top

Rękawiczki rowerowe damskie

Rękawiczki rowerowe damskie to idealne dopasowanie do dłoni i wygodne trzymanie kierownicy w każdym momencie. Wykonane z mocnych materiałów rękawiczki na rower dla kobiet świetnie sprawdzą się podczas jazdy w terenie i nie tylko.
37
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 37

na stronę
 1. -12%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe Rocday Flow - black
 2. -12%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe Rocday Flow - red
 3. -15%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe ION Traze Short - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 37

na stronę

Jakie funkcje spełniają rękawiczki rowerowe damskie?

Rękawiczki na rower dla kobiet mają kilka podstawowych zadań. Po pierwsze oferują bardzo dobrą przyczepność w każdych warunkach, co przekłada się na dobry chwyt kierownicy. Jest to szczególnie w trakcie jazdy rowerem górskim, kiedy musimy mieć pełną kontrolę nad rowerem na korzeniach, kamieniach i skałach. Rękawiczki rowerowe damskie przydadzą się szczególnie w czasie upałów, kiedy dłonie w czasie wysiłku fizycznego stają się wilgotne. W takiej sytuacji pewny chwyt mogą zagwarantować tylko dobre rękawice z antypoślizgowymi panelami. Po drugie modele dla miłośniczek rowerów dobrze chronią przed otarciami i dociskami w czasie dłuższej jazdy. Przekłada się to na wysoki komfort jazdy nawet podczas całodniowych wycieczek w terenie./ Po trzecie rękawiczki rowerowe damskie uratują skórę na dłoniach prze szybkim zdarciem w razie upadku. Dzięki temu ominie nas długa przerwa w uprawianiu kolarstwa i będzie możliwy szybki powrót na trasy i ścieżki w górach.

Czym powinny się charakteryzować rękawiczki na rower dla kobiet?

Dobre rękawiczki rowerowe damskie bezsprzecznie muszą posiadać klika cech. Powinny oferować odpowiednią wytrzymałość, aby podołały setkom kilometrów spędzonych w siodełku. Osiąga się ją najczęściej poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów syntetycznych przypominających w dotyku naturalną skórę. Zapewnia ona wysoką trwałość, a także niezbędną przyczepność. Niezwykle istotne jest dobrze dopasowany do dłoni krój rękawiczek. Dobrze dobrane damskie rękawiczki rowerowe są niemal niewyczuwalne na dłoniach. Przez to zmiana przełożeń czy używanie hamulców jest intuicyjne i wygodne niezależnie od tego, jak trudną trasę przyjdzie nam pokonywać na dwóch kołach. Rękawiczki na rower dla kobiet powinny też oferować wysoką przewiewność. To bardzo istotna cecha w modelach przygotowanych na cieplejszą porę roku. Lekkie materiały oferują odpowiednią wentylację w czasie jazdy w wysokich temperaturach.

Jakie rękawiczki rowerowe damskie wybrać?

Czołowe marki górskie i rowerowe posiadają w swojej ofercie wiele zróżnicowanych modeli. Z pewnością pierwszą decyzją do podjęcia będzie długość palców. Rękawice z krótkimi palcami to maksymalna oddychalność w czasie letnich upałów i komfort użytkowania. Na trudniejszych trasach polecane są jednak rękawiczki rowerowe damskie z długimi palcami, które zapewniają bardziej kompleksową ochronę w razie upadku. To optymalne wyjście na trudniejsze trasy w górach oraz zjazdy na single trackach.

Skompletuj damską odzież rowerową:

Koszulki rowerowe damskie Spodenki rowerowe damskie Skarpety rowerowe damskie Ochraniacze na rower damskie Plecaki rowerowe