top

Rękawiczki w góry damskie

Rękawiczki w góry damskie to modele zaprojektowane z myślą o wszystkich miłośniczkach górskich wypraw, Wytrzymałe rękawiczki trekkingowe i turystyczne modele oferujące komfort to idealny wybór dla aktywnych kobiet.
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Gdzie najlepiej sprawdzą się damskie rękawiczki w góry?

Rękawiczki przygotowane z myślą o górskich aktywnościach świetnie spiszą się podczas podejmowania aktywności zarówno na najwyższych szczytach, jak i na położonych nieco niżej szlakach. Jest to bowiem bardzo zróżnicowana grupa rękawic dla kobiet, które uwielbiają wiele górskich aktywności. Od wspinaczki na ośmiotysięczniki po wypady outdoorowe w polskie góry - rękawiczki w góry damskie zapewniają komfortowe warunki termiczne każdej miłośniczce przygód. Poszczególne modele są przygotowywane biorąc pod uwagę nie tylko warunki pogodowe, jakim będą musiały podołać, ale również aktywność, do jakiej mają służyć. W rękawicach projektowanych z myślą o wspinaczce górskiej priorytet stanowi wysoka wytrzymałość konstrukcji, która musi wytrzymać starcie z ostrymi skałami czy lodem. Bardzo liczy się także wysoka przyczepność chwytnej części rękawiczki, niezbędna podczas operowanie czekanami. W przypadku modeli przeznaczonych na łatwiejsze szlaki podstawą jest wysoki komfort użytkowania.

Czym powinny się charakteryzować dobre damskie rękawiczki w góry?

Tak jak i w pozostałej odzieży i sprzęcie górskim, tak samo podstawową cechą rękawiczek w góry dla kobiet powinna być niezawodność. Nie ma nic gorszego niż awaria odzieży lub elementu ekwipunku w czasie wspinaczki czy wielodniowego trekkingu. Często naprawa jest niemożliwa, zupełnie burząc nasze plany. W ekstremalnych przypadkach awaria może mieć bardzo groźne skutki. Dlatego też warto wybierać sprawdzone produkty renomowanych marek, które gwarantują wysoką jakość wykonania oraz stosowanie najnowszych dostępnych materiałów. Ponadto rękawiczki w góry damskie powinny być optymalnie dobrane do pogody, jaką spodziewamy się zastać na szlaku czy podczas zdobywania szczytu. Jeśli podejmujemy wyzwania w zimie konieczne będą mocno docieplone modele, które ochronią nasze dłoni przed silnym mrozem. Z kolei w przejściowych porach ważniejsza będzie ochrona dłoni przed wiatrem oraz otarciami podczas długiej wędrówki z kijami. Często warunki w górach są na tyle zmienne, że będziemy ze sobą zabierać rękawiczki o zróżnicowanej grubości, aby dobrze przygotować się na ewentualne zmiany pogody.

Które górskie rękawiczki trekkingowe damskie wybrać na dłuższe wędrówki?

Dobór odpowiednich rękawic dla kobiet uprawiających trekking ma często kluczowe znaczenie, szczególnie wtedy, kiedy poruszamy się z kijami trekkingowymi. Pokonywanie dziesiątek kilometrów w niższych temperaturach wymaga odpowiedniej ochrony dłoni, zarówno jeśli chodzi o termikę, jak i ewentualne odciski czy otarcia. Rękawiczki w góry damskie przeznaczone do trekkingu cechują się charakterystycznym dopasowaniem do dłoni, które zapewnia wygodny chwyt kijów. Lekko zgięte palce w tego typu rękawicach redukują ryzyko występowania ucisków, a przez to oferują znacznie wyższą wygodę niż tradycyjne modele. Damskie rękawiczki trekkingowe w góry często posiadają też dodatkowe wzmocnienia, które zapobiegają szybkiemu przecieraniu się rękawiczek podczas częstego użytkowania z kijami.

Rękawiczki turystyczne damskie – czy dobrze sprawdzą się również na co dzień?

Najlżejsze rękawiczki w góry damskie to modele zaprojektowane z myślą o turystyce. Powstały do użytkowania na łatwiejszych szlakach, a także z myślą o licznych wyjazdach outdoorowych. Stanowią one również bardzo dobry wybór do codziennego użytkowania. Połączono w nich świetny wygląd oraz techniczne cechy, dzięki czemu otrzymano niezwykle wszechstronne modele. Damskie rękawiczki turystyczne stanowią świetny wybór na przejściowe pory roku. Często oferują umiarkowaną izolację od zimna, dzięki czemu optymalnie spisują się również wtedy, kiedy temperatury nie są bardzo niskie. Rękawiczki w góry damskie o przeznaczeniu turystycznym najczęściej zapewniają bardzo dobrą chwytność, dzięki czemu obsługa ekwipunku czy wyjęcie termosu z plecaka nie stanowią najmniejszego problemu. Częstym rozwiązaniem jest też wykorzystywanie materiałów pozwalających na obsługę ekranów dotykowych.

Które rękawiczki w góry damskie najlepiej wybrać?

Nie ma jednych, najlepszych rękawic dla kobiet w góry. Dla każdej pasjonatki gór idealnym modelem mogę być inne rękawice. Są one bowiem wypadkową kilku czynników – przeznaczenia rękawic, zapewnianego przez nie stopnia izolacji, materiału z jakiego zostały wykonane czy wreszcie wyglądu. Dopiero połączenie tych kilku czynników w jedną kombinację pozwoli wybrać optymalne rękawiczki w góry damskie. Każda pasjonatka gór doskonale wie jednak, że na jednej parze się nie skończy. Potrzebne będą rękawice typowo zimowe, na przejściowe pory roku, typowo górskie i lżejsze trekkingowe. Doskonale zdając sobie z tego sprawę zapewniamy możliwe szeroki wybór zróżnicowanych rękawiczek damskich w góry w sklepie 8a.pl. W naszej ofercie zebraliśmy dziesiątki modeli topowych marek, które zadowolą nawet najbardziej wymagające miłośniczki górskich wyzwań.