeciwdeszczowych.

Poza męskimi skarpetami rowerowymi w ofercie 8a.pl znajdziesz również:

Koszulki rowerowe męskie Bluzy rowerowe męskie Spodenki rowerowe męskie Rękawiczki rowerowe męskie Ochraniacze na rower męskie