Rękawice narciarskie GORE-TEX

Rękawice narciarskie GORE-TEX® przeznaczone są na zimowe, górskie wyzwania, gdy istotna jest skuteczna ochrona dłoni przed śniegiem czy deszczem. Rękawiczki z membraną GTX to również gwarancja pełnej ochrony przed najbardziej srogim wiatrem.
47
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 47

na stronę
  1. -40%
    Rękawice Black Diamond Crew - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 47

na stronę

Rękawice którym niestraszna wilgoć!

Rękawice narciarskie GORE-TEX® stanowią najlepszą ochronę przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Cienka membrana umieszczona pomiędzy warstwami materiałów stanowi nieprzeniknioną barierę dla kropel wody. Myli się jednak ten kto postrzega membranę jako "folię". Jest to elastyczna powłoka która w mikroskopowym zbliżeniu zdaje się... dziurawa jak sito. Tak! Membrana w rękawicach narciarskich jest pełna porów które swym rozmiarem ograniczają przenikanie wody, tym jednak różnią się od zwyczajnej (i strukturalnie jednolitej) folii, że nie zatrzymuje wody w postaci gazowej. Tak więc, pot który Twoja skóra wydziela nieustannie, może bez przeszkód przenikać przez wodoszczelną membranę. Rękawice narciarskie GORE-TEX ® są wiec chronione przed wilgocią na 2 sposoby: z jednej strony, zatrzymują śnieg czy wiosenny deszcz (którego ani sobie, ani Tobie na trasie nigdy nie życzymy ;-), z drugiej zaś, nie chłoną wilgoci Twych dłoni. Dzięki temu, rękawiczki narciarskie z membraną oferuję naprawdę wysoki komfort podczas całodziennej jazdy na nartach w zmiennej pogodzie. Niezależnie od wybranego modelu, grubości czy dopasowania, technologia skryta w ich wnętrzu będzie zapewniała identyczną pracę na polu ochrony przed przemakaniem i namakaniem.

Rękawiczki narciarskie z membraną GORE-TEX® niejedno mają imię

W naszej ofercie znajdziesz rękawiczki o różnym przeznaczeniu, grubości, elementach wykończenia. Nieco inaczej projektowane są bowiem modele na narty zjazdowe niż te freeridowe czy skiturowe. Jedne modele będą grubsze, inne cieńsze, za to z lepszym "czuciem" w palcach; jedne skończą się elastycznym mankietem tuż przy nadgarstku, inne będą o dobrych kilka cm dłuższe i nachodzić na mankiet kurtki. Niezależnie od tego jakie preferencje masz co do kształtu czy grubości rękawic, warto wiedzież, że różnią się one także tym co skryte w ich środku. Wybierając rękawiczki narciarskie GORE-TEX zwróć uwagę którą z 4 wariacji technologii wykorzystują.

Klasyczne rękawice narciarskie GORE-TEX® Gloves (określenie linii produktowej znajdziesz albo w opisie, albo na samej rękawicy - w postaci kolorowej opaski zakładanej przez część producentów dla szybszej lokalizacji modeli na sklepowej półce) doskonale sprawdzają się w większości sytuacji. To niezwykle wszechstronne modele, które mogą być użytkowane w szerokim zakresie warunków atmosferycznych. Doskonale spisują się w czasie uprawiania narciarstwa, ale są również wybierane na zimne dni w czasie wędrówek po zaśnieżonych szlakach.

Dla osób poszukujących wyjątkowo dobrze ocieplonych modeli posiadamy w ofercie rękawiczki narciarskie GORE-TEX® Gloves + Gore Warm Technology. To modele charakteryzujące się wyjątkowo skuteczną ociepliną. Będą odpowiednim wyborem dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego ocieplenia dłoni. Nie pozwolą łatwo zmarznąć na wyciągu, a także w czasie zjazdów z dużą prędkością po przygotowanym stoku lub w głębokim puchu.

Z drugiej strony dostępne są również rękawice narciarskie GORE-TEX® Gloves + Gore Active Technology, które oferuje podwyższoną oddychalność. To modele chętnie wybierane przez miłośników skitouringu, którzy muszą zapewnić sobie odpowiednie warunki na długich podejściach, w czasie których priorytetem staje się możliwość odprowadzenia na zewnątrz nadmiaru ciepła i wilgoci.

Mskie i damskie rękawice narciarskie GORE-TEX w sklepie 8a.pl

Niezależnie od tego, czy poszukujesz rękawic z krótkim czy z długim mankietem, wykonanych z naturalnej skóry czy wyłącznie z materiałów syntetycznych – znajdziesz je w naszym sklepie. W ofercie posiadamy rękawice narciarskie z membraną GORE-TEX® czołowych marek górskich, takich jak Black Diamond, Ziener, Kombi, Salewa czy The North Face.

Rękawice narciarskie męskie Rękawice narciarskie damskie The North Face rękawiczki Rękawice narciarskie dziecięce Rękawice narciarskie Ziener